Starší žáci naplno bodovali v Rožnově

Adamczyk
  15.12.19 22:01

Starší žáci sehráli ve 12.kole moravskoslezském přeboru v rožnovské hale dvě utkání s týmy z dolní poloviny tabulky. V prvním zápase si poradili s celkem z Horní Suché, v tom druhém pak s předposledním Slovanem Havířov. V obou případech o vítězství rozhodly závěrečné třetiny.

Z.F.K. AQM Petrovice - Fbk Horní Suchá 6:3 (2:1,1:0,3:2)

Do utkání jsme vstoupili několika slibnými šancemi. Od 44. sekundy jsme chvíli vedli, ale soupeř po chybě obrany rychle vyrovnal. Po obdržené brance jsme se snažili vzít si vedení zpět a to se nám povedlo v čase 6:20. Nikolas Krippner namazal Tomaszovi Kokotkovi a ten suverénně zavěsil.Třetinu jsme dohráli v klidu. Ve druhé třetině to byl spíše boj o míček. Teprve v čase 18:38 nenapadnou střelu Adama Swiatkowského, kterou gólman vyrazil jen před sebe, Dominik Lúčan doklepl do prázdné branky. Ve třetí třetině nastala obvyklá situace, kdy se naši kluci nechali ukolébat vedením. Soupeř toho ihned využil a po brankách v čase 30:54 a 31:40 snížil na 4:3. Naštěstí při přesilovce to vzal na sebe Ondřej Waliczek a uklidil míček krásnou střelou do branky. Na konečných 6:3 pečetil Tomasz Kokotek.

1. 1. část 00:44-Ondřej Waliczek(Oldřich Hanák)2.1 část 06:20-Tomasz Kokotek(Nikolas Krippner)2.2.část 18:38-Dominik Lúčan(bez)3.3.část 25:06-Ondřej Waliczek(bez) 3.3.část 33:14-Ondřej Waliczek(Petr Krišťak)3.3.část Tomasz Kokotek

TJ Slovan Havířov - Z.F.K. AQM Petrovice 2:4 (2:2,0:0,0:2)

Výhra nad Horní Suchou přinesla pohodu, která se přenesla i do utkání se Slovanem. Od času 03:49 jsme sice chvíli vedli, ale po chybě obrany šel soupeřův hráč sám na našeho gólmana a nedal mu šanci, bylo vyrovnáno. Havířov dalším gólem převzal vedení a najednou pohoda, se kterou jsme vstupovali do utkání, byla pryč. Snažili jsme se o zvrátit skóre, ale marně. Až v čase 10:36 hezkou střelou nad gólmana vyrovnal Petr Nožka. Ve druhé třetině byla na hráčích znát značná nervozita. Kluci se snažili udělat něco s výsledkem, ale jejich snaha vyzněla naprázdno díky nepřesným střelám na branku soupeře a velmi dobrým zásahům gólmana. Teprve 3.třetina rozhodla. Oldřich Hanák vyslal do samostatného úniku Tomasze Kokotka a ten poslal míček podél gólmana do sítě. Vzápětí pečetil na konečných 4:2  Ondřej Waliczek. Bylo to dramatické utkání s dobrým koncem.

1. část 03:49-Ondřej Waliczek(Nikolas Krippner) 1.1.část 10:36-Petr Nožka(Petr Krišťak)3.3.část 33:20-Tomasz Kokotek(Oldřich Hanák)3.3.část 35:55-Ondřej Waliczek(bez)

Sestava: Sobík,Nowoczek-Kokotek,Krišťak,Nožka-Waliczek,Hanák,Krippner-Olšák,Suchar,Swiatkowski,Lúčan

Sepsal: trenér Aleš Balon