Elévci podruhé v řadě první!

Vlček
  07.04.15 5:49
Poslední březnovou sobotu 28. 3., hráli naši elévci další turnaj, tentokrát v nedaleké Ostravě. Kromě domácí Ostravy, se kterou jsme se utkali i na posledním turnaji nás čekaly týmy z Těšína, Havířova a Horní Suché. Za úspěch bychom považovali jakýkoliv výsledek do třetího místa, jelikož všichni soupeři patří k těm těžším v soutěži, nám se však podařilo velmi příjemně překvapit a poprvé v této sezóně jsme vyhráli všechny 4 zápasy turnaje, což se nám zatím ještě nikdy nepovedlo. I přes 4 výhry musíme ocenit kvalitu soupeřů, kteří nám rozhodně nedali body zadarmo. Z.F.K. AQM Petrovice - FBC Český Těšín 5:4 (3:3) Prvním soupeřem v turnaji byl Český Těšín. S tím jsme letos už jednou hráli a po zkušenostech z našeho prvního zápasu, který jsme vůbec nezvládli a prohráli 8:3, byla naše motivace o to větší. Utkání bylo velmi vyrovnané, Těšín sice více držel míček, ale do šancí jsme se naopak dostávali častěji my. První půle skončila stavem 3:3 a oba soupeři věděli, že zápas bude spět do těsného závěru. Nám se povedlo nakonec skórovat ještě dvakrát, na což už Těšín nestihl odpovědět, a proto jsme získali velice cennou první výhru. Z.F.K AQM Petrovice - TJ Slovan Havířov 4:3 (4:1) Slovan Havířov je rovněž celek, se kterým máme spoustu zkušeností z předešlých zápasu. Naše poslední utkání, stejně jako ta předchozí, rovněž nabídlo velice vyrovnaný duel, napínavý až do konce. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Tlačili jsme na soupeře a ten pod tlakem vytvářel chyby, kterých jsme dokázali několikrát využít. První půle dopadla jednoznačně v náš prospěch 4:1. Dalo by se říct, že za tohoto stavu jsme měli už utkání v poklidu dohrát, ale to by nebyl florbal, aby hned v úvodní minutě druhé půle soupeř dvakrát neskóroval. Tříbrankové vedení bylo rázem pryč, a nás čekal boj o výsledek, jelikož soupeř cítil šanci na zvrat a naši hráči naopak velmi znervózněli. Do konce utkání už však další branka nepadla a my jsme tak počítali druhé jednobrankové, ale cenné vítězství. Z.F.K. AQM Petrovice - FBK Horní Suchá 8:4 (5:1) Ve třetím utkání proti Horní Suché jsme potvrdili roli mírného favorita. První půli naši hráči kontrolovali a zajistili nám čtyřbrankové vedení 5:1. Ve druhé polovině sice soupeř dokázal snížit na rozdíl dvou branek, ale závěr opět patřil našim hráčům, kteří nedopustili další dramatickou koncovku a zaslouženě urvali vítězství 8:4. Z.F.K. AQM Petrovice - FBC Ostrava 11:4 (7:1) Poslední utkání mělo být soubojem o první místo, protože ani jeden z týmu dosud na turnaji neztratil ani bod. Favoritem byla určitě Ostrava, která dokázala své zápasy vyhrát výraznějším rozdílem než my. Nám se však povedl až neuvěřitelný vstup do utkání, když jsme už ve 3. minutě vedli 4:0 a soupeře naprosto zaskočili. Stav 7:1 po prvním poločase byl pro domácí natolik šokující, že ve druhé půli se už zápas v podstatě jen dohrával, jelikož soupeř už nebyl schopen mobilizovat síly a pokusit se o nějaký zvrat. Tato výhra nám zajistila konečně vítězství v turnaji, navíc bez ztráty bodu, což se nám dosud v této kategorii ještě nepovedlo, doufejme, že to nebylo naposled.