Nepovedený duel s Přerovem a rekordní výhra nad Prostějovem - to byl víkend A-týmu mužů

Lázók
  13.02.14 10:36
Týden po nepovedeném zápasu s Opavou, měla druhá liga mužů na programu další zápasy. K utkáním 17. a 18. kola zavítaly do Petrovic týmy z nižších pater tabulky. V sobotu to byl nevyzpytatelný Přerov a v neděli poslední tým tabulky, Prostějov. Trenér Hrček nemohl počítat s Martinem Karolou a Patrikem Michalíkem, musel tedy trochu upravit sestavu. K zápasům nominoval 17 hráčů, včetně juniora Vojtěcha Mrkvy a klasicky 2 gólmany. Po prohře s Opavou také došlo ke změně na postu centra druhé lajny, kde ofenzivního Ondřeje Firdu nahradil spíše defenzivnější Martin Ščigel, tak aby měl právě Firda více prostoru a Ščigel zajišťoval Schulhausera s Cihelkou. A nutno říct, že spolupráce v druhém útoku o víkendu fungovala. Po ztrátě 3 bodů s Opavou nám nezbývalo nic jiného než o víkendu naplno bodovat. Týmy z přední části tabulky měly před sebou vzájemné zápasy a tak bylo jasné, že některý z nich ztratí. Bohužel, v sobotu jsme ztratili také my. Z.F.K. AQM Petrovice 3:6 FBC Spartak MSEM Přerov Hodně těžce se mi hodnotí tento duel. Troufl bych si říct, že jsme byli lepším týmem, bohužel to na výhru nestačilo. Opět jsme se neskutečně trápili v koncovce a inkasované góly patřily do kategorie laciných. Pojďme se podívat na to nejdůležitější, co se v zápase odehrálo. Vstup zápasu nám vyšel skvěle a po spolupráci Ščigel – Cihelka, snadno skóroval prvně zmíněný – 1:0. Hrál se v celku vyrovnaný florbal, ale jak dokumentoval i online z utkání, bránu netrefovaly oba celky. Důležitý moment první třetiny přišel v 11.minutě, kdy jsme dostali možnost hrát přesilovku. Bohužel se naše speciální formace přes vysunutou obranu Přerova nedokázala dostat ke kloudnému zakončení a 11 sekund před koncem přesilové hry dokonce inkasovala. Aktivní Kaďorek se dostal s míčkem za bránu, odtud narýsoval nahrávku na nabíhajícího Gereše, který před Ratajem nezaváhal – 1:1. Ve 14.minutě už Přerov vedl, Dvořák z rohu našel krosem Ďopana, který trefil přesně – 1:2. Nutno dodat, že Jakub Rataj v bráně nic neviděl. Zbytek třetiny už byl ve znamení spálených šancí. Druhou třetinu začali lépe hosté a ve 25.minutě už vedli o 2 branky, znovu se prosadil Ďopan – 1:3. Aby toho nebylo málo, ve 28.minutě jsme nabídli Přerovu také přesilovou hru, kterou po naší chybě využil Jurečka – 1:4. Trenér Hrček musel reagovat a tak stáhl hru na 2 formace. Své ovoce to přineslo takřka okamžitě a během minuty a půl se hned 2x prosadil Martin Schulhauser – 3:4! Bohužel to do konce zápasu bylo vše. Šance ke skórování byly a byly tutové, avšak zakončení vázlo. Ve 35.minutě jsme měli možnost přesilovky, bohužel hra v přesilovkách byla v sobotu zcela tristní. Přerov přidal ve třetí části 2 branky. Nejprve se po naší ztrátě prosadil Kaďorek a poté šťastně Jurečka – 3:6. Výkon rozhodčích mi nepřísluší komentovat, ale myslím, že sami diváci viděli, jak se pískat nemá. Nicméně se na rozhodčí vymlouvat nechci a nebudu, utkání rozhodly chyby v obraně a proměňování šancí. B: 3:58 – Ščigel (Cihelka), 28:30 – Schulhauser (Lázók), 29:57 – Schulhauser (Cihelka) Z.F.K. AQM Petrovice 21:4 FbC Playmakers Prostějov Utkání s posledním Prostějovem pro nás mělo být zápasem, ve kterém si spravíme chuť. Po dvou prohrách v řadě už se ozvalo také vedení klubu a bylo nám jasně řečeno, že zápas musíme s přehledem vyhrát. Nakonec se to povedlo a soupeř kousal jen první třetinu. Poté už se rozjel náš brankostroj a hosté, kteří dorazili pouze v 8mi lidech do pole, mezi kterými byl navíc i gólman Panák, neměli nárok. Gólmanovi Kovalovi jsme na cestu přibalili 21 gólů a zaznamenali naši nejvyšší výhru v historii druhé ligy. Možná i v historii klubu, ale to bychom se museli poptat povolanějších. Myslím si, že nemá cenu se rozpitvávat v jednadvaceti brankách, které padly, tak bych zhodnotil víceméně jen první třetinu. Trenér Hrček dal druhé formaci jasný úkol, hned v prvním střídání dát branku a povedlo se. Lázók dostal prostor na mantinelu, nastřelil míček před bránu a Marek Cihelka byl na pravém místě – 1:0. Hosté přijeli s jasnou taktikou, zalézt na vlastní polovinu a čekat na naše chyby. Jedna taková přišla v 6.minutě. Prohraný