Dorost konečně bodoval

Adamczyk
  13.02.14 10:22
V sobotu 8. února získali dorostenci první tři body v 1. lize za výhru nad do té doby vedoucím Znojmem. konečně tak potvrdili, že dokáží sehrát vyrovnanou partii prakticky s každým celkem v lize (s výjimkou ostravských družstev Vítkovic a Remedica). 1.SC WOOW VÍTKOVICE - Z.F.K. AQM PETROVICE 9:2 (2:0, 6:0, 1:2) Branky: 37. Chvastek (Šplíchal), 42. Wójcik (Chvastek) Na hru ostravských celků naše kvalita nestačí. Zaostáváme ve všech herních činnostech, a tak je to vždy jen otázka výše skóre. V poslední třetině, když už měli Vítkovice nahráno, jsme začali předvádět sympatický výkon, který se nám naštěstí podařilo přenést do následujícího utkání. Z.F.K. AQM PETROVICE - TJ ZNOJMO STRABAG 7:6 (1:1, 4:1, 2:4) Branky: 7. Chvastek, 19. Chvastek (Šplíchal), 21.Chvastek, 22. Šplíchal, 28. Šplíchal (Szweda), 36. Wójcik (Chvastek), 43. Šplíchal Už první vzájemný duel byl velmi vyrovnaný a ovlivnil ho sporně uznaný gól po uběhnutém čase. Tentokrát jsme od začátku začali hrát velmi soustředěně. I když jsme ve druhé minutě už prohrávali, nesložili jsme zbraně. Naše aktivní napadání dělalo Znojemským problémy a my jsme se začínali prosazovat v předbrankovém prostoru. Vynikající výkon podali v zápase Dominik Chvastek a Marek Šplíchal, oba vstřelili hattrick, k nim se přidala naše obrana. Martin Szweda a Kuba Kloza nepouštěli protihráče do obávaných individuálních akcí. Skvěle si vedli žáci - Petr Horák a David Morcinek, kteří si tak řekli o další nominaci na příští turnaje. Po vyrovnané první třetině jsme jasně dominovali v té druhé. Ujali jsme se vedení 4:1, a když Znojmo vstřelilo gól, okamžitě jsme odpověděli na 5:2. Bohužel jsme se našeho jasného a zaslouženého vedení trochu lekli. V 5. minutě poslední části jsme už vedli jen o branku. Oddechový čas nám pomohl trochu se srovnat a přidali jsme branku na 6:4. Znojmo ale kousalo a opět vstřelilo kontaktní branku. Ve hře bez brankáře jsme přidali sedmý zásah a na našem prvním vítězství už nic nezměnila ani šestá branka Znojma. Konečně se nám podařilo zlomit psychický blok v hlavách našich hráčů. Doufám, že nás tento výsledek nakopne a další body ještě přijdou. Sestava: Wawreczka (Janík) - Horák, Szweda - Krejčí, Kloza - Betík - Chvastek, Šplíchal, Wójcik - Heinisch, Filipczyk, Morcinek (Krul)