Zlepšený výkon přinesl cenné 2 body z Brna!

Lázók
  26.11.14 9:41
V sobotu 22.11. zajížděl A-tým do Brna, kde rozehrál druhou polovinu soutěže zápasem s Gullivers Brno. Proti tomuto celku se nám v posledních zápasech daří, z posledních 3 zápasů jsme neztratili ani bod. Po nevydařených zápasech s Bystřicí a Havlíčkovým Brodem, od nás asi nikdo moc nečekal, obzvláště když Gulls doma dokázali obrat o body i ostravský MVIL. Nicméně my jsme zbraně neskládali, ba právě naopak. V týdnu proběhla změna na trenérském postu, na který se vrátil Libor Hrček a místo asistenta znovu zaujal Roman Ochodek. Ten s námi také odcestoval do Brna, protože Libor Hrček bude přítomen až od dalšího duelu. Nejenže tak zastával funkci hlavního trenéra, ale znovu také obnovil svou kariéru v A-týmu, kterou před sezónou ukončil a z pozice obránce řídil hru třetí lajny. Z.F.K. Petrovice 8:7pp Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Do zápasu vstoupily oba týmy aktivně a vytvářely si šance. Na naší straně to byla hlavně první formace vedená Ondřejem Firdou. Ten se dostal do šance hned po 40-ti vteřinách, ale neproměnil. V 7.minutě se situace opakovala a až o minutu později, při svém třetím pokusu, Firda uspěl a poslal nás do vedení – 1:0. V 10.minutě se skóre měnilo podruhé. Lukáš Plonka fauloval a mířil tak na trestnou lavici. Tam vydržel pouze 35 sekund, protože se ze středu hřiště prosadil Bořecký – 1:1. V minutě 13. se dostali hosté poprvé do vedení. Demek pronikl po mantinelu, udělal manévr na střed, přihrál do strany na Pexu, který z první propálil Drobného – 1:2. Vedení však domácím moc dlouho netrvalo, ve 14.minutě jsme měli možnost volného úderu od mantinelu. K němu se postavil Patrik Michalík, nastřelil míček na zadní tyč a domácí obránce si míček srazil do brány – 2:2. V 17.minutě se znovu připomněl labilní Pexa, který fauloval za 2 minuty a rozhodnutí sudích ještě doprovodil několika peprnými výrazy. Hráli jsme tak přesilovku, se kterou si domácí moc nevěděli rady a po minutě ji využil Firda – 3:2. Zajímavá situace ještě přišla v posledních sekundách první části, Petr Kašpar utekl po mantinelu, dostal míček do malého brankoviště, odkud se míček odrazil podle rozhodčích do tyčky. Podle některých výroků z tribuny však míček byl v brance. Rozhodčí ale branku neviděli a tak skončila první třetina za stavu 3:2. V dobrém, bojovném, výkonu z první části jsme pokračovali i ve druhé třetině. Ve 24.minutě přišel další faul domácích a druhá přesilovka v zápase. Po několika šancích se prosadil Petr Kašpar – 4:2. Domácí zanedlouho odpověděli. Nejprve v čase 26:30 skóroval Hnízdil, jehož branka ale nebyla uznána pro hru vysokou holí. Toto varování jsme nebrali vážně, protože v čase 26:56 už padla regulérní branka z hole Pokorného – 4:3. Skóre se ve druhé části měnilo v intervalu 2 minut. Ve 29.minutě se do situace 2 na 2 dostala dvojice Mieszek – Krumplovič, která si věděla rady s domácími a nutno říct, že trochu se štěstím dokázala skórovat, Jan Mieszek – 5:3. Poslední gól druhé třetiny jsme domácím bohužel nechtěně darovali. Patrik Michalík vyhodil míček nešťastně na polovinu, kde stál Radim Fila a propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:4. Do konce třetiny už se skóre neměnilo, i když šance měly oba celky. V naší bráně však stál výborný Jan Drobný, který v poslední minutě vytáhl zákrok večera, když vychytal Filu, který střílel v podstatě do prázdné brány. Vstup do třetí části se nám nepovedl. Už po půlminutě se dostali také domácí do situace 2 na 2 a nutno říct, že tentokráte ne se štěstím, ale krásně florbalově a na jeden dotek si naše beky vyťukali a Černoch vyrovnal – 5:5. Ve 45.minutě se znovu, a ne naposled, ukázal domácí kulturista Pexa, který fauloval. Přesilovka nám opět vyšla a po Firdově střele dorážel Patrik Michalík – 6:5. Poté opět přišla pasáž, kdy se hrálo nahoru dolů, až opět zaúřadoval Pexa. Tentokráte podle sudích čistě získal míček u mantinelu a přihrál před bránu Černochovi, který skóroval – 6:6. V 54.minutě se předvedl gólman Drobný, který dlouhým výhozem našel Mieszka, který míček dostal za záda gólmana – 7:6. Nicméně uběhlo 9 sekund a bylo znovu vyrovnáno, Fila našel na zadní tyči Černocha, který uzavřel hattrick a srovnal – 7:7. Závěr zápasu byl opravdu vypjatý. V 57.minutě jsme dostali možnost si zahrát další přesilovku, i přes velké šance se nám nepovedlo skórovat a nakonec to byli domácí, kteří mohli rozhodnout. Naštěstí mladšího z bratří Filů Michala skvěle vychytal Drobný! Poté přišla poslední minuta, která přinesla zkrat domácího Pexy. Ten po souboji u mantinelu chytil Robina Hudce pod krkem. Na to reagoval Filip Rajnec a jal se Hudce bránit. Po uklidnění situace oba uviděli od rozhodčích červenou kartu a hrálo se 4 na 4. Do konce třetí části se již skóre neměnilo a tak se šlo do prodloužení. To rozhodl v čase 62:17 Roman Oborák a z Brna jsme si tak odvezli 2 body za výhru 8:7 v prodloužení. Myslím, že to byl jeden z nejlepších týmových výkonů od začátku soutěže a dovolím si tvrdit, že jsme v Brně ten jeden bod navíc ztratili, protože jsme si zasloužili 3 body. Nicméně se můžeme od tohoto výkonu odrazit. Je stále na čem pracovat, již v neděli nás čeká doma Frýdek-Místek. B: 7:05 – Firda (Oborák), 13:21 – Demek (vlastní branka), 17:30 – Firda (Hudec), 24:22 – Kašpar (Firda), 28:46 – Jan Mieszek (Krumplovič), 44:58 – Michalík (Firda), 53:43 – Mieszek (Drobný), 62:17 – Oborák (Plíhal) Komentář trenéra Roman Ochodka: „Utkání v Brně bych označil, za jedno z nejlepších našich představení v soutěži z pohledu nasazení a bojovnosti, pokud bychom se vyvarovali některých zbytečných chyb v bránění, mohli jsme dosáhnout i na 3 body. Přesilovkové formaci se dařila souhra a vytěžila pro nás 3 branky ze 4 nabídnutých možností. Dobré v tomto zápase bylo, že se prosadila i třetí útočná formace, která dosáhla v utkání třech úspěšných zásahů. Pokud do dalších utkání zlepšíme obrannou činnost, především těsně poté, kdy vstřelíme sami branky a udržíme nasazení, máme šanci získávat i další body. Děkuji všem hráčům za předvedenou hru.“ Sestava: gólman: Drobný obránci: Vlček – Plonka, Lázók – Hudec, Ochodek – Rychlý útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Plíhal – Rybák – Rajnec, Mieszek – Michalík – Krumplovič