Zápasy s Torpedem jako noc a den. Stav série je po dvou utkáních 1:1!

Lázók
  25.02.15 9:57
O víkendu proběhly první dva zápasy play-off Národní ligy. Ve skupině Východ, ve které působí také náš tým, jsme se v rámci čtvrtfinále potkali v regionálním derby s Torpedem Havířov, tedy s celkem, který jsme zatím nikdy v historii neporazili. Zároveň to pro nás byly historicky vůbec první zápasy v play-off. I přesto, že jsme byli pasováni do role outsiderů, chtěli jsme domácí konečně porazit. Trenér Hrček, i přes několik omluvenek, nominoval 18 hráčů do pole a 2 gólmany, ale nakonec spoléhal většinu času pouze na 10 jedinců. Z.F.K. AQM Petrovice 7:4 Florbal Torpedo Havířov Také domácí před víkendovými boji počítali ztráty a tak dostali velký prostor junioři a rozhodně byli v obou utkáních vidět. Do prvního, velmi důležitého duelu, vstoupily celky před výbornou návštěvou místní haly. Úvod zápasu patřil nám, již ve druhé minutě našel Kašpar dobře postaveného Romana Oboráka na středu a ten střelou k tyči nedal Piškovi v bráně Torpeda šanci – 1:0. Řada byla na favorizovaných domácích. Ti sice byli více na míčku, ale naše velmi dobrá hra v obraně, podpořená Jakubem Ratajem v bráně a rychlé brejky, dělaly Havířovu problémy. I přesto dokázali domácí stav do konce první části otočit. Nejprve dostali ve 14. minutě možnost zahrát si přesilovou hru a tu využil po přihrávce Kantora před prázdnou bránu Kajpuš – 1:1. V 18. minutě byl u všeho podstatného opět Jakub Kantor. Zatáhl míček za bránu, odkud hledal volného spoluhráče na středu, jeho přihrávku si však nešťastně srazil do vlastní brány Filip Rajnec – 1:2. Druhá třetina nabídla podobný obraz hry, ale hlavně obrat ve skóre. Ve 26. minutě rozehrávala volný úder druhá formace. Nabito dostal Tomáš Suszka, který nic nevymýšlel a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. A vedení našemu celku vrátil o 2 minuty později Ondřej Firda, který dorazil do brány vyraženou střelu Petra Kašpara – 3:2. Do konce druhé části si oba celky vypracovaly ještě několik dobrých příležitostí, ale gólmani už za svá záda žádný balonek nepustili. Rozhodnout tak měla poslední perioda. Hned po 4 minutách hry přišel jeden z klíčových okamžiků. Na trestnou lavici usednul Jakub Plíhal a domácí opět hráli v početní převaze. Oproti prvnímu pokusu však úspěšní nebyli. V 50. minutě pak zahrál rukou domácí Čížek a první přesilovku jsme hráli také my. Když už se zdálo, že trest Čížka zůstane nepotrestán, „zakopl o lajnu“ náš Ondřej Firda a dvě sekund před koncem trestu nasadil Piškovi „teploměr“ – 4:2. A aby toho nebylo pro domácí málo, ihned po vyhraném buly přišla akce, na jejímž konci byl Jakub Krumplovič, který při svém druhém střídání poslal náš tým jednoruč do vedení 5:2. Následoval time-out opařených domácích, který jim pomohl. Juniorská souhra domácích, v podání Mžyka a zakončujícího Klozy, přinesla snížení na 5:3. Jenže za další minutu se dostal zadarmo k míčku Roman Oborák a přesně umístěnou střelou zvýšil na 6:3. Pro diváky nejatraktivnější část pokračovala. Na trestnou opět putoval Jakub Plíhal a domácí opět hrozili. Když se jim kombinační akce příliš nedařily, vzal si 12 sekund před koncem přesilovky míček obránce Zemánek a přesnou střelou korigoval na 6:4. Domácí vsadili všechno na jednu kartu, zatímco my jsme vyráželi do rychlých brejků a jeden z nich využil v 58. minutě