Mladší žáci pokračují v dobrých výsledcích

Vlček
  12.03.15 12:33
Další turnaj nás čekal v Bolaticích a los jsme neměli vůbec jednoduchý. Silný Slovan Havířov, Vítkovice, Tigers Poruba a Štěpánkovice. Podle předzápasových prognóz jsme se měli s domácími poprat o konečné 3.- 4. místo. Z.F.K. Petrovice – Slovan Havířov 3:1 Zápas se Slovanem jsme nezačali příliš dobře. Hlavním problémem byl pohyb, kdy jsme se dívali na soupeře, jak běhá, bojuje. Díky naší laxnosti jsme také poměrně brzy prohrávali a nevypadalo to s námi dobře. Naštěstí se nám podařilo srovnat. Nešlo však o nijak pěknou branku, nýbrž o náhodný odraz míčku. Ale i toto se počítá. Druhý poločas na hřiště vstoupily jiné Petrovice. Začali jsme běhat a vytvářet si gólové příležitosti. Jednu jsme využili a ujali se vedení. Šance střídala šanci a oba gólmani se museli hodně činit, aby za svá záda nepustili další míček. Tři vteřiny před koncem, při náporu Slovanu se nám podařilo vybojovat míček a vsítit třetí branku, čímž jsme definitivně pojistili naši výhru. Z.F.K. Petrovice – 1.SC Vítkovice Oxdog Tornádo 5:6 Povzbuzeni výhrou z prvního utkání jsme chtěli zahrát co nejlépe i proti favorizovaným Vítkovicím. A to se nám povedlo. Do vedení se sice dostal soupeř, který dvakrát zakončil totožnou akci do prázdné brány. Poté jsme však udeřili i my a skóre začali pomalu otáčet ve svůj prospěch. Na začátku druhé části jsme již vedli. Poté se do průběhu hry vložili „rozhodčí“ a několikrát poškodili oba týmy (nesmyslný nájezd, neuznaný regulérní gól Vítkovic, posekání našeho gólmana, či situace, kdy snad nikdo v hale nevěděl, který tým rozehrává apod). Bohužel, pro nás jsme neudrželi vedení a soupeř v 16. minutě odskočil na rozdíl jedné branky a s vypětím všech sil dovedl zápas k vítězství. Přesto si myslím, že alespoň bod jsme si zasloužili. Z.F.K. Petrovice – Tigers Poruba 8:2 Instrukce zněly jasně. Nasázet soupeři co nejrychleji nějaké branky a pustit na hřiště všechny náhradníky. Kluci se tohoto úkolu chopili velmi dobře a poločasové vedení 6:0 toho bylo jasným důkazem. Do druhé části jsme do hry zapojili všechny hráče a mírně šetřili opory. Šancí jsme si vypracovali dost, chyběla nám však kvalita zakončení. Při bránění jsme vyrobili dvě hrubky a dovolili tak soupeři skórovat. I když již ve druhé části o nic nešlo, byla škoda, že jsme ji nevyhráli. Měli jsme však nahráno z půle první a dokráčeli tak k povinnému vítězství. Z.F.K. Petrovice – FBC Štěpánkovice 5:2 Domácí již nejsou takovými otloukánky jako tomu bylo loni a nečekal nás tedy jednoduchý soupeř. Při pohledu na domácí borce, byla taktika jasná již předem. Běhat, běhat, běhat. Soupeř měl hráče velmi šikovné na hokejce, bohužel hrající s nějakým tím kilem navíc. Naším klukům se tentokráte moc běhat nechtělo a tak se hrál dlouhou dobu poměrně vyrovnaný florbal. Až ke konci poločasu jsme konečně přišli na to, že kdy se rozběhneme, výsledek se dostaví. Konečný výsledek 5:2 mohl být daleko vyšší. Čekají nás poslední dva turnaje v sezóně. Bylo by dobré navázat na poslední výsledky, třeba na dnešní 2. místo. Předpoklady k tomu máme, sejde-li se celý tým. Práce od začátku sezóny se nám nyní vrací. Dnešní výkony jsou nesrovnatelné s prvními dvěma turnaji, kdy jsme nevyhráli jediný zápas. Dnešní turnaj bych hodnotil velmi pozitivně, k úplné spokojenosti chyběl nějaký ten bod proti Vítkovicím a lépe odehraný poslední zápas. Kluky však musím i tak pochválit! Martin Vlček