Druhá výhra pro A-tým! Doma porazil Aligators Klobouky

Lázók
  20.10.14 18:55
V sobotu pokračovala Národní liga dalším, v pořadí 5.kolem. Na A-tým čekal, po výhře v Paskově, domácí duel s Aligators Klobouky. V loňské sezóně to byly právě Klobouky, které „ukradly“ našemu celku postup, když dotáhly zápas v naší hale až do prodloužení a nám chyběl právě jeden bod k postupu do baráže. Nicméně zápas měl významné specifikum, které se opakovalo i v sobotním vzájemném duelu. Opět jsme museli dotahovat slušný náskok soupeře. Klobouky na tom byly před zápasem stejně jako my, měly taktéž 3 body. Letos již sice nedisponují tak dobrou obranou jako loni a hlavně nemají v bráně exreprezentanta Bábíčka, který se vrátil do extraligy. Avšak nesmíme zapomenout na útočné trio Líznar-Gremmel-Dufek, které je na poměry Národní ligy nadprůměrné. Obzvláště pak střelec Dufek, který dává většinu branek svého družstva. V našem celku byla po první výhře dobrá nálada a na zápas jsme se těšili. Navíc už jsme měli na lavičce právoplatného hlavního kouče, v této roli se nakonec ustálil Roman Ochodek. Ten měl složitou volbu v nominaci. Jednak se mu sešli téměř všichni hráči a navíc z B-týmu povolal Martina Schulhausera, který měl pomoci zlepšit produktivitu dalších formací. K zápasu tak trenér nominoval 18 hráčů do pole, na naše juniory se tentokrát nedostalo. V bráně se při pravidelné rotaci objevil Dominik Lupták. Z.F.K. AQM Petrovice 11:7 IMOS FbC Aligators Klobouky Ten, kdo dorazil do haly 3 minuty po úvodním hvizdu, si musel pořádně promnout oči, když se podíval na výsledkovou tabuli, na které svítilo skóre 0:3. Ano, kdo čekal naši převahu, musel být velmi překvapený. V první obrovské šanci se sice objevil Kašpar, který, po nahrávce Oboráka, netrefil prázdnou bránu, ale poté hrály hlavně Klobouky. Úvodní branka Korduly v čase 2:11 hosty nastartovala – 0:1. Poté se dostal ke slovu muž, který se k němu dostat vůbec neměl. Osobní obrana na Dufka nefungovala a ten v časech 2:31 a 3:02 dostal hosty do již zmíněného vedení 0:3. V 5.minutě se nám podařilo snížit, Lázók zatáhl míček za bránu, zadovkou našel Schulhausera, jehož střelu Hradečný vyrazil pouze před sebe, kde uplatnil důraz Růžička – 1:3. Ten měl podíl i na další vstřelené brance, bohužel do naší sítě. V 7.minutě byl vyloučen za hru rukou a přesilovku proměnil, kdo jiný než, Ladislav Dufek – 1:4. Čtyři branky během necelých 8 minut nerozdýchal Dominik Lupták a přenechal místo v bráně Janovi Drobnému. Hostům takový stav vyhovoval a uchýlili se k bránění a brejkům. My jsme nejprve přežili další přesilovku soupeře a poté předvedli famózní závěr třetiny. Během minuty se nám povedlo vstřelit 3 branky a srovnat stav zápasu na 4:4. Nejprve se prosadil Plíhal, 19 sekund na to Urban a srovnat dokázal Růžička. Když jsem mluvil o famózním závěru třetiny, tak bych mohl stejná slova použít pro úvodních 5 minut druhé části. Ale pěkně popořadě. Uběhlo 15 sekund a šli jsme poprvé do vedení. Po přihrávce Firdy skóruje Kašpar – 5:4. Za další minutu uplatnil důraz na brankovišti Urban – 6:4. V čase 22:43 se poprvé v zápase prosazuje Roman Oborák a hosté si berou time-out – 7:4. To ale Oboráka nezastavuje a ten o 3 minuty později zvyšuje již na 8:4! Dokonalý obrat z 1:4 na 8:4 asi nikdo