Mladší žáci v Ostravě

Vlček
  01.12.14 9:58
Mladší žáci odehráli v Ostravě teprve svůj druhý turnaj v letošní sezóně. Stále jde ještě vidět, že v týmu došlo k výrazným změnám, kdy většina hráčů z loňska, postoupila o kategorii výše. Zcela nový tým si zatím postupně na sebe zvyká. Z.F.K. Petrovice : Horní Suchá 3:5 Proti Horní Suché jsme začali dobře, byli aktivnější, více na míčku a díky tomu jsme si vypracovali brankové příležitosti. Ovšem naše střelba nekončila v bráně soupeře, většinou jsme bránu vůbec netrefovali. Soupeř, který se uchýlil pouze k nahazování dlouhých, vysokých míčů se držel ve hře díky vysoké úspěšnosti střelby. Zatímco my jsme na gól potřebovali šancí mnoho, snad každá střela z hole hráčů Suché skončila brankou. Minutu před koncem utkání nastala situace, která rozhodla o vítězi. Kluci špatně vystřídali a nabídnuté trestné střílení, nejlepší hráč soupeře, s přehledem proměnil. Závěrečná branka v naší síti byla logickým vyústěním, neboť jsme vše vrhli do útoku. Z.F.K. Petrovice : FBC Ostrava 2:6 V druhém utkání nás čekal domácí favorit, celek Ostravy. Přes vyrovnaný úvod, se potvrdily předpoklady a FBC nás začalo přehrávat. Ve druhé půli se hra opět mírně vyrovnala a zejména naše první lajna byla schopna přehrávat soupeřovu druhou pětici. První pětka Ostravy na hřišti bohužel neměla konkurenci. Konečný výsledek není vůbec špatný a předvedená hra nám dávala naději do dalších bojů. Z.F.K. Petrovice : Štěpánkovice 4:4 Před utkáním jsme si stanovili jasnou taktiku, nenechat střílet nejlepšího hráče soupeře a sami jsme chtěli být od úvodního hvizdu aktivní. Jak již to tak v Petrovicích bývá, po dvou minutách vedl soupeř 3:0, přičemž dvě branky nám vsítil hráč, na kterého jsme si měli dávat největší pozor. My začali hrát až v 8. minutě prvního poločasu. Od té doby jsme byli lepším týmem a pomalu se nám dařilo smazávat manko soupeře. Výsledná remíza je zřejmě spravedlivá, vzhledem ke katastrofickému začátku utkání. Onen nejlepší hráč soupeře nakonec skóroval třikrát! Z.F.K. Petrovice : FBC Panteři 5:6 Oslabeni o jednoho hráče, tedy s osmi lidmi do pole, jsme chtěli poslední zápas zvládnout a hlavně se vyvarovat špatnému začátku z předchozího utkání. Jediná změna byla v tom, že soupeř vedl 3:0 až ve třetí minutě. Poté začali úřadovat rozhodčí a v krátkém sledu jsme měli k dispozici hned tři trestná střílení. (myšleno v dobrém, neboť se konečně začal hrát florbal a ne „sekaná“ ) Nám se podařilo všechna trestná střílení proměnit. Zajímavostí je i fakt, že pokaždé uspěl jiný hráč. Byli jste tedy zpátky v zápase a začala přetahovaná o výsledek. Opět jsme měli výhodu nájezdu, tentokráte jsme ovšem vyšli naprázdno. Toho soupeř využil a s vypětím všech sil udržel jednogólové vítězství. Získaný jeden bod a konečné 4. místo na turnaji nelze hodnotit jako úspěch. Nás ovšem může těšit fakt, že tři utkání jsme mohli vyhrát. Bohužel náš gólman si vybral velmi slabý den a v počtu devíti hráčů do pole nelze odehrát kvalitně celý zápas. Naši beci po celou dobu turnaje v podstatě nestřídali a ke konci jim, zcela logicky, docházely síly. Pro příští turnaj upřednostníme elévky, před hráči, kteří dnes dali přednost babičkám, tetičkám a jiným návštěvám a nechali tak veškerou tíhu na zmíněných devíti hráčích. Martin Vlček