Starší žáci v Opavě nepřesvědčili

Vlček
  31.01.14 7:55
Další turnaj starších žáků se odehrál v Opavě a proti dosud neporaženému našemu mužstvu, se chtěla vytáhnout jak domácí Opava, tak i Krnov. P.E.M.A Opava : Z.F.K. Petrovice 3:4 Br.: Morcinek (Štemon), Brunowski (Krul), Horák, Brunowski (Krul) Soupeře z Opavy jsme zatím neměli možnost vidět hrát, a tak jsme čerpali jen ze statistik. Podle nich hrozilo nebezpečí zejména od jednoho hráče domácích, který vévodil kanadskému bodování. Hned při rozcvičení bylo jasné, že nebezpeční hráči budou nakonec dva. Hra Opavy se tedy zakládala pouze na tom, co vymyslí tito dva hráči. Do zápasu jsme tak vstoupili s jasnou taktikou, a to pohlídat si jejich údernou první formaci a přehrávat neškodnou druhou lajnu domácích. Náš plán moc nevycházel a to zejména díky laxnímu přístupu k utkání. Běhat se moc nechtělo a když už jsme si připravili nějakou tu šanci, zakončení bylo jako na tréninku – trefím, netrefím – nic se neděje. Z letargie nás mírně vyvedla vedoucí branka domácích. Přidali jsme na tempu, bohužel zase vázlo zpracování míčku. I když se nám povedlo vyrovnat, první třetina nebyla z naší strany ideální. Druhá perioda přece jen přinesla v určitých fázích lepší výkon a odměnou nám byly dvě branky v síti Opaváků. Musíme ale sportovně uznat, že soupeř měl rovněž velké množství tutovek a jen díky skvělému výkonu našeho brankáře a porci štěstí, jsme inkasovali pouze jednou. Ve třetí třetině jsme chtěli více držet míček a nutit Opavu k chybám, k čemuž nám měl pomoct i fakt, že jak hráči Opavy, tak zejména trenéři se přestali soustředit na hru a neustále napadali jak rozhodčí, tak naše hráče vulgárními urážkami. Zejména chování trenérů, nemělo se sportovním utkáním co do činění. Toto byla voda na náš mlýn a dostávali jsme možnost přesilových her. Ty nám bohužel moc nešly, a proto přišel trest, v podobě vyrovnávacího gólu při naší početní výhodě. Tři minuty před koncem se ono pověstné štěstí přiklonilo k nám a vsítili jsme rozhodující branku. Vítězství nad tímto těžkým soupeřem těší dvojnásob, neboť Opava si body, zejména za své chování, nezasloužila. Z.F.K. Petrovice : Orca Krnov 4:4 Br.: Tomalík (Krul), Feber (Krul), Brunowski, Feber (Brunowski) Po čtyřhodinové pauze jsme nastoupili k utkání proti Krnovu. Krnov své první utkání prohrál a na hřišti nepůsobil nijak florbalově, a tak se mohlo zdát, že půjde o lehkou záležitost. Pozměnili jsme proto sestavu a nechali zahrát i náhradníky a do brány se postavil druhý gólman. Vše nasvědčovalo úvodním spekulacím a během pár střídání jsme si vytvořili několik tutovek, které neskončili v bráně jen kvůli našemu nedůraznému zakončení. Jedna střela se přesto ujala, avšak rozhodčí zcela regulérní gól neuznal (asi si myslel, že gólman může používat sítku v bráně, jako prostředek pro chytání střel). Zhruba po pěti minutách, jsme přistoupili na tempo soupeře a místo tlaku, se hra vyrovnala. I když se nám do třetiny podařilo skórovat, nebylo moc co slavit. To bohužel nepochopili někteří naši hráči a místo soustředění se na zápas, běhali kolem tribuny a ukazovali divákům, co mají napsané na břiše. A trest na sebe nenechal dlouho čekat. Celá druhá třetina byla zoufalá a na hřišti byl pouze jeden tým, ten z Krnova. Po prohrané druhé třetině bylo třeba udělat několik změn a na soupeře vletět. Zamíchali jsme sestavou, ale místo našeho uragánu na hřišti byl vidět vyrovnaný florbal. Sice se nám podařilo snížit a vyrovnat, to však bylo vše. Navíc jsme opět inkasovali. O výsledku rozhodla přesilová hra v posledních okamžicích, kdy jsme z převahy jednoho muže v poli, konečně skórovali a upravili tak na konečných 4 ku 4. Každé utkání bylo jiné, avšak lze říci, že v určitých jevech podobné. A to: nesoustředěnost na zápas, řešilo se, kdo má jak pomalované břicho,obličej, popřípadě, jak je možné, že čas stojí – onen hráč si za 11 utkání nevšiml, že se hraje na čistý čas. Díky tomu chybělo i větší nasazení a vyhecovanost. Kluci seděli na střídačce, jako by se nic nedělo. Zápasy nám ukázaly, na čem je třeba zapracovat při tréninku. Jedná se o přihrávku, zakončení a zejména fyzickou kondici, neboť někteří hráči v druhém utkání naprosto nestíhali. Abych nebyl jen kritický, výhra s Opavou je bezpochyby cenná. Díky remíze s Krnovem, jsme stále zůstali neporaženi. Martin Vlček