Mladší žáci se stále zlepšují

Vlček
  02.02.15 6:42
Další turnajem, tentokrát v Opavě, pokračovala liga mladších žáků. Chtěli jsme navázat na dobré výkony z turnaje předešlého a nejlépe se pokusit turnaj vyhrát. Do turnaje jsme vstoupili dobře a poradili si s domácím celkem Opavy v poměru 3:1. Jednalo se o celek Opavy B. S áčkem domácích, jsme se již také střetli a přes herní převahu, jsme pouze remizovali, tudíž od tohoto zápasu jsme očekávali plný bodový zisk. Zatím nejslabším celkem soutěže jsou Odry, náš druhý soupeř. O favoritovi střetnutí nebylo pochyb a nám se podařilo předzápasové prognózy potvrdit. Jasná výhra 6:0 udělala radost zejména naším brankářům, kteří se tak podělili o čisté konto. Třetí utkání dne a nevyzpytatelný soupeř Tigers Poruba. I do tohoto zápasu jsme vstupovali s jasným cílem, urvat tři body. Zápas byl velmi bohatý na góly a musel se líbit. Více branek se podařilo vstřelit nám a třetí vítězství na turnaji bylo naše. Tentokráte poměrem 7:4. O konečné první místo, jsme si to rozdali se Škorpiony Ostrava. Zejména v první části vyrovnané utkání, kdy se šance střídaly na obou stranách, rozhodla naše slabší fyzička. O poločase svítilo na výsledné tabuli, zasloužené, 1:1. Bohužel ve druhém poločase se projevila nižší kvalita naší střídačky a hráčům základu došel dech. Škorpioni hrající naprosto jednoduchým stylem – vše na bránu, ať je to odkudkoliv – vyhráli několik osobních soubojů před naším brankovištěm a rozhodli tak o svém vítězství. Prohra 3:7 je poměrně krutá, ale nutno podotknout, že vyhrát, zejména za druhý poločas, jsme si nezasloužili. Snad kdybychom se s Ostravou utkali na úvod turnaje, mohlo skóre vypadat jinak. Na kdyby se samozřejmě nehraje a pro nás je to jasný impuls k tomu, zvýšit fyzickou kondici hráčů. Konečné druhé místo je velmi dobrým počinem. Pokud se nám takto bude dařit i ve zbytku sezóny, budeme rádi. Dalším pozitivem je i příchod nového gólmana, tudíž se nám vytvořila velmi vyrovnaná brankářská dvojice. Martin Vlček