Muži B konečně bodovali

Vlček
  07.02.11 0:00
Dne 6.února zajížděli muži B na turnaj do Opavy. Jakožto poslední celek tabulky už bylo nutno bodovat a tak se posbíral ten nejlepší možný mančaft, který mohl do Opavy jet. Našimi soupeři byly týmy Stonavy, což je aktuální lídr tabulky a Orlová, která se pohybuje taktéž ve vyšší polovině tabulky. Tudíž nic lehkého. Z.F.K. Petrovice B 6:6 SK Stonava Souboj posledního s prvním týmem tabulky byl podle mnohých jasnou záležitostí. My jsme však do utkání vstoupili skvěle a už po 22 sekundách hry jsme šli do vedení 1:0. Tým Stonavy se spoustou zkušených borců, v čele s Michalíkem či Kantorem, však jakoby byl po odchodu své největší hvědzy, Pavla Kožušníka, poloviční. Překvapivě jsme diktovali tempo hry a vytvářeli jsme si i spoustu šancí. V dobře rozehrané první třetině jsme se však opět nevyhnuli chybám v obraně. I proto skončila první část hry 2:2. Ve druhé třetině se opět opakoval stejný obraz hry, my jsme tlačili, zatímco Stonava dávala góly. Stav 2:4 po druhé části, navíc brzký gól na začátky třetí třetiny napovídal tomu, že je rozhodnuto. Náš však nakopl gól Jakuba Fabšíka, který střelou takřka z poloviny hřiště vymetl pavučinky v bráně Stonavy. Následně se nám opět podařilo skórovat, ale Stonava odpověděla také brankou. Za stavu 4:6 zbývalo do konce 5 minut a my jsme stále věřili, že skóre dotáhneme. To se nám nakonec také povedlo a v poslední minutě jsme mohli i rozhodnout. To se však nepovedlo a tak skončilo utkání remízou 6:6. Ale nutno dodat, že jsme v zápase byli lepší. B: 0:22 – Šamonil (Růžička), 9:04 – Růžička (Firda), 26:48 – Fabšík (Svoreň), 29:33 – Šamonil (Firda), 31:08 – Svoreň (Pukowiec), 34:14 – Růžička (Franek) Z.F.K. Petrovice B 12:2 1.FBK Eagles Orlová Povzbuzeni získaným bodem z utkání se Stonavou jsme chtěli vlétnout na Orlovou. Dostali jsme se sice brzy do vedení, ale Orlová napadala naši rozehrávku a to nám činilo nemalé problémy. I proto skončila první část „jen“ za stavu 2:1. Ve druhé části jsme však začali proměňovat doslova šanci za šancí a náš náskok postupně narůstal. I přesto nám však stále činila problémy rozehrávka. Naštěstí jsme však i díky výbornému Lukáši Waleczkovi v bráně dostali jen jednu branku, naopak my jsme si s chutí zastříleli. Karel Šamonil nastřílel hattrick a Ondřej Firda nasbíral dokonce 5 gólů. Zářil i Vía Růžička, který si připsal branku a 6 asistencí. B: 2:06 – Šamonil (Růžička), 6:45 – Šamonil (Růžička), 12:35 – Šamonil (Růžička), 12:52 – Fabšík (Kačor), 13:10 – Růžička (Šamonil), 15:36 – Firda, 16:04 – Kačor, 27:19 – Firda (Svoreň), 28:34 – Firda (Růžička), 30:51 – Fabšík (Kačor), 31:13 – Firda (Růžička), 32:28 – Firda (Růžička) Sestava: brankář: Waleczek obránci: Drong – Franek, Lázók – Vápeník útočníci: Šamonil – Firda – Růžička, Pukowiec – Svoreň – Kačor, Fabšík