Série s Torpedem se protáhla na 5 zápasů, nakonec však slaví favorit

Lázók
  07.03.15 13:08
Za stavu 1:1 se čtvrtfinálová série Národní ligy – skupiny Východ přesunula do Petrovic, kde se v sobotu a v neděli odehrály další dva duely mezi naším A-týmem a Torpedem Havířov. Pro náš celek se jednalo o historicky první zápasy v play-off na domácí půdě. Z.F.K. AQM Petrovice 6:15 Florbal Torpedo Havířov V sobotním, velmi důležitém utkání, nemohl trenér Libor Hrček počítat s juniory, kteří bojovali ve své 2. lize. I tak měl k dispozici 18 hráčů do pole a 2 gólmany, znovu však spoléhal na 10 vybraných jedinců a Jakuba Rataje v bráně. Bohužel duel, ve kterém si jeden z mančaftů zajistí mečbol, byl rozhodnutý hodně brzy. Celou sérii provázelo pravidlo, kdo dá první gól zápasu, vyhraje. Naneštěstí pro nás, se v již v 6. minutě prosadil z hranice velkého brankoviště Peřka – 0:1. O minutu později si udělal z domácí obrany dobrý den Plášek a kolem tyčky zakončil – 0:2. Bohužel ani dvě inkasované branky nebyly signálem k lepší obraně, naopak hostům padlo do brány do slova všechno. Po dalších gólech Beneše, Halaxy a Čížka propustil Jakub Rataj místo v bráně svému kolegovi Honzovi Drobnému. Toho ovšem hodně rychle přivítal gólem Čížek a bylo to již 0:6. My jsme se konečně prosadili až v 16. minutě, kdy skóroval Jan Mieszek – 1:6. Kdo čekal naději na zvrat, byl na omylu. V poslední minutě první periody se prosadili ještě Kajpuš s Nevrlkou a zápas byl za stavu 1:8 prakticky rozhodnutý. Druhá třetina přinesla na každé straně po 3 brankách. Za hosty to byl 2x Bajgar a jednou Kajpuš. Za nás skórovali Oborák, Rajnec a Michalík. Navíc ve 38. minutě skončilo utkání pro Tomáše Suszku, který dostal ČK1 za faul na hostujícího Zemánka. Také ve třetí části padlo 6 branek. Nejprve vsítili své branky hosté, jmenovitě Kantor, Černý, Pěgřímek a Bajgar, na naší straně poté korigovali Krumplovič s Oborákem. Konečné skóre 6:15 znamenalo, kromě vedení Torpeda v sérii, hlavně obrovskou ostudu před domácími fanoušky. B: 15:22 – Mieszek (Suszka), 26:12 – Oborák (Kašpar), 32:13 – Rajnec (Hudec), 35:10 – Michalík (Rybák), 55:00 – Krumplovič (Michalík), 58:48 – Oborák (Firda) Z.F.K. AQM Petrovice 8:7 Florbal Torpedo Havířov Do nedělního utkání udělal trenér Hrček několik změn, do sestavy již nezařadil Suszku, naopak se na soupisce objevili junioři. Kdo čekal obdobný scénář jako v sobotu, musel být hned od úvodu velmi překvapen. Vstup do zápasu jsme totiž měli doslova bleskový. Petr Kašpar vyhrál úvodní buly, okamžitě adresoval přihrávku Firdovi, který v čase 0:03 otevřel skóre zápasu – 1:0! Opaření hosté na náš nástup nereagovali. Ve druhé minutě se dostal do předbrankového prostoru Lázók a bekhendem překonal Piška podruhé – 2:0! To už bylo pro hosty příliš a ihned reagovali. Plášek našel Bezdečíka, který snížil na 2:1. I přesto však hosté nepřipomínali ten suverénní tým ze soboty. Dělali mnoho chyb v rozehrávce a jednu takovou využil v 6. minutě Ondřej Firda – 3:1. Bohužel reakce hostů byla opět velmi rychlá. Plášek předskočil