Ani zlepšený výkon na Torpedo nestačil. A-tým stále bez bodu!

Lázók
  08.10.14 7:57
Sobota 4.10. přinesla v pořadí 3.kolo Národní ligy – skupiny Východ. A-tým se po dvou desetibrankových přídělech chystal na prestižní zápas s Torpedem Havířov. Cílem bylo předvést lepší výkon než v předešlých dvou utkáních a zejména navázat na první dvě třetiny zápasu se Žďárem nad Sázavou. Dalším vykřičníkem bylo loňské vítězství Torpeda na naší půdě v poměru 9:3, kdy jsme měli ze soupeře přílišný respekt. Utkání na jeho půdě již poté vypadalo jinak a v dramatickém zápase se radovali domácí po výhře 5:3. Z.F.K. AQM Petrovice 6:8 Florbal Torpedo Havířov Jak jsme se již loni přesvědčili, Torpedo souboje s námi v žádném případě nepodceňuje a ani tentokráte tomu nebylo jinak – i proto účast, pro mnohé legendárního, Pavla Kožušníka, který výjezdy na soupeřova hřiště většinou neabsolvuje. Na naší straně se naopak představila nová posila, Jan Daubner. Úvod zápasu patřil nám. Po půlminutě hry sice Petr Kašpar skóroval, ale těsně před tím zazněl hvizd rozhodčího, který odpískal faul hostů na hranici velkého brankoviště. Co se nepovedlo Kašparovi, to napravil Martin Fielek, který svůj ofenzivní výpad, zakončený střelou do šibenice, přetavil v úvodní branku zápasu – 1:0. Vstřelená branka dala zápasu ten správný šmrnc a šance se začaly rodit na obou stranách. Na naší straně čapal soupeřovy střelce Dominik Lupták, na druhé straně se v 10.minutě měnilo skóre podruhé. Jakub Plíhal vystřelil a jeho střelu tečoval do brány Petr Kašpar, který tak načal svou narozeninovou gólojízdu – 2:0. Otřesené hosty vrátila do hry přesilová hra po faulu Lázóka. Nevrlka vystřelil a dobře postavený Plášek dokázal za pomocí nohy dostat míček za čáru, podle rozhodčích nešlo o úmysl a tak bylo sníženo – 2:1. To hosty nakoplo, naopak nás jakoby inkasovaná branka psychicky hodně srazila a navíc jsme se zbytečně moc upínali k některým rozhodnutím rozhodčích, ať už šlo o výroky správné či nikoliv. V 17.minutě bylo skóre srovnáno, Plášek prošel podél mantinelu až za branku, kde udělal manévr na první tyčku a překvapil tak gólmana Luptáka – 2:2. Aby toho nebylo málo, v 18.minutě už hosté vedli, když se přesně trefil Kajpuš – 2:3. Od druhé periody začali být hosté o něco lepším celkem, zejména díky našim chybám v rozehrávce. Jednu takovou potrestal po špatné přihrávce Plíhala hostující Beneš, který ze středu nedal Luptákovi šanci – 2:4. Ve 28.minutě jsme dostali možnost přesilové hry, kterou jsme dokázali díky důrazu Kašpara na malém brankovišti využít – 3:4. Ovšem stačila půlminuta a bylo to znovu o dvě branky. Pavel Kožušník předvedl výběh z rohu a ukázkové zakončení, Lupták byl bez šance – 3:5. Do konce třetiny už se stav, i přes velké šance hostů, nezměnil. Do poslední periody jsme vstupovali s výhodou jednoho hráče poli, po faulu Kantora na konci druhé části, ale gól jsme z ní nevytěžili. Ve 48.minutě to bylo znovu pouze o jeden gól, Firda posunul do úniku Kašparovi, který nekompromisně završil hattrick – 4:5. Opět to však netrvalo dlouho a hosté odpověděli. Nejprve se blýsknul Dominik Lupták v naší bráně, ale o pár desítek sekund později už lovil míček ze sítě po našem vlastním gólu, který byl připsán Kožušníkovi – 4:6. V 51.minutě jsme se znovu dostali na dostřel, standardní situaci rozehrál Firda na Plíhala, který vsítil premiérový gól v dresu Z.F.K. – 5:6. Poté přišlo několik závarů Torpeda před naší bránou a v 55.minutě jeden z nich přetavil v gól Matěj Černý, který zachytil balonek a překonal Luptáka – 5:7. Do konce duelu zbývaly 2 minuty a po našem time-outu jsme šli do power-play, která přinesla snižující branku, koho jiného než Petra Kašpara – 6:7. Bohužel další branku už jsme nepřidali, naopak 4 sekundy před sirénou pečetil výhru hostů v poměru 6:8 gólem do prázdné brány Černý. B: 3:03 – Fielek (Firda), 9:11 – Kašpar (Plíhal), 29:08 – Kašpar (Firda), 47:17 – Kašpar (Firda), 50:10 – Plíhal (Firda), 58:19 – Kašpar (Firda) Komentář trenéra Romana Ochodka: „V tomto zápase jsme předvedli zatím svůj nejlepší výkon v dosavadním průběhu Národní ligy, bohužel stále to nestačí na body. Zápas byl celkem vyrovnaný, ale opět jsme si dali jednu branku sami a jedna jde za našim brankářem. Jedním z významných momentů zápasu byla účast ikony Torpéda Pavla Kožušníka, který nám vstřelil dvě branky a byl neustálým nebezpečím, se kterým jsme si často nevěděli rady. Pro náš lepší výsledek a bodový zisk, potřebujeme nějaký brankový příspěvek i dalších útočných formací a zlepšit obrannou hru celkově a především v oblasti středového hráče na naší polovině.“ Sestava: gólmani: Lupták, Drobný obránci: Plíhal – Plonka, Vlček – Rychlý, Lázók – Fielek útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Urban – Mieszek – Hudec, Michalík – Růžička – Daubner, Krumplovič, Kubiena