Elévové v Orlové první!

Vlček
  20.03.15 8:51
V neděli 14. 3. hráli naši elévci na turnaji v Orlové. Na velmi vyrovnaném turnaji nakonec vybojovali výborné první místo. Náš tým se postupně utkal s týmy Orlové, Tigers Poruba, Škorpionů Ostrava a FBC Ostrava. Z těchto čtyř zápasů jsme dokázali 2 vyhrát, 1 remízovat a 1 jsme prohráli. Jelikož byl celý turnaj nesmírně vyrovnaný – nejvyrovnanější ze všech, které jsme letos odehráli – stačilo to na konečně 1. místo díky lepším vzájemným zápasům. Z.F.K. AQM Petrovice – Eagles Orlová 5:6 (1:5) V prvním utkáni jsme nastoupili proti domácí Orlové. Ta do zápasu vstoupila velmi dobře a za velké podpory domácích fanoušků dokázala naprosto ovládnout první poločas a zvítězila 5:1. Do druhé půle jsme museli udělat pár změn v sestavě. Naše hráče to nakoplo k lepšímu výkonu a zaskočená Orlová nakonec jen těsně uhájila jednobrankové vedení. Nebýt nepovedeného začátku, mohli jsme myslet alespoň na bod za remízu. Z.F.K. AQM Petrovice – FBC Tigers Poruba 12:1 (5:1) Druhý zápas nabídl až nečekaně jednoznačný průběh. Zásluhu na tom měl především dobrý výkon našeho gólmana a nesmírně efektivní koncovka našich hráčů. Začátek zápasu byl naprosto vyrovnaný, rozdíl byl ovšem v tom, že jsme využili naše šance, kdežto soupeř ne. Ten poté ve druhé půli už naprosto odpadl a z vyrovnaného utkání se stala jednoznačná záležitost. Z.F.K. AQM Petrovice – FBK Škorpioni Ostrava 4:2 (1:2) V dalším souboji jsme poměřili síly s ostravskými Škorpiony. Ti v dosavadním průběhu turnaje ještě neprohráli, a proto byli mírní favorité. Utkání začalo opatrně, soupeř se dostal na začátku do jednobrankového vedení a to si udržel až do konce poločasu. V tom druhém se nám ale povedlo třemi zásahy zápas otočit a zaslouženě vyhrát. Tímto vítězstvím jsme si zajistili nejhůře 3. místo ještě před posledním střetnutím. Z.F.K. AQM Petrovice – FBC Ostrava 8:8 (2:5) Poslední střetnutí proti Ostravě bylo až nečekaně otevřené. Oba týmy měly šanci vyhrát celý turnaj, nám k tomu stačila pouhá remíza, Ostrava by musela zápas vyhrát. Celou první půli měli naši soupeři mírnou převahu na míčku a tu dokázali zužitkovat k vedení 5:2. Do druhé poloviny jsme nastoupili s jediným cílem, zkusit ještě zápas zdramatizovat. Ještě 2 minuty před koncem zápasu byl stav 6:8 v náš neprospěch. Našim hráčům se ale povedlo v rozmezí 1 minuty skóre vyrovnat a zaskočená Ostrava už nedokázala odpovědět. Remíza 8:8 nám tak zajistila výborné 1. místo. David Tomala