souboj, přesná přihrávka na Hlocha a Drobný v naší bráně neměl šanci – 1:1. No, a aby toho nebylo málo, o minutu později už Prostějov vedl. Kováč dostal hodně prostoru a zavěsil – 1:2. V tu chvíli jsme znervózněli a Prostějov kousal. Trošku pohody na naše hole přinesl vyrovnávací gól Schulhausera – 2:2. Na další branku se čekalo do 17.minuty. Růžička krásně našel na středu volného Firdu, který protrhl střeleckou smůlu ze soboty a skóroval – 3:2. V 19. minutě se prosadil Marek Cihelka, kterého přesně našel Martin Ščigel a v poslední minutě první třetiny využil za 4 sekundy přesilovku Schulhauser. První část tak skončila 5:2 a bylo prakticky rozhodnuto. Za pozdní příchod na hrací plochu k začátku druhé části, udělili rozhodčí Prostějovu trest za špatné střídání a přesilovku využil Suszka – 6:2. V tu chvíli již bylo jasné, jak utkání skončí a rozjel se náš brankostroj. Hosté nám ve zbývající části nabídli několik přesilovek, které se nám dařily. Skóre se tedy zastavilo na čísle 21:4 a my jsme si připsali povinné 3 body. Bohužel, díky naší prohře s Přerovem jsme v tabulce poprvé přepustili první místo jinému týmu a to Kloboukům. B: 0:38 – Cihelka (Lázók), 13:10 – Schulhauser, 16:52 – Firda (Růžička), 18:42 – Cihelka (Ščigel), 19:39 – Schulhauser (Firda), 20:53 – Suszka (Cihelka), 22:22 – Ščigel (Schulhauser), 24:09 – Schulhauser (Suszka), 28:48 – Ochodek, 30:36 – Mieszek (Klus), 31:28 – Urban (Růžička), 34:55 – Suszka (Lázók), 37:57 – Ochodek (Ščigel), 38:14 – Růžička (Firda), 41:02 – Urban (Mrkva), 41:17 – Firda (Růžička), 42:51 – Cihelka (Schulhauser), 47:02 – Schulhauser (Lázók), 47:59 – Fielek (Firda), 54:02 – Firda (Růžička), 56:29 – Růžička (Klus) Do konce soutěže zbývají 4 zápasy, pro nás nesmírně těžké a důležité zápasy, které rozhodnou o postupujícím do play-up, o tom, kdo se udrží v nově vznikající Národní lize a kdo sestoupí. Tabulka je nesmírně vyrovnaná a i Gullivers Brno bude bojovat o pozici v nejlepší pětce. Tabulka týmů se šancí na umístění v top 5: 1. Aligators Klobouky 40 b. 2. Z.F.K. Petrovice 38 b. 3. S.K. P.E.M.A. Opava 37 b. 4. Torpedo Havířov 37 b. 5. FbC Frýdek-Místek 34 b. 6. 1.MVIL Ostrava 32 b. 7. Gullivers Brno 31 b. Komentář trenéra Libora Hrčka: „V utkání 17. kola proti Přerovu bych zmínil dva důležité momenty, které byly pro celkový vývoj klíčové. První nastal při naší přesilové hře ve 13. minutě, ve které jsme namísto zvýšení vedení na 2:0 povolili soupeři vyrovnat a již v následující minutě jsme inkasovali podruhé (1:2). Tato pasáž hry odstartovala naše trápení. Soupeř v prostřední části stihnul do 28. minuty navýšit své vedení dokonce až na 1:4 a teprve poté, po stažení hry na dvě formace, dostala naše hra potřebný rozměr. Dostat se na jednogólový rozdíl nám trvalo něco málo přes dvě minuty (3:4) a vyrovnání bylo jen otázkou času. V této fázi hry jsme měli výraznou převahu. S koncovkou to však tak slavné nebylo. Úvodní minuty třetí periody přinesly podobný obrázek hry. Přerov poctivě bránil a my se pokoušeli o vyrovnání. Ve 48. minutě přišel nešťastný a jak se později ukázalo, i zlomový moment celého utkání. Lacinou ztrátu míčku takřka na polovině hřiště soupeř chladnokrevně potrestal a bylo to 3:5. Pět minut před koncem bylo dílo dokonáno, poslední branka v utkání na 3:6 by klidně mohla nést přívlastek vlastní. V tomto utkání jsme totálně vyhořeli v obou přesilových hrách, udělali několik školáckých chyb a v zakončení to bylo spíše trápení. Chuť jsme si tak chtěli spravit o den později v 18. kole s posledním Prostějovem, který navíc k utkání dorazil pouze s 8 hráči do pole, čímž nám celou situaci značně ulehčil. Bylo tedy jen otázkou času, jak dlouho bude schopen odolávat našemu tlaku a početní převaze. Dá se říct, že se mu to dařilo zhruba 16 minut. Poté už to spíše bylo jen o tom, na jakých číslech se konečné skóre zastaví. Nakonec se z toho zrodila rekordní výhra, ale hlavně jsme si po dvou předchozích prohraných utkáních alespoň trochu spravili chuť a připsali si důležité 3 body do tabulky.“ Sestava: gólmani: Rataj – Drobný obránci: Suszka – Porosz, Lázók – Ochodek, Fielek – Růžička, Vlček útočníci: Klus – Oborák – Mieszek, Schulhauser – Ščigel – Cihelka, Urban – Firda – Kubiena, Mrkva