Céčkaři v Paskově úspěšní pouze z poloviny

Lázók
  22.01.15 8:10
V sobotu 10.1. zajížděli muži C k dalším dvěma utkáním Moravskoslezské třídy mužů do Paskova. Ve známé místní nafukovačce na ně čekal tým FBC Spartak SportGroupCZ Bílovec a pořádající FurtFit Pirates Ostrava B. Céčkaři cestovali s 10-ti hráči do pole a se dvěma gólmany. Pokud by ještě chtěli bojovat o nejvyšší příčku, museli oba zápasy zvládnout. Z.F.K. AQM Petrovice C – FBC Spartak SportGroupCZ Bílovec 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) Do prvního zápasu jsme vstoupili mírně ospale a Bílovec nás v úvodních minutách přehrával. Svůj tlak dokonce přetavil v úvodní branku zápasu, kterou vsítil Holub - 0:1. My jsme se však rychle oklepali a po 26-ti vteřinách se po asistenci Kačora z výběhu prosadil Lázók – 1:1. Za další dvě minuty už jsme opět vedli, spolupráci druhého útoku zakončil přesně Kačor, kterého vybídl Rychlý – 2:1. Další gól přidal 26 sekund po začátku druhé třetiny Patrik Krzeminski – 3:1. I za tohoto stavu však soupeř nepříjemně kousal a my jsme ho díky neproměňování našich šancí drželi ve hře. Ještě více horko nám bylo v 6. minutě třetí třetiny, kdy se v naší bráně, k překvapení nás všech, ocitla střela Čechovského a gólman Trojan rozhodně neměl čisté svědomí – 3:2. Definitivní tečku za utkáním však přinesl Lázók, kterému předložil lahůdkovou přihrávku Kačor – 4:2. V poslední minutě jsme měli ještě další dvě, tři dobré příležitosti, ale skóre se neměnilo. B: 3:17 – Lázók (Kačor), 5:16 – Kačor (Rychlý), 12:26 – Krzeminski (Kosydar), 34:56 – Lázók (Kačor) Z.F.K. AQM Petrovice C – FurtFit Pirates Ostrava B 4:7 (1:3, 3:1, 0:3) Ve druhém zápase na nás čekal tým FurtFit Pirates Ostrava B, který byl naším přímým konkurentem v bojích o nejvyšší příčky. V úvodním zápase sice Piráti dlouho tahali za delší konec, zejména díky našim chybám, ale nakonec byli rádi za remízu 8:8. My jsme i v tomto duelu chtěli pomýšlet na body, ale bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Piráti totiž disponují úzkým, ale za to zkušeným a velmi kvalitním kádrem, který navíc posílil Kubečka z Vítkovic. Zároveň bývají souboje s nimi velmi nervózní, o čemž mohou hovořit také kolegové z D-týmu a nejinak tomu bylo také tentokrát. Vstup do zápasu se nám povedl a už ve 3. minutě jsme šli do vedení po brance Paly – 1:0. Piráti ale s odpovědí dlouho neotáleli a v 5. minutě bylo po střele Střondaly srovnáno – 1:1. V 10. minutě přišla první sporná situace, kterou nezvládli rozhodčí. Hráč Sedlák při snaze vstřelit branku doslova dokopal míček za našeho gólmana Horáka, který si z tohoto „čistého souboje“ odnesl naražený palec a inkasovaný gól – 1:2. Pokud může útočník kopnout gólmana do ruky, tak jsem trochu nepochopil pravidla florbalu. Ale jak se říká, člověk se učí v každém věku. Hra pokračovala a Piráti využili chyby naší obrany 2 sekundy před koncem první třetiny, nahozený balon proměnil Šimský v branku – 1:3. Úvod druhé části nejprve přinesl vyloučení na naší straně, poté vyloučení na druhé straně, hru 4 na 4 a následně naší přesilovku. Tu zužitkoval přesnou střelou Lubomír Kosydar – 2:3. Za další minutu tu byla další početní výhoda v náš prospěch, ale opět přišla chyba v bránění a místo našeho tlaku se prosadil Střondala – 2:4. V závěru druhé části jsme zápas zdramatizovali. Nejprve jsme na Piráty vyzráli jejich vlastní taktikou. Z dobré obrany jsme se dostali do situace dva na nikoho, ve které si Kačor se zakončujícím Rychlým poradili – 3:4. V podstatě ihned po buly ostravští opět faulovali a nabídnutou přesilovku využil Lázók, který doklepl do brány vyražený míček – 4:4. Za tohoto stavu tak měla rozzuzlení přinést poslední část. Bohužel, ve 4. minutě dostal červenou kartu a automatický 5-ti minutový trest Kačor a soupeř byl na koni. Po půlminutě přesilovky se počet hráčů na hřišti vyrovnal, když šel za katr Palupa, ale místo toho, abychom skóre při hře 4 na 4 přinejmenším udrželi, inkasovali jsme, hattrick uzavřel Střondala – 4:5. V pokračujícím oslabení nám rychle docházely síly a po gólu Kubečky bylo rozhodnuto. Poslední branku v utkání přidal Palupa a uzavřel tak skóre zápasu na 4:7. B: 2:51 – Pala (Krzeminski), 15:29 – Kosydar (Lázók), 21:22 – Rychlý (Kačor), 22:44 – Lázók (Rychlý) Bohužel, další ztráta nás asi definitivně vyřadila ze souboje o první příčku, o kterou si to rozdá náš D-tým s Piráty. Nicméně, stále můžeme bojovat o třetí místo, ale ve hře jsou další 4 týmy, které budou nepříjemně kousat. Do konce soutěže zbývá ještě 10 zápasů a další dva duely odehraje Céčko již tuto v sobotu, 24. 1., v Horní Suché, s týmy FbC Coyotes Jablunkov A a FBC Hlučín, tedy s přímými konkurenty o třetí místo. Už nyní je jisté, že k dispozici nebude Michal Kačor, který dostal, podle nás neoprávněnou, ČK3 a odpočine si na 4 zápasy a z Áčka tým neposílí ani Marcel Lázók, který bude bojovat v dresu A-týmu. Naopak přítomen by měl být Adam Kubiena, či možné posily z B-týmu.