Starší žáci domácí turnaj zvládli a jsou druzí

Adamczyk
  07.04.15 7:58
Starší žáci v neděli 29. března na domácím turnaji druhého kola nadstavby o vítěze předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezóně a po dvou výhrách postoupili na 2. místo v tabulce. Z.F.K AQM PETROVICE - S.K. P.E.M.A. OPAVA 12:3 (4:1, 4:2, 4:0) Branky: 1. - 0:15 Feber (Tomalík), 6. Horák (Morcinek), 9. Vajgl (Waliczek), 12. Feber (Morcinek), 2 - 6. Feber, 7. Waliczek (Palowski), 8. Tomalík (Morcinek), 9. Vajgl (Feber), 3. - 5. Owczarzy (Tomalík), 8. Feber (Tomalík), 8. Palowski, 11. Morcinek (Mitrenga) Po patnácti vteřinách hry se poprvé měnilo skóre. Rychlou kombinaci přesně zakončil Adam Feber, který tak odstartoval vynikající výkon celého družstva. Opava neměla nejmenší šanci pomýšlet na úspěch. První řada dováděla hráče Pemy do úzkých svým aktivním napadáním, po kterém přicházel zisk míčku a naše šance. Konečně se výrazněji prosadila gólově i druhá řada. Ta příjemně překvapila dokonale sehraným signálem standardní situace z rohu, po kterém vstřelila dvě branky. Solidní výkon podali i oba gólmani. Radka Dvořáka v polovině zápasu vystřídal Martin Wilczek. FBK HORNÍ SUCHÁ - Z.F.K AQM PETROVICE 3:6 (1:2, 1:2, 1:2) Branky: 1. - 0:19 Tomalík (Morcinek), 11. Feber (Vajgl), 2. - 7. Morcinek (Palowski), 12. Feber (Owczarzy), 3. - 2. Waliczek (Palowski), 5. Morcinek (Owczarzy) Protože Horní Suchá prohrála svůj první zápas, věděli jsme, že v případě výhry jdeme v tabulce místo ní na druhé místo. Poprvé v sezóně tento tlak hráči vládli na jedničku. Opět velice brzy (po 19 vteřinách) otevřel Honza Tomalík skóre utkání. Suchá dokázala srovnat, nám ale vrátil vedení minutu před koncem první třetiny Adam Feber. V prostřední části jsme napřed zahodili pár skvělých příležitostí ke skórování. Soupeř toho využil a vyrovnal. Naštěstí za půl minuty bylo opět vedení na naší straně, David Morcinek zužitkoval přihrávku Kuby Palowského. Od toho okamžiku už jsme měli zápas pod kontrolou. Narůstající tlak nutil soupeře k chybám a ty jsme trestali góly. Po dvou výhrách tak máme na druhém místě náskok na třetího dva body. Pokud zvládneme poslední turnaj v Ostravě, kde nás čeká zápas proti Štěpánkovicím a Orlové, tak by nám medailová příčka neměla uniknout.