Áčko ztratilo náskok 3 branek a nakonec v Kopřivnici padlo

Lázók
  04.11.14 9:27
Po úterním vítězném zápase s Gullivers Brno, jsme v sobotu uzavírali „anglický týden“ utkáním na půdě Kopřivnice. Trenéři museli vinou zranění či nemocí opět sahat do sestavy a tým doplnili o juniory Martin Szwedu a Vojtěcha Mrkvu. Ex-prvoligová Kopřivnice v úterý překvapivě padla na půdě Klobouků 6:7, ale její sestava byla taktéž velmi ovlivněná absencemi. My jsme tak byli zvědaví v jaké sestavě kopřivničtí nastoupí a jakým stylem se budou prezentovat. Navíc na náš čekala neoblíbená Vikings Aréna. Z.F.K. AQM Petrovice 6:8 FBC Vikings Kopřivnice Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří se celý zápas prezentovali taktikou dlouhých nahazovaných balónů, což nás vzhledem k tomu, že jde o loňského prvoligistu, velmi překvapilo. Nicméně oni nejlépe vědí, že na parketách, které v Kopřivnici jsou, to nikdy nebude o nějaké velké kombinaci. Ale zpět k zápasu. Ve 3.minutě otevřel skóre povedenou střelou Podlezl a stav byl 1:0. V 6.minutě mohlo být srovnáno, kdyby Jakub Plíhal trefil odkrytou svatyni domácích. Vyrovnáno tak bylo až o minutu později. Po standartce z rohu míček proskákal až k volnému Lázókovi, který bekhendem trefil přesně – 1:1. Domácí šli však opět do vedení. V 11.minutě našel kapitán Sladkovský před bránou volného Vávru, který se nemýlil – 1:2. V první periodě už branka nepadla, za zmínku ale stojí gesto fair-play Jana Drobného, který opravil rozhodnutí sudího a domácí hráč tak nebyl vyloučen. Druhá třetina naopak začala naším vyloučením. Po minutě v oslabení dokázal utéct domácí obraně Petr Kašpar a zakončit přesně – 2:2. Zbytek přesilovky jsme dokázali ubránit a ve 30.minutě přidali další branku, když se umístěnou střelou prezentoval Ondřej Firda – 3:2. Domácí byli lehce opaření a další ránu jim zasadil Patrik Michalík, který využil volného prostoru, který se otevřel na středu hřiště a nedal gólmanovi šanci – 4:2. Byli jsme na koni, ze kterého jsme se však sami sesadili. Nejprve byl vyloučen Firda za hru rukou, nicméně vzápětí přišel zbytečný zákrok Plonky a šli jsme do 3. Dvojnásobnou přesilovku nakonec dokázali domácí se štěstím proměnit a bylo sníženo – 4:3. Ve 38.minutě se vylučovalo znovu, to když po závaru před naší bránou odpaloval míček, v malém brankovišti stojící, Martin Fielek. Bylo nařízeno trestné střílení, které ale Vávra vůbec nezakončil a následnou přesilovku jsme ubránili. Rozhodnout tak měla poslední třetina. Nástup do ní jsme měli výborný. Po minutě se dostal do brejku Petr Kašpar, který opět rozvlnil síť za zády Cochlara – 5:3. A aby toho nebylo málo, ve 46.minutě se po chybě domácí obrany a skvělé nahrávce Oboráka znovu prosazuje Kašpar a uzavírá tak hattrick – 6:3! Domácím se sice podařilo za 42 sekund snížit na 6:4, ale stále jsme měli zápas pod kontrolou a navíc jsme dostali možnost první a poslední přesilovky v zápase. Tu jsme bohužel neproměnili a podle mého názoru to byl klíčový moment utkání. Poté totiž přišla chyba Patrika Michalíka při rozehrávce, kterému na parketách přeskočil míček nohu a domácí útočník toho využil – 6:5. A v 56.minutě už bylo srovnáno na 6:6. Aby toho nebylo málo, do hry ještě více zasáhli rozhodčí. Přišlo nesmyslné vyloučení Jana Mieszka a domácí z přesilovky otočili na 6:7. V 59.minutě skórovali domácí poosmé, když jejich brance předcházel znovu neodpískaný nedovolený zákrok. Z toho také pramenilo vyloučení Petra Kašpara na 2 minuty za nesportovní chování a třešničku na dort přidali rozhodčí v poslední minutě, když si šel dvakrát jasně seknutý Plonka nakonec sednout za nedovolené vrážení, a znovu jsme hráli ve třech. Nicméně i přesto jsme si zápas prohráli sami. Stejně jako s Gullivery neumíme dohrát utkání, když vedeme v poslední třetině o více branek. Další utkání hrajeme v sobotu na domácí palubovce s Bystřicí nad Pernštejnem a musíme nutně naplno bodovat! B: 6:29 – Lázók, 23:29 – Kašpar, 29:36 – Firda (Fielek), 32:32 – Michalík, 41:02 – Kašpar (Firda), 45:01 – Kašpar (Oborák) Komentář asistenta trenéra Richard Urbana: „První třetina zápasu byla vyrovnaná a hrál se opatrný florbal z obou stran. Ta druhá již byla pohlednější a také jsme si v ní dokázali vytvořit náskok dvou gólů, ale soupeř v závěru využil svou první přesilovku 5 na 3 a snížil na rozdíl jediného gólu. Třetí třetina byla ovlivněná emocemi, které převládly z předešlé části, ale i tak se nám dařilo držet se systému a postupně zvyšovat náskok. Musím pochválit mentální sílu Kopřivnice, protože náskok 3 gólů dokázala smazat během 10 minut. Poté se opět nepochopitelně do hry vložili rozhodčí, kteří jednostranně ovlivnili zápas. Z naší strany se musíme hlavně vyvarovat ztráty koncentrace a plnit si úkoly na hřišti. Soupeři gratuluji a přeji vše dobré při dalších zápasech.“ Sestava: gólmani: Drobný, Široký obránci: Plíhal – Plonka, Vlček – Rychlý, Lázók – Fielek, Szweda útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Mieszek – Rajnec – Hudec, Kubiena – Rybák – Michalík, Mrkva