Mladší žáci v Bolaticích vybojovali vítězství v turnaji

Vlček
  07.04.15 5:48
Zhruba po měsíci nás čekal další turnaj v Bolaticích. Tentokráte jsme však měli k dispozici pouze 9 hráčů do pole a jednoho gólmana. Los soutěže nebyl z nejlehčích, přesto jsme chtěli o Velikonocích uspět. Z.F.K. Petrovice – Orca Krnov 3:7 Zřejmě nejpřijatelnějšího soupeře jsme měli hned na úvod turnaje. Krnov letos příliš neboduje a my jsme byli jasnými favority. Zde se bohužel projevila naše největší slabina – katastrofální vstupy do turnajů. Když se k tomu přičetl nepovedený výkon našeho gólmana, překvapení bylo na světě. Prvních 8 minut na hřišti existoval pouze jediný tým, a to soupeř. Poté jsme zabrali a byli výrazně lepší, soupeře jsme zcela jasně přestříleni, trefili jsme tyč, snižovadlo. Avšak jakákoliv střela na naši bránu znamenala jistý gól. I když se nám v závěru podařilo snížit, výborně chytající brankář hostí nám více nedovolil a turnaj jsme tak zahájili porážkou. Jak se později ukázalo, bylo to jediné vítězství Krnova v turnaji. Z.F.K. Petrovice – Slovan Havířov 3:2 Po důrazné promluvě v kabině, jsme se vydali bojovat, proti dobře hrajícímu Slovanu. Tohoto soupeře jsme cca před měsícem, v této hale, porazili a Slovan tak měl o motivaci postaráno. Tentokráte do utkání vstoupili zcela jiné Petrovice a i když měl soupeř mírnou převahu, drželi jsme se v kontaktu. Po neproměněném trestném střílení jsme o poločase prohrávali o jediný gól. V úvodu druhé půle se nám, po velmi přísně odpískané hře hlavou, naskytla možnost nájezdu číslo dvě. A tuto výhodu jsme využili a skóre vyrovnali. Šance se střídaly na obou stranách, ale gól ne a ne padnout. Naštěstí jsme to byli my, ke kterým se přiklonilo štěstí a podařilo se nám vsítit vítěznou branku a těsný náskok ubránit. Z.F.K. Petrovice – Sport Club Rebels 9:0 S Rebels jsme se utkali na minulém turnaji a po boji dokázali vyhrát. Ovšem dělala nám problém tvrdá, místy až brutální hra soupeře. Rozhodli jsme se proto zvolit taktiku, která nám přinesla „ovoce“ hned v úvodu sezóny, kdy jsme soupeře deklasovali. Osobní obrana dvou nejnebezpečnějších hráčů domácích, kteří by se tělesnými proporcemi neztratili ani v dorostu, a sbírání míčku vyražených brankářem. Pomohl nám také fakt, že hned první střela skončila v soupeřově sítí. I když to ve druhé minutě bylo 3:0 stále jsme neměli nic jistého. Zejména konec prvního poločasu a začátek druhého jsme byli v útlumu. Kdyby soupeř korigoval, mohlo to být ještě zajímavé utkání. Branka na 4:0 pak odpor Rebels definitivně zlomila a zápas se dohrával pouze s jediným otazníkem, a to, kolik branek vstřelíme. Z.F.K. Petrovice – DDM Český Těšín 4:3 Před tímto zápasem byly karty rozdány jasně. Prohrajeme-li, budeme třetí, vyhrajeme-li, v turnaji celkově zvítězíme. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a ujali se rychle vedení. Zápas byl vyrovnaný, jediný rozdíl byl v tom, že my své šance proměňovali. Když se nám podařilo odskočit na 3:0 vypadalo to s námi velmi dobře. Bohužel, ihned po buly a našem nedůrazu, soupeř korigoval na 3:1 a za tohoto stavu se tak „šlo do šaten“. Druhý poločas začal jako ten první, opět jsme soupeři o jednu branku odskočili. Místo, abychom se uklidnili a kontrolovali hru, jsme přestali hrát a výborně hrající Těšín roztočil před naším brankovištěm doslova kolotoč. Čas najednou ubíhal pomalu a těšínští, za obrovské podpory svých fanoušků, na hřišti jasně dominovali. I když si vypracovali spousty šancí, nám se dařilo odolávat. Náš náskok se postupně ztenčoval a 3 minuty před koncem to bylo jen o jedinou branku. S vypětím všech sil jsme však výsledek ubránili a radovali se z výhry. A to jak v zápase, tak v celém turnaji. Po velmi nepovedeném startu do turnaje, se naši kluci vzchopili a k překvapení všech, zbývající zápasy vyhráli. Zejména první útočná formace odehrála výborný turnaj. V letošní sezóně máme před sebou poslední turnaj, a to na domácí palubovce. Snad navážeme na velmi dobré výsledky v roce 2015 a potěšíme naše diváky dobrou hrou a výsledkem. Martin Vlček