Oboráka, naservíroval míček Pěgřímkovi, který zamířil přesně – 3:2. Ani to nás však nepoložilo. V 11. minutě přišla ztráta hostů na středu, míčku se zmocnil Lázók, přesně nahrál Firdovi, který uzavřel hattrick – 4:2. Další šanci nám nabídli hosté sami, po faulu Vlacha jsme hráli přesilovou hru. Tu využil šťastnou střelou Petr Kašpar – 5:2. Opět a znovu však přišla nekoncentrovanost po vstřelené brance. Na středu neobsazený Čížek snížil na 5:3. Vzápětí přišla přesilovka pro hosty a tu využil znovu Čížek - 5:4. Důležitý moment přišel 7 sekund před koncem první periody, kdy byl po faulu na Petra Kašpara nařízen nájezd. Sám faulovaný si postavil míček a s přehledem proměnil – 6:4! Kašpar tak útočil na hattrick, který dokonal ve 25. minutě. U mantinelu zpracoval přihrávku, udělal pár kroků do středu a nechytatelnou střelou pokořil Piška – 7:4. Naše akcie stále stoupaly. Ve 32. minutě navíc přišla další branka. Jakub Krumplovič překonal Piška poosmé a gólman hostí přepustil místo v bráně kolegovi Švihlovi – 8:4. Žluto-černým nezbývalo nic jiného, než se vrhnout do napadání. S tím začaly přicházet také naše problémy v obraně, ve 38. minutě našel Kantor na středu Kajpuše, který snížil na 8:5. Za tohoto stavu se šlo do poslední třetiny. Ta byla celá ve znamení tlaku hostů. Ve 48. minutě přišlo zbytečné vyloučení za špatné střídání na naší straně a velká šance pro Torpedo. Když už uběhly 2 trestné minuty, napřáhl ze střední vzdálenosti Beneš a trefil přesně – 8:6. Do konce zbývalo něco málo přes 10 minut. V 54. minutě přišla další šance hostů. Robin Hudec zatáhl za záchrannou brzdu, když odehrál míček směřující do brány v malém brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil Bajgar, který neproměnil a následovala přesilovka. Tu jsme ubránili velmi dobře a čas stále utíkal. V 58. minutě už sáhli hosté k time-outu a zkusili power-play. Z tlaku se nakonec ujala až rána Čížka 19 sekund před koncem utkání – 8:7. Nic dalšího už zápas nepřinesl a série tak byla znovu vyrovnaná! B: 0:03 – Firda (Kašpar), 1:16 – Lázók (Firda), 5:12 – Firda (Kašpar), 10:53 – Firda (Lázók), 14:16 – Kašpar (Firda), 19:53 – Kašpar (TS), 24:36 – Kašpar (Plíhal), 31:43 – Krumplovič (Firda) Z.F.K. AQM Petrovice 0:11 Florbal Torpedo Havířov Rozhodnout tedy měl 5. vzájemný zápas, který se odehrál v úterý večer v Havířově. Vítězná sestava se nemění a tak trenér Hrček sáhl ke stejnému složení jako v neděli. Hosté již měli k dispozici trenéra Kubíčka společně s juniory, kteří opět zasáhli do utkání. V případě výhry jsme se mohli postarat o obrovské překvapení, protože Havířov byl jasným favoritem série. Bohužel pro nás, měl poslední zápas stejný průběh jako předchozí dva duely, které jsme s Torpedem v sérii prohráli. Po vyrovnaném začátku přišla 8. minuta. Dlouhý výhoz gólmana Piška zpracoval junior Mžyk, obelstil našeho obránce a sám proti Ratajovi zachoval chladnou hlavu – 0:1. V 11. