Z.F.K Petrovice X TJ Znojmo Laufen

Vlčková
  21.12.21 10:00

V sobotu 18. 12. se v Petrovicích odehrálo poslední prvoligové utkání A-týmu v tomto roce. Soupeř, kterým byl tentokrát tým Tj Znojmo Laufen, se celou sezónu drží na předních příčkách tabulky, takže bylo jasné, že toto utkání nebude pro muže vůbec jednoduché.  Navzdory tomu byla první třetina velmi vyrovnaná. Oba týmy měly gólové šance, ale i zaváhání. V páté minutě měli hosté po vyloučení Lukáše Homoly možnost zahrát si přesilovou hru, které po necelých dvaceti sekundách využili a první gól tak padl do naší brány.  V desáté minutě se po střele Jakuba Noty podařilo domácím srovnat skóre a hra tedy opět začínala tak zvaně od nuly. Do konce třetiny ještě každý tým vstřelil po jednom gólu a o první přestávce na tabuli svítil výsledek 2:2.  Skóre druhé třetiny opět otevírali hosté. Jejich v pořadí třetí gól vstřelil Petr Číhal a poslal je tak do vedení. Nám se ale znovu podařilo rychle odpovědět a v polovině zápasu bylo tedy skóre znovu vyrovnané. Ke konci třetiny se však štěstí obrátilo na naši stranu a před koncem periody se nám podařilo získat dvoubrankové vedení. O góly se zasloužili Daniel Flašar a Ondřej Firda. A-tým vstoupil do poslední části zápasu s nasazením vedení udržet a odnést si tak drahocenné tři body. Soupeř nám však nehodlal dát nic zadarmo a výrazně zvýšil tlak na bránu. Značná část třetí třetiny se tak hrála před naší brankou, do které se soupeři bohužel podařilo vstřelit hned tři góly a rázem byli hosté minutu před koncem ve vedení. Tímto pro nás ale zápas neskončil. V 10 sekundě poslední minuty se trefoval Firda a utkání tedy pokračovalo do prodloužení.  Ani po přidaných pěti minutách stále nebylo rozhodnuto a muselo se pokračovat nájezdy. V těch bohužel byli úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd padl z hole Jiřího Šrámka a hosté si tak do Znojma odvezli dva body.

Všem florbalovým fanouškům přejeme krásné prožití Vánoc a těšíme se na Vás v příštím roce.