Ani kvalitní výkon body nepřinesl. A-tým máš však stále vše ve svých rukou!

Lázók
  02.03.14 22:00
K dohrávce 20.kola 2.ligy mužů cestoval A-tým na horkou půdu Torpeda Havířov. Torpedo první vzájemný duel na naší palubovce ovládlo poměrem 9:3 a jako první tým tak vyhrál v naší hale. I v odvetě byly karty rozdány docela jasně. Domácí plnili roli favorita, my jsme přicestovali s cílem překvapit. Trenér Libor Hrček měl k dispozici 18 hráčů do pole, mezi kterými byl i navrátilec a bývalý kapitán Áčka, Daniel Olšák, který dal pro letošní sezonu přednost B-týmu. Hrček s ním však počítá pro poslední dva domácí duely. Z.F.K. AQM Petrovice 3:5 Florbal Torpedo Havířov Skvělá návštěva (129 diváků) sledovala od začátku výborné utkání. Torpedo se, pro nás překvapivě, nikam nehnalo a měli jsme tak trochu klidu na rozehrávku. Naopak při obraně jsme velmi úspěšně praktikovali osobní obranu na vlastní polovině a Torpedo mělo problémy se přes ni dostat. Na první branky zápasu si museli diváci počkat do 5.minuty. Nejprve otevřel skóre Kajpuš, jehož střela šťastně zapadla za záda Jakuba Rataje – 0:1. Naše odpověď však byla blesková, ihned po buly se dostal k balonku Roman Oborák, který vyškolil celou obranu, včetně gólmana Piška a bekhendovou kličkou zavěsil – 1:1. Celý zápas se hrála velmi vyrovnaná hra, šance se rodily na obou stranách. Další branka přišla až ve 34.minutě. Po závaru před bránou a několika sporných zákrocích se prosadil z dorážky Kuttler – 1:2. Ve 36.minutě se domácím zranil gólman Piško a do brány tak musel jeho náhradník Švihl. Ten si do konce třetiny šáhl na míček pouze dvakrát, a to, když ho vytahoval z brány. Závěr totiž patřil nám. Nejprve přišla krásná akce po ose Ochodek – Lázók – Schulhauser a poslední jmenovaný, střelou pod horní tyč, nedal Švihlovi šanci – 2:2. V poslední sekundě jsme se dokonce dostali do vedení. Marek Porosz natáhl na polovině a jeho jedovka skončila až v síti – 3:2. V poslední části se mělo rozhodnout. My jsme v úvodních minutách bohužel spálili dvě až tři výborné šance a to se nám nakonec vymstilo. Ve 44.minutě se zapsal mezi střelce Kožušník, který vystihl naši chybnou rozehrávku a zkušeně zakončil – 3:3. V 51.minutě byl u všeho podstatného opět Kožušník, ten, přesným bekhendovým pasem, našel volného Kamila Peřku a ten zakončil přesně – 3:4. Minutu a půl před koncem jsme zkusili power-play, ale Torpedo si výhru pohlídalo a vítězství potvrdil gólem do prázdné brány Pavel Bezděčík – 3:5. B: 4:37 – Oborák (Klus), 38:22 – Schulhauser (Lázók), 39:59 – Porosz (Klus) I přes tuto prohru si myslím, že se nemáme za co stydět a na rozdíl od prvního duely u nás, kdy jsme hráli ustrašeně, jsme předvedli velmi dobrý výkon. Troufám si říct, že pouze gól Peřky byl vypracovaný, další góly padly po našich chybách a poslední do prázdné brány. Sice bychom si zasloužili z tohoto duelu nějaké body, ale takový je florbal. Stále máme situaci ve svých rukou a pokud z posledního víkendu získáme plný počet bodů, soutěž vyhrajeme! Tabulka týmů se šancí na umístění v top 5: 1. Torpedo Havířov – 21 zápasů / 43 bodů 2. Aligators Klobouky – 20 zápasů / 43 bodů 3. Z.F.K. Petrovice – 20 zápasů / 41 bodů 4. S.K. P.E.M.A. Opava – 20 zápasů / 40 bodů 5. 1.MVIL Ostrava – 20 zápasů / 37 bodů 6. Gullivers Brno – 20 zápasů / 37 bodů 7. FbC Frýdek-Místek – 20 zápasů / 37 bodů Komentář trenéra Libora Hrčka: „Chtěl bych pochválit všechny hráče za výkon, kterým jsme se v Havířově prezentovali. Z mého pohledu jsme odehráli velmi dobré utkání, ve kterém jsme až do závěrečného hvizdu stále živili naději na nějaký bodový zisk, který bychom si za předvedenou hru i zasloužili. Soupeř nás na rozdíl od předchozího vzájemného duelu nepřehrál, avšak rozhodla vyšší efektivita v koncovce. První tři góly jsme soupeři po zbytečných chybách doslova darovali, poslední branka padla do prázdné brány při hře bez brankáře. Věřím, že se z toho pro příště poučíme a budeme ještě silnější. Je šílené, že dvě kola před koncem můžeme bez ohledu na další výsledky soutěž vyhrát, stejně jako skončit na šestém a tím pádem nepostupovém místě, které by znamenalo neúspěch. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tak velmi tenká a rozhodovat budou maličkosti. Jsem moc rád, že máme vše ve vlastních rukou, avšak v posledních dvou kolech to nebudeme mít jednoduché.“ Sestava: gólmani: Rataj – Drobný obránci: Suszka – Porosz, Lázók – Ochodek, Fielek – Michalík útočníci: Oborák – Klus – Mieszek, Schulhauser – Ščigel – Cihelka, Růžička – Karola – Firda, Urban – Olšák - Kubiena