Petr Kašpar. Bylo jasné, že v sérii povedeme 1:0, po vítězství 7:4. B: 1:17 – Oborák (Kašpar), 25:58 – Suszka (Michalík), 27:18 – Firda (Kašpar), 50:54 – Firda (Kašpar), 51:00 – Krumplovič (Plíhal), 52:28 – Oborák, 57:14 – Kašpar (Oborák) Z.F.K. AQM Petrovice 1:9 Florbal Torpedo Havířov Po sobotní euforické výhře nad domácím favoritem, přišlo zcela opačné druhé utkání. Zatímco v sobotu nás zdobila výborná obrana a úspěšné brejky, v neděli jsme ve hře dozadu připomínali spíše ementál a s jedním vstřeleným gólem nevyhrajete. Vše pramenilo ze hry domácích, kteří byli tentokráte ve všech soubojích rychlejší, dravější a hlavně úspěšnější. Již v 7. minutě načal úspěšný zápas domácích Kajpuš – 0:1. Ve 14. minutě se objevil před bránou osamocený junior Mžyk, který si naopak otevřel svou střelnici – 0:2. Bohužel, špatná první třetina pokračovala a po sérii nepřesností a odrazů se prosadil Čížek – 0:3. Ve druhé třetině jsme sice dokázali rychle snížit, když se v situaci 2 na 1 prosadil Roman Oborák – 1:3. Ale za další minutu to bylo opět o 3 branky, když si „dobrý den“ z obrany udělal opět Mžyk – 1:4. Nešťastný gól přišel ve 27. minutě, Bajgar vystřelil a Kuba Rataj v naší bráně bohužel neukrotil míček – 1:5. Domácí hráli v klidu a rozhodně již nebyly v jejich rozehrávce vidět chyby, jako v sobotu. Naopak, my jsme byli dopředu takřka bezzubí a v obraně jsme měli velká okna. Jednoho takového využil v 38. minutě náběhem na střed a střelou z první Nevrlka – 1:6. Třetí část už byla vyústěním nevyvedeného zápasu. Nejprve nevyužitá přesilovka. Poté podklouznutí Lázóka na půlce a snadná branka pro Kantora na 1:7. Za dalších 28 sekund hattrick pro juniora Mžyka. Další nevyužitá přesilovka a nakonec čtvrtý gól Mžyka, po chybě Hudce. Bohužel, konečný výsledek 1:9 odpovídá průběhu utkání. B: 20:56 – Oborák (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Jsem moc rád, že historicky první utkání Petrovic v play-off skončilo vítězně. Také mne potěšilo, že se nám konečně podařilo Havířov porazit. Soupeř dělal chyby, které jsme dokázali trestat. Hráli jsme chytře a účelně. Podali jsme velmi dobrý výkon a hodně nás podržel brankář. Místy jsme měli i trochu štěstí. Toto vítězství považuji za zcela zasloužené! Úplně přesně bych okomentoval i nedělní druhé utkání, avšak tam to bylo obráceně. My vyrobili mnoho chyb, z naší hry se vytratil pohyb a nasazení, nebyli jsme schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance a většinu branek jsme soupeři doslova darovali. Havířov vyhrál zcela zaslouženě, avšak hodně jsme mu to svým výkonem ulehčili. Skóre nepovažuji za podstatné, na to se v play-off nehraje. Vždycky říkám, že více bolí prohra v prodloužení. V tomto utkání nás nemá co mrzet, vyhrát jsme si nezasloužili. Příště se hraje opět od nuly a stav série je vyrovnaný, což je spravedlivé a to nejpodstatnější. Jsem rád, že tato série neskončí po třech duelech. Čím více takových těžkých zápasů, tím lépe. Stále platí, že Havířov je v této sérii favoritem a my můžeme jen překvapit. Doufám, že se tak i stane a také doufám, že petrovická hala bude o víkendu praskat ve švech.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Lázók – Hudec, Suszka – Ochodek, Kloza – Rychlý útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Plíhal – Rajnec – Michalík, Urban – Krumplovič – Szweda, Plonka – Mieszek – Daubner, Mrkva