Elévové vybojovali 1.místo

Vlček
  31.10.14 5:19
V sobotu 25. 10. proběhl již třetí letošní turnaj kategorie elévů. Tentokrát jsme hráli v Havířově a poprvé v této sezóně se nám povedlo ovládnout celý turnaj. Po úvodní hladké výhře nad týmem 1. Letka Sokol Ostrava Poruba vyrovnaných zápasech s Paskovem a Opavou, se o vítězi rozhodovalo až v posledním duelu mezi námi a domácím Torpedem Havířov, kterému jsme vrátili domácí porážku z minulého turnaje a celkově nakonec zvítězili. Z.F.K. AQM Petrovice - 1. Letka Sokol Ostrava Poruba 8:2 (5:2, 3:0) Zápas jsme měli od začátku po kontrolou, po rychlých úvodních brankách jsme však polevili a soupeř dokázal do poločasu dvakrát snížit. Přesto jsme ve druhé půli přidali další branky a došli si tak pro první výhru. Náš výkon měl ovšem k ideálu daleko a věděli jsme, že máme co zlepšovat. Z.F.K. AQM Petrovice - SK P.E.M.A. Opava 3:3 (2:2, 1:1) Velice vyrovnané utkání, soupeř nás v prvním poločase mírně přehrával. Nedokázal však využívat své šance a my jsme z mála vytěžili maximum. I díky tomu skončil první poločas remízou. Ve druhém poločase jsme pro změnu začali více útočit my a minimálně za závěr utkání bychom si výhru zasloužili, nedokázali jsme však v poslední minutě proměnit ani jednu z několika jasných šancí a tak zápas skončil - i s ohledem na první půli - spravedlivou remízou 3:3. Z.F.K. AQM Petrovice - Paskov Saurians 4:2 (4:2, 0:0) O výsledku zápasu tentokrát rozhodl hlavně náš dobrý vstup do utkání. V první polovině jsme dokázali soupeře přestřílet a využít naše šance. Tento náskok jsme pak dokázali úspěšně bránit ve druhé půli. Soupeř měl sice několik příležitostí, kterýma mohl zápas zdramatizovat, ale ať už branková konstrukce, nebo náš brankář byli vždy na správném místě a tak jsme získali cenné 3 body a šanci hrát v posledním utkání o celkové vítězství. Z.F.K. AQM Petrovice - Torpedo Havířov 5:2 (3:0, 2:2) Poslední utkání, které bylo zároveň přímým soubojem o první a druhé místo v turnaji. Věděli jsme, že na míči budou domácí lepší a proto byla naše hra postavená na poctivé defenzivě a rychlých protiútocích. Ty se nám ze začátku dařily výborně, 3 brejky - 3 góly. A Havířov si i díky dobré práci obrany a golmana nevěděl rady. Po zkušenostech z posledního turnaje, kde jsme také vedli 3:0 a nakonec tento stav neudrželi, jsme se snažili udržet nastavenou hru i ve druhé půli. To se nám povedlo a chyby soupeře jsme navíc dokázali nadále trestat. Konečný výsledek 5:2 a celkové první místo tak bylo odměnou za naše nasazení a bojovnost. David Tomala