nečekal. Klobouky musely zvýšit obrátky a zkusily vytáhnout napadání. Odměnou jim byla šťastná branka Gremmela ze standardní situace – 8:5. Poté přišla pasáž, kdy jsme dokázali spálit i nemožné. Povídat by o tom mohl Patrik Michalík, který ještě nyní kroutí hlavou, co vlastně nedal. Mrzet nás to naštěstí nemuselo, protože v 37.minutě znovu udeřila první formace. Nejprve Jakub Plíhal překvapil snad všechny v hale a nejvíce gólmana Hradečného, když jeho přízemní střela prošla až za jeho záda – 9:5. A ihned po buly už na světelné tabuli svítila desítka! Gól byl sice označen jako vlastní, ale my ho rádi připíšeme Petru Kašparovi, který jistě rád zaplatí pár drobných do kasy – 10:5. Třetí třetina už se tak v podstatě dohrávala. Hosté sice snížili na 10:6. Poté ale létaly na palubovku čepice, když hattrick dokonal Roman Oborák – 11:6! Gólovou tečku za utkáním napsal Líznar, když pálil nepokrytý při standardce – 11:7. Posledních 10 minut utkání přineslo vzájemné vyloučení Plonky s Dufkem za hrubost. Nutno říci, že Dufek už si po hattricku z první třetiny zápas příliš neužil, vzhledem k naší přísné obraně. V 55.minutě ještě vyfasoval osobní trest na 2+10 minut Marek Bábíček, který vehementně protestoval proti gólmanskému zákroku alá Dominik Hašek, který předvedl Martin Fielek. Po výhře v Paskově jsme si tak připsali do tabulky další 3 body a na vítězné vlně bychom chtěli zůstat znovu v sobotu, kdy zajíždíme na Čeladnou, k duelu s Frýdkem-Místkem. B: 4:35 – Růžička (Schulhauser), 18:03 – Plíhal (Oborák), 18:22 – Urban (Hudec), 18:59 – Růžička (Schulhauser), 20:15 – Kašpar (Firda), 21:14 – Urban (Mieszek), 22:43 – Oborák, 25:35 – Oborák (Kašpar), 36:20 – Plíhal (Firda), 36:26 – Kolaja (vlastní), 45:32 – Oborák (Firda) Komentář trenéra Romana Ochodka: „K utkání jsme nastoupili s vědomím, že hrajeme o 6 bodů s týmem, který se nachází na pozici za námi v tabulce. Zdůrazňovali jsme si , že je potřeba dobře bránit první útočnou trojici soupeře a především jednoho nebezpečného střelce, který do tohoto zápasu vstřelil téměř polovinu branek soupeře. Plán se úplně rozsypal v čase 3:02, kdy jsme již prohrávali 3:0 a člověk, který se neměl ani přiblížit k bráně, nám dal už dvě branky ze dvou střel a do 8. minuty zkompletoval hattrick, přičemž náš brankář si ani neměl pořádně šanci šáhnout na míček. Naštěstí se nám podařilo zarazit brankostroj soupeře a díky přispění všech útočných formací, ještě srovnat do konce třetiny. Po přestávkové bouři a ujasnění si cíle, jsme ve druhé třetině předvedli vynikající výkon a rozhodli o výsledku. Třetí třetinu místo jasné kontroly zápasu jsme si zase zbytečně komplikovali. Negativem zápasu je opět celkem vysoký počet obdržených branek a především minimálně 4 neproměněné brankové příležitosti stylem malé brankoviště - prázdná brána, ve výsledkově vyrovnaném zápasu budou tyto branky chybět. Děkuji za výkon všem hráčům od 8. minuty do konce utkání, který byl již velmi dobrý. Doufám, že v nastaveném trendu budeme pokračovat i v následujícím zápase s Frýdkem.“ Sestava: gólmani: Lupták, Drobný obránci: Plíhal – Plonka, Vlček – Rychlý, Lázók – Fielek útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Urban – Krumplovič – Hudec, Schulhauser – Michalík – Růžička, Kubiena – Mieszek - Daubner