O 3. místě rozhodl zápas s Paskovem

Adamczyk
  24.01.14 11:48
V sobotu 18. 1. se konal další turnaj kategorie élevů. Tentokrát jsme jeli do sousedního Českého Těšína a našim cílem bylo udržet nastavenou laťku z předchozích turnajů. Zároveň jsme ale věděli, že nás čekají těžší zápasy než na posledním domácím turnaji. Hned v prvním zápase jsme totiž nastoupili proti týmu Paskov Saurians, což byl vítěz minulého turnaje, který jsme pořádali v Petrovicích. Po minulé prohře 3:7 jim naši hráči proto měli co oplácet. Na nasazení našich hráčů to bylo hned ze začátku utkání vidět. Dařilo se nám napadat soupeřovu rozehrávku a donutit tak soupeře k chybám. První poločas jsme zvládli výborně a do druhé půle jsme šli s vedením 1:0. V té jsme ještě vedli 2:1, ale poté se bohužel začala projevovat únava u našich klíčových hráčů a závěr utkání jsme tak nezvládli a prohráli těsně 3:4. Nutno říct, že v závěru nás Paskov přestřílel a hlavně díky výbornému výkonu našeho gólmana jsme až do poslední sekundy mohli bojovat o vítězství. Druhý zápas jsme hráli s týmem 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Utkání se vyvíjelo úplně opačně než první zápas. Naši hráči trochu podcenili soupeře a ten toho samozřejmě využil. Po prvním doslova odchozeném poločase z naší strany jsme prohrávali 1:2. Hlavně v koncovce to bylo jedno velké trápení. Ve druhé půli jsme tak trochu zamíchali sestavou a to se osvědčilo. Začali jsme napadat a soupeře postupem času jednoznačně přehrávat. Přesto se nám nepodařilo vyvarovat se zbytečných chyb a tak výsledek 8:5 byl po gólově nevýrazné první půli nakonec poměrně divoký. Třetí zápas byl pro nás zápasem o všechno. Věděli jsme, že pokud chceme skončit do 3. místa musíme porazit domácí Český Těšín. Utkání se hrálo ve výborné atmosféře, která domácí hnala dopředu. Naši hráči ale nezklamali a hned ze začátku se dostali do vedení. Velmi nám pomohla první rychlá branka, když jsme se prosadili hned po úvodním vhazování a hodně tak zaskočili soupeře. Poté jsme přidali další dvě branky, a i když soupeř ještě do poločasu snížil na 3:1, mohli jsme jít s mírným náskokem do druhé půle. Ve druhé půli sice soupeř začal hrát daleko agresivněji a podařilo se mu i několikrát skórovat a dostat se do zápasu i díky našemu vyloučení, jenže v tomto utkání nám to v koncovce šlo na výbornou a tak jsme nakonec Těšín přestříleli 7:4. Posledním soupeřem byl tým 1. SC Woow Vítkovice, který suverénně vyhrál všechny své zápasy. Utkání pro nás nezačalo vůbec špatně a dokonce jsme si byli schopni vypracovat několik 100% šancí díky rychlým protiútokům a přečíslování soupeře. Bohužel jsme proměnili jen jedinou z těchto příležitostí a tak po poločase byl výsledek 1:3. Ve druhé půli už začal soupeř trestat každou naší chybu a tak skóre nepříjemně narůstalo. Konečný výsledek 2:13 přesto považuji za zbytečně vysoký. Vzhledem k tomu kolik tutovek jsme si vytvořili, mohli jsme být mnohem důstojnějším soupeřem. Konečné třetí místo je tak přes velkou konkurenci na tomto turnaji rozhodně úspěchem. Je jen škoda, že se nám nepodařilo vyhrát zápas s Paskovem, ve kterém jsme po většinu utkání byli minimálně rovnocenný soupeřem. Sestava: Kačor - Macháček, Herman, Čermák, Rusek - Kocur, Prus, Mlotek, Krótki, Palowski, Tabara Z.F.K. Petrovice : Paskov Saurians 3 : 4 Z.F.K. Petrovice : 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 8 : 5 Z.F.K. Petrovice : FBC DDM Český Těšín 7 : 4 Z.F.K. Petrovice : 1. SC Woow Vítkovice 2 : 13 David Tomala