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout Robin Hudec. Opakovala se stejná situace jako v neděli, přesilovka hostů sice zůstala nevyužita, ale 5 sekund po návratu Hudce se prosadil Plášek – 0:2. Za necelou minutu to bylo již o 3 branky, přečíslení 2 na 1 řešil Bajgar střelou, která po několika tečích šťastně zapadla do brány – 0:3. Byli jsme zralí na ručník, a aby toho nebylo málo, tak v 15. minutě přišel další výhoz Piška, situace 2 na 2 a Plášek nahrává do prázdné Pěgřímkovi – 0:4. Druhá perioda byla ještě horší než ta první. Nejprve jsme sice měli přesilovku, místo gólu však přišlo trestné střílení pro domácí. Vlach jej však neproměnil. Nicméně ve 27. minutě se z branky radoval z branky Bajgar, ve 28. minutě Peřka, ve 30. Bezděčík, ve 35. znovu Peřka a nakonec ve 37. minutě Vlach. Za stavu 0:9 po dvou třetinách bylo rozhodnuto. V poslední periodě se trefil ještě Plášek a hattrick uzavřel Peřka. Konečné skóre 0:11 jasně určilo postupujícího mezi nejlepší 4 týmy skupiny Východ. Z konečného pohledu je stav série 2:3 na zápasy velmi dobrým počinem, vzhledem k tomu, že v minulosti jsme Torpedo nikdy nedokázali porazit. Nicméně však mrzí všechny prohrané zápasy, jejichž skóre bylo velmi ostudné. Vyjádření trenéra Libora Hrčka k celé sérii: „Postup do play-off a tím i setrvání v Národní lize, což byl náš hlavní cíl, jsme si definitivně zajistili až v předposledním kole základní hrací části, navíc si nás za soupeře vybral jeden z hlavních favoritů celé soutěže. Proto jsem velmi rád, že se nám celou sérii podařilo natáhnout až na pět zápasů. I když jsme do další fáze neprošli, určitě z vyřazení nemusíme být zklamaní. Každý takový zápas znamená cenné zkušenosti do budoucna. Troufám si tvrdit, že jsme ve dvou utkáních byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Zbylé tři bohužel skončily debaklem a byly vždy rozhodnuty po první třetině (i dříve), což mne trochu mrzí. Nemohu si však odpustit poznámku, že pod dva tyto nepovedené duely se podepsala stejná dvojice sudích, kteří dle mého názoru neodvedli příliš dobrou práci. Zejména na páté utkání uprostřed pracovního týdne, kdy by mělo být k dispozici rozhodčích dostatek, bych očekával kvalitnější pár. V žádném případě se však nechci na nic a nikoho vymlouvat, odehráli jsme jen dvě dobrá utkání v sérii, takže Havířov postoupil zcela zaslouženě. Velkou roli sehrálo několik faktorů. Zmínil bych ten, který považuji za hlavní. Naše výsledky se odvíjely od toho, zda se střelecky prosadili 2-3 naši hráči, kteří tým táhli i po většinu sezóny, zatímco soupeř se mohl opřít o všechny své formace. Zbytek našeho týmu se bohužel směrem dopředu příliš neukázal, vlastně vůbec. Závěrem bych chtěl poděkovat vedení Petrovic, stejně jako všem hráčům i divákům. Soupeři gratuluji a přeji hodně štěstí ve zbytku sezóny.“ Sestavy: 3. zápas: Rataj, Drobný – Lázók, Plíhal, Suszka, Rybák, Rychlý, Plonka, Vlček – Oborák, Firda, Kašpar, Krumplovič, Michalík, Mieszek, Hudec, Rajnec, Daubner, Urban, Ochodek 4. a 5. zápas: Rataj, Drobný – Lázók, Plíhal, Rybák, Hudec, Kloza, Rychlý, Vlček – Krumplovič, Firda, Kašpar, Oborák, Michalík, Mieszek, Szweda, Rajnec, Daubner, Ochodek, Mrkva