Mladší žáci zaznamenali první výhru!

Vlček
  05.01.15 7:30
Na svém dalším turnaji se naši mladší žáci konečně dočkali výhry, nechybělo mnoho a zápasů jsme mohli vyhrát více. MVIL Ostrava : Z.F.K. Petrovice 5:1 První střetnutí našeho dalšího turnaje se nám nevyvedlo dle představ. Mvil měl být přijatelným soupeřem a zejména v tomto zápase, jsme očekávali výhru. Do utkání jsme nevstoupili špatně a na palubovce byl vidět vyrovnaný florbal s mírnou převahou na naší straně. První poločas skončil 1:1 a my chtěli proměnit některou ze svých šancí a soupeři odskočit. Ovšem byli to hráči Ostravy, kteří po jednoduchých střelách rozhodli o svém vítězství. Z.F.K. Petrovice : 1. SC Vítkovice Oxdog Tornádo 3:7 Po zklamání z prvního utkání jsme se chtěli vytáhnout proti silnému celku Vítkovic. Od počátku se hrál velmi vyrovnaný florbal. Zápas se zlomil cca minutu před koncem prvního poločasu, kdy se do naší brány doslova dokutálely čtyři míčky. O střelách totiž nemohla být řeč. Nepomohla ani dvojnásobná rošáda v našem brankovišti. Nesklopili jsme hlavu a dál bojovali alespoň o slušný výsledek. Nebýt těchto čtyř laciných branek, mohli jsme hrát o vítězství. Z.F.K. Petrovice : Paskov Saurians 5:4 Proti velmi pěkně hrajícímu Paskovu, byl náš cíl jasný, nepustit míček směrem k naší bráně. Tento zápas byl zhodnotil jako nejlepší od všech hráčů. Konečně jsme se mohli spolehnout i na golmana a rázem se nám hrálo lépe. Když k tomu přidáme slušnou produktivitu v útoku, byla výhra jasným, a reálným, cílem. Po většinu času jsme vedli a vypadalo to na výhru. Bohužel jsme se dopustili dvou velkých chyb ve středu hřiště, které soupeř, jako je Paskov s přehledem potrestal. Nám se ovšem podařilo zaslouženě vsítit vítěznou branku! Z.F.K. Petrovice : S.K. P.E.M.A. Opava 4:4 Povzbuzeni první výhrou a předvedenou hrou jsme měli jasný cíl, porazit Opavu. Utkání začalo velmi dobře a ihned jsme se ujali vedení. Poté jsme přenechali iniciativu soupeři a draze za to zaplatili. I když nutno podotknout, že Opava dosáhla tří ze čtyř branek nedovoleným způsobem. Poprvé hráč soupeře dorážel v našem malém brankovišti, kdy stál až na brankové čáře. Druhý gól rovněž padl z malého brankoviště, tentokráte skórující hráč stál mimo povolené území „pouze“ jednou nohou. A třetí branka padla vysokou holí. Ani k jednomu okamžiku nemuselo dojít, kdybychom byli důslednější při bránění. Po těchto chybách jsme se konečně herně zvedli a opět byli těmi nebezpečnějšími. Závěrečné vyrovnání je zasloužené. Jeden jediný gól nás tak dělil od celkového druhého místa, což mrzí dvojnásob. Rok 2014 jsme tedy zakončili jednou výhrou a remízou. Herně na tom nejsme špatně, rezervu máme na brankářském postu, i když v mnoha případech naši hráči brankáři moc nepomohou. Snad se nám bude v příštím roce dařit více a přivezeme si z turnajů vícero výher. Martin Vlček