Dvě devítibrankové výhry přinesly 1. místo

Adamczyk
  02.12.14 11:56
Starší žáci na turnaji v Ostravě sehráli dva výborné zápasy, když v každém dokázali dát devět gólů. Potěšila hlavně výhra nad dosud vedoucí Horní Suchou, kterou o skóre vystřídali v čele tabulky. Z.F.K. AQM PETROVICE - MVIL OSTRAVA 9:1 (3:0,1:0,5:1) Branky: 1. část 01:06 - 13 Jan Tomalík (29 David Morcinek), 2. 1. část 10:07 - 29 David Morcinek (16 Adam Feber), 3. 1. část 11:07 - 20 Patrik Mitrenga (23 Jakub Palowski), 4. 2. část 11:21 - 16 Adam Feber (13 Jan Tomalík), 5. 3. část 04:15 - 14 Mikuláš Cunda (6 Adam Waliczek ), 6. 3. část 04:31 - 25 Robin Trunkát (5 Martin Podleśny), 7. 3. část 06:45 - 23 Jakub Palowski (16 Adam Feber) 8. 3. část 08:41 PS 16 Adam Feber, 9. 3. část 08:56 - 29 David Morcinek (7 Tomáš Nivnický) Domácí MVIL jsme načali hned v úvodu brankou Tomalíka, pak se hra mírně vyrovnala. Šance na obou stranách končily na gólmanech nebo mimo branku. V závěru třetiny jsme během minuty dvakrát vykombinovaly obranu Ostravy a vedli jsme 3:0. Prostřední část se hrála v poklidném tempu, opět v závěru třetiny navýšil na čtyřbrankový rozdíl Feber. V poslední části se Ostravští snažili ještě něco s pro ně nepříznivým stavem udělat. My jsme ale během čtyř minut nastříleli pět branek a nepřipustili jsme žádné drama. Mvilu jsme dovolili se prosadit teprve za stavu 9:0. FbK HORNÍ SUCHÁ - Z.F.K. AQM PETROVICE 4:9 (2:1, 0:5, 2:3) Branky: 1. 1. část 00:06 - 13 Jan Tomalík 16 Adam Feber 2. 2. část 03:29 - 13 Jan Tomalík 29 David Morcinek 3. 2. část 06:24 PP 24 Petr Horák 7 Tomáš Nivnický 4. 2. část 06:33 - 6 Adam Waliczek 5. 2. část 06:39 - 29 David Morcinek 6. 2. část 10:13 - 16 Adam Feber 7. 3. část 05:25 - 23 Jakub Palowski 29 David Morcinek 8. 3. část 07:58 - 14 Mikuláš Cunda 9. 3. část 08:26 - 29 David Morcinek 13 Jan Tomalík Souboj o čelo tabulky pro nás začal výborně, Feber vyhrál buly, posunul balónek na Tomalíka a ten v šesté vteřině otevřel gólový účet utkání. Že brzký gól nemusí být výhodou se bohužel potvrdilo i teď. Suchá se rychle otřepala a svou nátlakovou hrou nám začala dělat problémy. Byla lepší na hokejkách a v rozmezí 6.-7. minuty zaslouženě otočila skóre na 1:2. Ve druhé třetině jsme zamíchali sestavou a stáhli hru na dvě lajny. Hlavně se vyplatilo přesunutí Horáka do druhé lajny, kam přinesl do obrany potřebný klid a přehled. Hru jsme opticky vyrovnali a přidali vyrovnávací branku po rychlé kombinaci Morcinek - Tomalík. O osudu utkání rozhodlo vyloučení hráče Suché. Následnou přesilovku jsme prakticky po písknutí rozhodčích využili Horákem a dostali se do taktické výhody. Hráči Suché to psychicky neunesli, nedokázali se koncentrovat na hru. Toho po devíti vteřinách využil Waliczek, který po samostatné akci zvyšoval na 4:2. Prakticky okamžitě po buly se k míčku dostal Morcinek a gólem na 5:2 definitivně zlomil odpor Suché. Naši prozatím nejlépe odehranou třetinu korunoval brankou na 6:2 Feber. V poslední části jsme dokázali udržet nervy na uzdě, dvojice rozhodčích totiž předváděla výkon na hranici trapnosti, a brankami Palowského, Cundy a Morcinka dovršili devítibrankový debakl Suché.