Muži C porazili Hradec i Frýdlant a přiblížili se titulu!

Vlček
  08.03.11 0:00
V neděli 6.3. zajížděli muži C do Opavy, kde je čekal doslova zápas roku s momentálně druhým Hradcem nad Moravicí. Druhým soupeřem nám byl nevyzpytatelný celek Frýdlantu nad Ostravicí, který nás dokázal doma celkem potrápit. Hlavním cílem však byl zápas s Hradcem! I proto jsme si do Opavy přivezli tu nejlepší sestavu v čele s gólmanem Lukášem Waleczkem a dvojicí útočných robotů Schulhauser – Cihelka, které nedělá problém žádná obrana. Z.F.K. Petrovice C 10:3 FBC Hradec nad Moravicí Jelikož jsme před turnajem měli na Hradec náskok 2 body, případná výhra by nás výrazně přiblížila k titulu. Od toho se také vyvíjela taktika. Hráli jsme pouze na 2 lajny, za to s maximálním nasazením a odhodláním. To vše se vyplatilo už po 29 sekundách, kdy poprvé úřadovala dvojice Schulhauser – Cihelka a první jmenovaný otevřel skóre. Hradec, pro který to byla asi poslední naděje jak se dostat na první místo tabulky, začal také svižně a aktivně napadal. Jeho aktivita se mu vyplatila v čase 1:58, kdy se dokázal prosadit neobsazený hráč před naší bránou a bylo vyrovnáno – 1:1. Dva rychlé góly utkání evidentně rozhýbaly a hrálo se nahoru dolů. Nutno říct, že v obraně jsme byli až moc nervózní a dělali zbytečné chyby, ale vepředu úřadovala mašina s číslem 44 – Martin Schulhauser. Nejdříve nás v čase 5:54 poslal opět do vedení a o necelé 4 minuty později už to bylo jeho zásluhou 3:1. Pak se ovšem Hradec vrátil dvěma góly po do zápasu, když dokázal 31 sekund před první sirénou srovnat na 3:3. Jenže 4 sekundy před koncem „vstřelil“ gól na 4:3 Ondřej Firda, kterého nastřelil obránce Hradce a míček k překvapení samotného gólmana a všech v hale skončil v síti. Do druhé třetiny jsme udělali jednu změnu v obraně a Lukáš Waleczek v bráně konečně chytil ten správný rytmus. I díky tomu se Hradci do konce utkání už nepodařilo vstřelit branku., i když nutno říct, že šance si vypracoval. My jsme však postupně navyšovali svůj náskok, který se nakonec zastavil na čísle 7 a my jsme se radovali z vítězství 10:3! B: 0:29 – Schulhauser (Cihelka), 5:54 – Schulhauser (Cihelka), 9:44 – Schulhauser (Lázók), 11:56 – Firda, 16:13 – Firda (Cihelka), 20:31 – Cihelka (Lázók), 21:39 – Kačor (Vlček R.), 28:59 – Firda (Cihelka), 29:04 – Vlček R. (Kačor), 30:39 – Fabšík (Firda) Z.F.K. Petrovice C 10:2 FbC Snipers Frýdlant nad Ostravicí Do duelu s Frýdlantem jsme vstoupili dobře a už po 47 sekundách se po odmlce připomněl Martin Schulhauser – 1:0. Stejný hráč si poté vychutnal obránce a ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0. Ve stejné přesilovce však dokázal skórovat také Frýdlant a snížil tak na 2:1. Pak se po několika zápasovém gólovém půstu dokázal prosadit Lukáš Rychlý a hattrick v první třetině uzavřel Schulhauser. Za stavu 4:1 dokázal ještě Frýdlant v první třetině díky nesprávně nařízenému trestnému a proměněnému střílení snížit na 4:2, ale stejně jako v prvním duelu to byla poslední branka v naší síti. Druhá třetina byla zcela v naší režii, ale nedokázali jsme skórovat ani my a tak stav 4:2 vydržel až do třetí části. Nejprve se úžasnou střelou, která by mohla v klidu bojovat o Zlatou helmu Deli blýsknul David Tomala a za chvíli po něm dal svůj čtvrtý gól v utkání Martin Schulhauser. Pak se třikrát po sobě prosadil Ondřej Firda a výsledek na 10:2 upravil Michal Kačor po úspěšné standartní situaci. Gólman Lukáš Burek, který odchytal poslední 2 třetiny utkání, neinkasoval. B: 0:47 – Schulhauser (Firda), 8:37 – Schulhauser (Máček), 9:10 – Rychlý (Hlava), 10:48 – Schulhauser (Hlava), 25:03 – Tomala, 25:51 – Schulhauser (Cihelka), 29:00 – Firda (Schulhauser), 30:33 – Firda (Pryszcz), 32:48 – Firda (Schulhauser), 33:58 – Kačor (Tomala) Díky výhře nad Hradcem máme 4 zápasy před koncem ligy náskok 5 bodů, což znamená že k zisku titulu musíme vyhrát 3 zápasy. Naštěstí nám los celkem přál a máme relativně lehčí soupeře. Tak doufejme, že tři nadcházející zápasy zvládneme a v posledním zápase, v derby s Bohumínem, už budeme mít titul v kapse. Sestava: gólmani: Waleczek – Burek obránci: Máček – Tomala, Lázók – Pryszcz, Rybnikár – Hlava útočníci: Šamonil – Vlček R. – Kačor, Schulhauser – Firda – Cihelka, Rychlý – Fabšík – Krumplovič Na závěr, bych Vás chtěl všechny pozvat na domácí turnaj, který se bude konat v neděli 27.3. na MSH Kovona. Našimi soupeři budou Nový Jíčín (15:00) a IBK Basta Fidli