Mladší žáci vstoupili do nového roku vítězně

Vlček
  14.01.14 8:39
První turnaj v novém kalendářním roce nás čekal v Bolaticích, nedaleko Opavy. Po dlouhé době jsme se sešli v kompletní sestavě a odjížděli tak s cílem vyhrát co nejvíce zápasů. A to se nám nakonec povedlo. 1.SC WOOW Vítkovice – Panteři : Z.F.K. Petrovice 0:2 Prvním soupeřem byl celek Vítkovic, konkrétně Panterů. Bohužel, u Vítkovic nelze dopředu vědět, za který celek nastupují jednotliví hráči, neboť ti nejlepší z Vítkovic, pravidelně kolují mezi všemi družstvy, které Vítkovice přihlásily do soutěže mladších žáků. Do Bolatic dorazily Vítkovice v poměrně malém počtu hráčů, ovšem zřejmě s nejlepším mladším žákem, kterého letos mají k dispozici (minulý turnaj proti nám nastoupil za jiný výběr Vítkovic). Taktika proto byla jednoduchá. Ubránit tohoto hráče. Průběh zápasu byl vyrovnaný s naší mírnou převahou. Na rozdíl od soupeře jsme si ale vypracovávali 100% brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměňovali. Jednobrankové vedení v poločase ještě neznamenalo vůbec nic a druhá půle měla rozhodnout o vítězství. My jsme opět neproměnili několik jasných šancí a tak se ke slovu dostal i soupeř a zejména střelami ze střední a větší vzdálenosti zaměstnával naši gólmanku. Ta ale předvedla kvalitní výkon a když už byla překonána, tak nedovoleným způsobem. Nakonec se nám podařilo proměnit ještě jednu naši šanci a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Nutno podotknout, že místo 2:0 mohlo na tabuli svítit klidně 9:3. Z.F.K. Petrovice : 1. FbK Eagles Orlová 7:2 Do zápasu s Orlovou jsme vstupovali s mírnými obavami, protože soupeř svůj první zápas vyhrál velmi lehce. A naše obavy se brzy potvrdily, když hned v úvodu naše obrana vyrobila hrubku a soupeř se ujal vedení. To nám paradoxně pomohlo a po zbytek poločasu jsme soupeře nepustili na naší polovinu. Ti poměrně dlouho odolávali. Jakmile jsme se však dostali do vedení, spadla z nás nervozita a začali jsme dávat branky jak na běžícím pásu. Zejména dvojice Feber – Nivnický si s protihráči dělala co chtěla. Konec utkání jsme dohráli s náhradníky a v poklidu dokráčeli k cennému vítězství. FBC Štěpánkovice : Z.F.K. Petrovice 0:7 Pokud bychom vyhráli toto utkání, mohli jsme se předstihem radovat z vítězství v turnaji. Proto jsme nic neponechali náhodě a nasadili nejsilnější možnou sestavu. A kluci, hrající již ve velké pohodě, velmi rychle uchopili otěže zápasu do vlastních rukou a Štěpánkovice přehrávali. Po prvním poločase bylo rozhodnuto a možnost zahrát si dostali všichni hráči. Na konci se tak celý tým mohl radovat z jasné výhry. Z.F.K. Petrovice : 1. letka Sokol Ostrava Poruba 6:0 S jistotou vítězství v turnaji jsme poslední zápas mohli hrát úplně v klidu a užít si ho. Během tří minut jsme vedli o 4 branky a opět se do hry dostali všichni hráči. Opory (Feber, Nivnický) zůstali na střídačce a zápas si tak užili naši mladší a méně vytěžovaní hráči. A nutno podotknout, že si nevedli špatně. Ostravu přehrávali a vypracovávali si jednu šanci na druhou. O tom, že skóre nenarostlo ještě více, rozhodl fakt, že kluci ještě nemají tolik zkušeností a tak šance mnohdy řešili zbrkle. Přesto musím všechny hráče pochválit. Pokud bych měl celý turnaj shrnout, tak lze říci, že hra byla po většinu času povedená a v naší režii. Náhradníci ukázali, že mají na to stát se členy základní sestavy. Oba naši gólmani zachytali na výbornou, o čemž svědčí dvě inkasované branky ve čtyřech utkáních. Dvojice Feber – Nivnický zase předvedla, že si umí vyhovět a florbalem se bavit a co je nejdůležitější, střílet u toho i branky. Snad se nám podaří tyto výkony a výsledky zopakovat na dalších turnajích. Martin Vlček