Mladší žáci přivezli z Rožnova 2. místo

Vlček
  05.04.15 18:27
V neděli 22. 3. hráli naši mladší žáci na turnaji v Rožnově. Našim cílem bylo potvrdit stávající dobrou formu a přivést co nejlepší výsledek, což se nám nakonec povedlo, když jsme dokázali 3x zvítězit a podlehli jsme pouze silnému Torpedu Havířov. V celkovém součtu jsme tak obsadili krásné 2. místo. Z.F.K. AQM Petrovice - 1. FBK Rožnov 4:3 (0:3) První utkání jsme hráli proti „papírově“ slabšímu Rožnovu. Jak už to ovšem bývá, realita je většinou úplně jiná. Rožnov začal hrát hned ze začátku aktivně a než se naši hráči přizpůsobili jeho tempu, byl stav 0:3. Po přestávce jsme začali přebírat iniciativu a soupeře postupně výrazně přehrávali. Především druhá lajna hrála velmi aktivně a dokázala dvěma góly snížit na 2:3. V závěru se k ní konečně přidala do té doby spící první formace, a proto jsme nakonec minutu před koncem urvali povinné, ale vydřené vítězství 4:3. Z.F.K. AQM Petrovice – Torpedo Havířov 0:7 (0:3) Zápas s jednoznačným průběhem, kde nás soupeř od začátku přehrával na míčku a my jsme byli nuceni se bránit a spoléhat na protiútoky. Nebýt však našich vlastních chyb, kdy jsme soupeři darovali samostatný nájezd a 2x zcela nepochopitelně inkasovali po vlastních chybách, mohlo být utkání mnohem vyrovnanější. Po prvních 3 brankách však naši hráči naprosto odpadli a Torpedo zaslouženě vyhrálo. Z.F.K. AQM Petrovice – Fit Sports Club Rebels 5:3 (1:1) Klíčový zápas turnaje, který byl hned od prvních minut velice vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách a celá první půle byla soubojem nervů a disciplíny. Nám se naštěstí tento souboj podařilo vyhrát, což se nedá říct o soupeři, který po našich dvou rychlých brankách ve druhé půli začal hrát agresivně až za hranicí pravidel a snažil se nás vyprovokovat. My jsme naštěstí dokázali udržet disciplinovaný výkon až do konce a nepřipustili, soupeři vnutit nám jeho „styl“ hry. Zasloužené vítězství 5:3. Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava 3:2 (0:1) Souboj o druhé místo byl rovněž velmi vyrovnaný. Nám se jako v každém utkání tohoto turnaje nepodařilo zápas začít vedením a opět jsme byli nuceni dohánět brankový náskok soupeře. Stav 0:1 po první půli ale rozhodně neodpovídal situaci na hřišti, protože jsme byli určitě aktivnější týmem a měli více ze hry. Soupeř však i ve druhé půli velmi dobře bránil a hlavně brankář, předváděl mnohdy famózní zákroky. O vyrovnání se nakonec zasloužil druhý útok, který byl důrazný před soupeřovou brankou a míček do sítě doslova dotlačil. Poté přidal první útok další dvě branky a rozhozený soupeř už stihl do konce utkání pouze snížit na 3:2.