Junioři doma oba zápasy zvládli

Vlček
  10.11.14 7:29
Den po tragikomickém vystoupení A-týmu mužů se ve sportovní hale ZŠ a MŠ Petrovice představil tým juniorů. Očekávání nebyla velká, protože nás čekali těžcí soupeři. Tým z Kopřivnice nás v prvním utkání jasně přehrál a tým z Horní Suché v prozatímní tabulce „okupoval“ přední příčky. Povzbuzením pro nás byl počet členů našeho týmu. Tentokrát byli připraveni všichni (až na dlouhodobě zraněného Dominika Chvastka). Náš tým se tedy skládal ze 2 brankářů, 14 hráčů do pole a jednoho fotografa (V.Mahdal). ZFK AQM Petrovice – FBC Vikings Petrovice 5:3 (3:1 2:1 0:1) B: 3:24 Slowioczek (Š.Krejčí), 4:17 Kryštof, 12:22 Štěpán (Mrkva), 15:49 Štěpán, 21:45 Štěpán (Kryštof) Utkání jsme začali ve velkém stylu. Po výborném signálu a brance Matouše Slowioczka jsme brzy navýšili skóre na 3:0 a v utkání dominovali. Soupeř se do hry výrazněji dostal až v druhé třetině, kdy jsme na chvíli vypadli z tempa. Do závěrečné třetiny jsme šli za stavu 5:2 a věřili, že utkání v klidu dohrajeme. Vše tomu nasvědčovalo a když v sedmé minutě dostal hostující hráč 5 minut, stačilo utkání pohlídat. Ale to by nesměl být náš celek z Petrovic. V polovině trestu hostujícího hráče přišlo naše zbytečné vyloučení. Takže jsme přišli o možnost hrát přesilovku. A pak už to následovalo jedno za druhým – trestné střílení proti nám a další dvě vyloučení. Utkání jsme tedy dohrávali v oslabení 3:5. Nicméně velkou bojovností jsme nakonec první vítězství v sezóně uhájili. ZFK AQM Petrovice – FbK Horní Suchá 3:2 (2:1 0:1 1:0) B: 1:19 Vagunda, 13:42 Štěpán, 44:00 Štěpán Druhé utkání s týmem z Horní Suché bylo velmi vyrovnané. Nám se podařilo vždy ujmout se vedení, ale soupeř brzy srovnal skóre. A když už se zdálo, že zápas míří ke spravedlivé remíze, individuálně se prosadila naše posila z Frenštátu Marek Štěpán, který brankou minutu před koncem utkání rozhodl. Soupeř se sice v závěru hrou bez brankáře snažil o vyrovnání, ale my jsme si konec zápasu už pohlídali a slavili další tři body do tabulky 2.juniorské ligy. Sestava : M.Wawreczka, T.Urbanczyk M.Szweda, J.Kloza, F.Heczko, M.Dzierža, M.Betík V.Mrkva, M.Štěpán, F.Kryštof, Š.Krejčí, M.Slowioczek, A.Vagunda, J.Filipczyk, J.Wojcik, J.Krejčí