Z.F.K Petrovice X FBC Štíři Č. Budějovice

Vlčková
  19.11.21 12:08

Ve středu 17. 11. vyjeli muži přes celou republiku až do Českých Budějovic ve snaze získat další body k dobru. Už před začátkem zápasu to pro nás nevypadalo vůbec dobře, jelikož naše soupiska čítala pouze 13 hráčů. Hned začátek první třetiny se mužům nepovedl. Soupeř byl od startu velmi aktivně na míčku a my jsme tak po dvou minutách ztráceli o dvě branky. O náš první gól se postaral Marek Šmída, kterému se podařilo skórovat po nahrávce Lukáše Homoly. Další branka zápasu padla až v desáté minutě. Postaral se o ni krásným samostatným únikem na bránu Petr Kašpar. Bylo tedy srovnáno na 2:2. V zápětí se Kašpar trefoval znovu a poslal nás tak poprvé v tomto zápase do vedení. Náskok nám bohužel nevydržel dlouho a po pár minutách bylo srovnáno. Stav 3:3 už se nezměnil až do první přestávky, do druhé třetiny se tak šlo úplně na novo. Vedení jsem se po střele Flašara opět ujali my. Zanedlouho jsme však byli nuceni hrát oslabení. Soupeř využil možnosti přesilové hry a stav byl tedy znovu srovnaný. Přesilovku si do konce třetiny ještě stihly zahrát oba týmy. Ani jeden celek ji však nevyužil a třetí třetina tak mohla opět začít za vyrovnaného stavu. Poslední třetina byla pro nás přelomová. Hra se mírně přitvrdila, A-tým začal na Budějovice více a více tlačit a ty našemu tempu nebyly schopny odpovídat. Podařilo se nám vstřelit další tři branky, o všechny se postaral Firda, který v tomto zápase získal hned 4 kanadské body. Soupeř ještě po vyloučení Dalibora Kocura získal poslední šanci využít přesilové hry, kterou jsme však úspěšně ubránili. Utkání tak pro nás skončilo vítězstvím 7:4.