Poloviční úspěch

Adamczyk
  09.10.12 0:00
Na turnaji v Bílovci jsme svedli boj o čelo tabulky Moravskoslezského přeboru. Zatímco proti Bohumínu jsme po počátečním zaváhání dovedli zápas do vítězné konce s přehledem, proti domácímu celku Bílovce nám chyběl pověstný kousek štěstí. Po neproměňeném nájezdu a spálených šancích jsme přenechali Bíloveckým první příčku. Solidním výkonem se prezentovali nováčci v týmu, hlavně příjemně překvapil gólman Ondra Prus. Z.F.K. AQM PETROVICE - 1.SC BOHUMÍN 98 DDM 7:2 (2:1, 2:0, 3:1) První střela na naší branku ve 2. minutě a míček skončil v síti, 0:1. To nás probralo, zvýšili jsme obrátky, přidali na rychlosti i důrazu a začali jsme Bohumín přehrávat. Přitlačili jsme je na jejich polovinu a do konce třetiny otočili výsledek na 2:1. Zbytek utkání probíhal zcela v naší režii, pohodlně jsme navyšovali skóre. Soupeř hrozil jen po individuálních akcích, ty zlikvidoval Ondra Prus, kterému tak náramně vyšla premiéra v brance. Druhou branku jsme totiž inkasovali až za stavu 7:1 v poslední minutě. Potěšilo, že branky začali dávat i ostatní hráči a nejen osvědčené duo Jirka-Jirka. FBC SPARTAK ILJA BÍLOVEC - Z.F.K. AQM PETROVICE 5:3 (0:1, 3:2, 2:0) Dobrý výkon z prvního zápasu jsme si přinesli i do začátku toho druhého. Proti domácímu Bílovci ale bylo jasné, že půjde o úplně jiné utkání. Hra byla o poznání rychlejší a šance se střídali na obou stranách. Vyrovnanou první třetinu jsme zvládli lépe, Radek Heinisch nás dostal do vedení 1:0. Z druhé části se odkrojilo jen osm vteřin a Jirka Mráček zvýšil po individuální akci na 2:0. Bohužel jsme polovili v koncentraci a prakticky po rozehrání byl stav upraven na rozdíl jediné branky. To nakoplo domácí, my jsme se dostali do útlumu, ze kterého jsme se těžko dostávali. V polovině druhé třetiny jsme dokázali srovnat na 3:3 a opět chvíli hráli prim. Poslední část byla vyrovnaná, bylo jasné, že komu se podaří skórovat, bude na koni. Mohli jsme to být my, bohužel nájezd za faul na Šplíchu Jirka Mráček nedal a z následné přesilovky jsme se neprosadili. Pravidlo nedáš - dostaneš, tak mohlo dojít k uplatnění. V koncovce jsme prohrávali o gól a hráli vabank. Ten nám nevyšel a tak z utkání, kterému by slušela remíza, jsme odcházeli bez bodu.