Elévové doma třetí

Vlček
  08.10.14 4:47
V sobotu 4.10. se konal domácí turnaj elévů. Na naší palubovce jsme hostili týmy FBC Vikings Kopřivnice, TJ Olympia Bruntál, FBC Štěpánkovice a Florbal Torpedo Havířov. V tomto vyrovnaném turnaji jsme nakonec obsadili 3. místo. Když nás několikrát zradila hlavně koncovka utkání, způsobena především zbrklostí a nezkušeností našich hráčů. Z.F.K. AQM Petrovice - FBC Vikings Kopřivnice 4:6 (1:2, 3:4) První utkání bylo více než vyrovnané, šance se střídaly na obou stranách. My jsme bohužel ty naše nedokázali využívat tak často jako soupeř, který nám dokázal odskočit ve druhé půli na rozdíl dvou branek. V závěrečném tlaku jsme sice snížili, ale poté jsme se nechali unést bezhlavým útočením a dostali tak branku v poslední minutě na 4:6, která zápas definitivně rozhodla. Z.F.K. AQM Petrovice - TJ Olympia Bruntál 4:4 (1:0, 3:4) Utkání jsme začali ve velice pomalém tempu a přizpůsobili se tak soupeři. Z našeho pohledu asi nejhorší utkání, protože jsme i přes větší počet šancí postrádali nasazení a větší bojovnost a to se nám taky na konci utkání vymstilo.Místo navýšení skóre jsme 22 sekund před koncem zápasu dostali branku na 4:4 a ztratili tak důležité body a šanci na boj o první příčku. Z.F.K. AQM Petrovice - FBC Štěpánkovice 17:2 (10:1, 7:1) Tento zápas přinesl zatím nejvyšší výhru našich elévů v této sezóně. Kluci chtěli odčinit předchozí smolné utkání s Bruntálem a tak začali makat hned od začátku, čímž soupeře hodně zaskočili. Když jsme už ve třetí minutě zvyšovali na 5:0 vzal si náš soupeř oddechový čas. Ani to mu však nepomohlo a my tak dál mohli využívat naše gólové šance. Velmi potěšilo, že se dokázali prosadit i naši nejmladší hráči, kteří začínají svojí první soutěžní sezónu vůbec. Z.F.K. AQM Petrovice - Florbal Torpedo Havířov 4:8 (4:5, 0:3) V posledním zápase jsme nastoupili proti soupeři, který v celém turnaji neprohrál, a byl hlavním favoritem na vítězství. Nám se ovšem podařil doslova raketový start, když jsme po pár odehraných minutách vedli už 3:0! Bohužel naši kluci podlehli atmosféře, která bylo opravdu bouřlivá, ač se o ní starali především fanoušci hostů. V tomto kotli, začali dělat zbytečné chyby, které nás stáli náš nadějně vypadající náskok. Ačkoliv hned ve druhé půli jsme měli ještě šance vyrovnat, nakonec nás soupeř zlomil a koncovku zcela ovládl. Proto zaslouženě vyhrál 8:4. David Tomala