V nadějně rozehraném zápase přišel zkrat. Áčko si veze další desítku

Lázók
  29.09.14 17:57
Po středečním pohárovém utkání na Slovanu Havířov pokračoval pro A-tým „anglický týden“ sobotním výjezdem do dalekého Žďáru nad Sázavou. K dlouhé, téměř 4 hodinové cestě cestovalo 15 hráčů do pole a 2 gólmani. Na trenéra Romana Ochodka čekala premiéra na lavičce týmu v Národní lize a on, ani tým, nechtěl cestovat takovou dálku, jen tak pro nic za nic. Z.F.K. AQM Petrovice 4:10 Hippos Žďár nad Sázavou Po debaklu s MVILem Ostrava a těsné prohře se Slovanem Havířov jsme chtěli konečně dosáhnout na nějaké ty body a nutno říct, že jsme tuto naději po dvě třetiny živili. Avšak zkrat v poslední třetině utkání zapříčinil další debakl s číslem 10 ve skóre. Ale pojďme k zápasu. Do naší brány se letos poprvé postavil od začátku Jan Drobný a již teď prozradím, že byl nejlepším hráčem na hřišti! Diváci si v hale Na Bouchalkách museli počkat na první gól až do 18.minuty. Hra byla vyrovnaná a skóre otevřel ze středu Ondřej Firda, který tak oslavil svůj první gól po svém zranění – 1:0. Bohužel pro nás, se opakovala stejná situace jako s MVILem Ostrava. Po našem vedoucím gólu přichází brzký obrat soupeře. Před zápasem jsme byli upozorňováni především na dvě největší hvězdy domácích – Melichara s Kosem, kterým zdatně sekunduje kapitán Tlustoš. A byli to právě Melichar s Tlustošem, kteří ve 20.minutě během 18ti sekund otočili skóre ve prospěch Hippos – 1:2! Ve druhé třetině jsme již byli lepším celkem a podařilo se nám srovnat skóre. Ve 25.minutě vystřelil, po faulu na Adama Kubienu, ze standardní situace Patrik Michalík, jehož střela se odrazila od tyče před bránu, kde pohotový Kubiena doklepl míček do brány – 2:2. Za dvě minuty však přišel zbytečný faul Lukáše Rychlého před bránou, po kterém následovalo trestné střílení. Toho se ujal Tlustoš, jehož pomalou kličku do bekhendu Drobný vykryl. Avšak v následné přesilovce už byl krátký na přesnou střelu Dvořáka, takřka do prázdné brány – 2:3. Ve druhé polovině druhé části jakoby začali domácím, kteří hráli celý zápas na 10 lidí, docházet síly. Měli jsme velký tlak, avšak koncovka byla chabá. Ve 37.minutě jsme nabídli domácím možnost oddychu a navýšení skóre, po faulu kapitána Fielka. Ti však nabídnout přesilovkou pohrdli a naopak po skončení trestu vysprintoval Martin Fielek do přečíslení 2 na 1, dostal přesnou přihrávku od Ondřeje Firdy a přesně zakončil – 3:3! Byli jsme na koni a chtěli dotáhnout zápas do vítězného konce. Avšak to, co se stalo v poslední třetině, na to nebudeme vzpomínat v dobrém. Vše začala 44.minuta, kdy jsme si v podstatě sami vstřelili dva góly za 12 sekund. A o minutu později se nažhavení domácí radovali pošesté – 3:6. V ten moment jsme byli zralí na ručník a namlsaní domácí přidávali další branky. Haman dalšími dvěma góly zkompletoval hattrick – 3:8. Poté snížil Plonka, avšak v posledních dvou minutách domácí dovršili po gólech Tlustoše a Melichara další nepopulární „desítku“. A to nás od dalších inkasovaných branek uchránil výborný Jan Drobný v bráně, jehož zákroky patřily do kategorie fantastických. Bohužel, my jako tým jsme mu moc nepomohli. Výsledek 4:10 je pro nás hodně krutý, obzvláště, když jsme ve druhé části byli lepším týmem. Opět se tak ukázalo, že je před námi ještě hodně práce a budeme mít co dělat, abychom se dostali do play-off. B: 17:58 – Firda (Kašpar), 24:35 – Kubiena (Michalík), 38:40 – Fielek (Firda), 55:38 – Plonka (Kašpar) Komentář trenéra Romana Ochodka: „Po výsledkově lepším představení v poháru jsme se jako tým vrátili k podstatě stejnému stavu jako v prvním kole Národní ligy. Herně nebyl vstup do utkání špatný, byla vidět bojovnost a snaha, ale bohužel nás sráží katastrofální produktivita v gólových příležitostech. My bohužel nejsme schopni dávat góly ani do prázdné brány a soupeř následně trestá naše chyby při bránění (nejde pouze o obránce, ale týká se všech hráčů v nebezpečných prostorech ke střelbě). Dvě třetiny byl zápas velmi vyrovnaný, přestože jsme museli obvykle dotahovat náskok, tak jsme hráli převážně před domácí brankou, ale výsledkově to není vidět. Následně přijde úsek, ve kterém jako tým úplně zkolabujeme a vyrovnaný zápas končí rozdílem třídy. Nedostatky jsou v bránění při střelbě soupeře a nedodržujeme pokyny, což vede ke zbytečnému protahování střídání bez cíleného efektu.“ Sestava: gólmani: Drobný, Lupták obránci: Plíhal – Rychlý, Lázók – Fielek, Kloza – Vlček útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Kubiena – Krumplovič – Michalík, Plonka – Mieszek – Růžička