Junioři porazili Frenštát a jsou první

Vlček
  11.11.13 8:11
Po úspěšném odehrání dvou odložených utkání nás v neděli 10. listopadu čekal další turnaj 3.ligy juniorů. Turnaj proběhl v Havířově a soupeře jsme měli velmi kvalitní – nevyzpytatelný tým z Českého Těšína a zatím vedoucí, pro nás neznámý, tým z Frenštátu. ZFK AQM Petrovice – FBC DDM Český Těšín 6:4 (1:3 3:0 2:1) 3:55 Chvastek (Madecký), 2:33 Mrkva (Vagunda), 3:26 Krejčí (Chvastek), 9:12 Mrkva (Orság), 6:00 Mrkva (Kaliwoda), 9:22 Szweda (Mrkva) První zápas s Českým Těšínem se nám vůbec nepovedl. Sice jsme šli rychle do vedení, ale na konci první třetiny byl stav 1:3. A to ještě soupeř řadu šancí neproměnil. My jsme dělali tragické individuální chyby, nebyli si schopni pořádně přihrát a vymyslet kloudnou kombinaci. Utkání zachránila střelecká pohotovost Vojty Mrkvy (a slabý výkon soupeřova gólmana), který třemi brankami otočil vývoj utkání. Definitivní klid nám zajistil tři minuty před koncem utkání Martin Szweda, který se individuálně prosadil v naší přesilovce. ZFK AQM Petrovice – FBC Sokol Frenštát p/R 5:2 (0:1 1:0 4:1) 7:17 Mahdal (Mrkva), 6:44 Vagunda, 7:07 Madecký (Chvastek), 10:15 Kaliwoda (Orság), 11:41 Krejčí Druhé utkání bylo bojem o průběžné první místo v tabulce. Čekal nás neznámý tým z Frenštátu, se kterým jsme ještě nikdy nehráli a ani jsme ho hrát neviděli. Netušili jsme tedy, co od zápasu čekat. Do utkání jsme vkročili aktivně a většinu času měli míček na svých hokejkách (náš výkon se proti prvnímu utkání změnil k nepoznání). Soupeř hrál zodpovědně v obraně (s výborným gólmanem) a trpělivě čekal na naší chybu. Tu jsme udělali v páté minutě a soupeř šel do vedení. Na další branku se čekalo až do osmé minuty druhé třetiny. To se pohotově trefil Vojta Mahdal a srovnal skóre 1:1. Rozhodnutí tedy měla přinést třetí třetina. Hned v 17. vteřině se opět prosadili hráči Frenštátu a znovu šli do vedení. Naše chvíle přišly v polovině třetiny. Dvěma slepenými góly jsme obrátili vývoj utkání na 3:2. Závěr utkání jsme si už pak i přes snahu soupeře pohlídali. Poslední branku zápasu vstřelil Šimon Krejčí perfektně provedeným nájezdem. Utkání, které se muselo líbit i nezaujatým divákům jsme tedy zvládli. Jsem rád, že se brankově prosadili i hráči z druhé a třetí formace. Hráči z Frenštátu však ukázali svoji nespornou kvalitu a další souboje, které nás ještě s tímto soupeřem čekají, budou určitě pro nás velmi náročné. Skončila první třetina soutěže. Zatím se držíme na prvním místě, ale na nějaké prognózy, jak to bude vypadat na konci soutěže je zatím brzo. Všechny týmy jsou velmi vyrovnané a každý může bodovat s každým. Sestava : Polkoráb Szweda – Betík – Krejčí – Kloza Mrkva – Chvastek – Madecký – Kaliwoda – Orság – Balcar – Vagunda – Mahdal Vojtěch Mahdal