Áčko v posledním zápase roku 2014 zvítězilo

Lázók
  27.12.14 10:24
V sobotu 20.12. zajížděli muži A k poslednímu utkání tohoto kalendářního roku do dalekého Havlíčkova Brodu. Tomu měli rozhodně co vracet, protože mu doma po špatném výkonu podlehli 7:9. Trenér Libor Hrček měl možnost vzít k utkání pouze 14 hráčů a gólmana. Již v průběhu týdne bylo jasné, že nebude mít k dispozici Schulhausera s Růžičkou a těsně před odjezdem musel oželet také start Martina Vlčka. I přesto však Áčko cestovalo do Brodu pro 3 body. Z.F.K. AQM Petrovice 5:4 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod Domácí v posledních duelech vykazovali velmi dobré výsledky a tahounem byl zejména Radek Krajcigr z extraligových Pardubic, který týmu pomáhal v době světového šampionátu. Ale extraliga už se naplno rozjela a tak nebyl přítomen ani Krajcigr ani několik dalších hráčů a tak nastoupil Havlíčkův Brod překvapivě pouze s 8 hráči do pole a 2 gólmany. My jsme přicestovali s 13ti hráči do pole a do brány se postavil Jan Drobný. Trenér Hrček vsadil opět hned od začátku na hru pouhých dvou formací a doufal v úspěch. Úvod utkání napověděl, v jaké směru se bude hra ubírat. Domácí poctivě bránili a my se snažili tvořit. Tato úloha nám nikdy moc neseděla a když se k tomu přičetl místní povrch – parkety, tak bylo zaděláno na zajímavý zápas. Polovina první třetiny přinesla šance na obou stranách, které kryli gólmani. V 10.minutě přišlo naše první vyloučení, následnou přesilovku jsme však výborně ubránili. Skóre se měnilo po výborně sehraných signálech ze standardních situací z rohu hřiště. Nejprve zahrála svůj signál první lajna a Ondřej Firda otevřel účet zápasu – 1:0. Hned za 39 sekund měla stejnou možnost také druhá lajna, Robin Hudec si seběhl, dostal nahrávku a přesně zamířil – 2:0. Pro Hudce to byl první gól v A-týmu. Domácí samozřejmě pod tíhou výsledku poněkud zvýšili obrátky a dále hrozili především z brejků a po našich nepřesnostech. V 17.minutě bohužel přišlo vyloučení, které viděl z celé haly pouze jeden rozhodčí. Jakub Plíhal totiž při nahánění domácího borce klepl čepelí o zem, přičemž sudí usoudil, že se jednalo o klepnutí do hole soupeře. Z toho rezultovaly 2 minuty a přesilovka. V té se výstavně trefil Sláma, Drobný byl bez šance – 2:1. První polovina druhé třetiny byla z mého pohledu naší nejlepší fází v zápase, i když branku nepřinesla. Až ve 35.minutě se prosadil Ondřej Firda – 3:1. V téže minutě jsme šli ale opět do oslabení a hosté přesilovku znovu využili zásluhou Beránka, nutno dodat, že s velkým štěstím – 3:2. Domácí byli na koni a hned za 12 sekund udeřili znovu, prosadil se Paul – 3:3. Této situaci předcházela naše neschopnost rozehrát míček z křížku, rozhodčí úder otočili a z následné akce Brod skóroval. Rozhodnout tak měla třetí třetina, do které jsme vstupovali v přesilovce. V ní jsme ale opět faulovali a chvíli se hrálo 4 na 4. Následnou přesilovku domácích jsme ubránili a ve 47.minutě jsme hráli přesilovku opět my. Sekundu po návratu vyloučeného hráče na palubovku se krásnou ranou prosadil Ondřej Firda, který tak uzavřel hattrick – 4:3. Opět jsme se z vedení neradovali dlouho. V 51.minutě se Paul obtočil kolem brány, poslal míček před bránu, ten vyletěl do vzduchu a od hrudi Jakuba Plíhala se nešťastně odrazil do brány – 4:4. V čase 53:00 jsme šli ale opět do vedení, Filip Rajnec se z první trefil přesně a byl to rozhodující gól – 5:4. Do konce utkání už žádná branka nepadla, i když šance byly na obou stranách. Nás v závěru podržel gólman Jan Drobný a do tabulky jsme si tak připsali cenné 3 body. B: 13:56 – Firda (Oborák), 14:33 – Hudec (Szweda), 34:40 – Firda (Oborák), 48:13 – Firda (Rajnec), 53:00 – Rajnec (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Moc mne potěšilo, že i v posledním utkání roku 2014 jsme dokázali naplno bodovat. I přes mnoho nedostatků a chyb na naší straně jsme v něm prokázali velkou bojovnost a nasazení. Svou roli určitě sehrál i fakt, že soupeř nastoupil k utkání pouze s osmi hráči do pole a po většinu času jen velmi pozorně bránil, aby šetřil síly. V tomto střetnutí jsme se navíc museli vypořádat i s povrchem místní haly, který nám dělal velké problémy. Zatímco soupeře jsme nakonec po boji porazit dokázali, místní parkety nikoliv. Ty nás porazily zcela jednoznačně! Jsem rovněž velmi rád, že jsme poprvé po mém návratu vyhráli třetí třetinu. Mrzí mne snad jen dvě vlastní branky, které pramenily ze špatného postavení a komunikace bránících hráčů a stejně tak i čtyři vyloučení na naší straně.“ Sestava: gólman: Drobný obránci: Plíhal – Rybák, Lázók – Hudec, Rychlý útočníci: Oborák – Rajnec – Firda, Michalík – Mieszek – Szweda, Ochodek, Krumplovič