Áčko prohrálo s Klobouky. V play-off se utká s Torpedem Havířov!

Lázók
  17.02.15 9:36
V sobotu 14.2. zajížděl A-tým do Rousínova k utkání s týmem Aligators Klobouky. Jednalo se o poslední zápas v základní části Národní ligy – skupiny Východ. Zatímco domácí stále bojovali o postup do play-off, naším úkolem bylo se hlavně připravit na vyřazovací boje. Nakonec jsme však byli rádi, že jsme k zápasu vůbec dorazili, protože se nám na zhruba 15 km před Rousínovem pokazilo auto a chybějící členové dorazili 5 minut před začátkem utkání. I přesto, jsme ale chtěli vyhrát. Trenér Libor Hrček k zápasu nominoval 13 hráčů do pole a 2 gólmany a v každé třetině zkoušel jinou herní variantu. Z.F.K. AQM Petrovice 2:5 IMOS FbC Aligators Klobouky V první třetině jsme měli hrát zataženěji a nikam se moc nehnat. Bohužel už v 5. minutě vyšel domácím jeden z jejich nahozených balónu a trestuhodně neobsazený Lazor si položil Drobného a bekhendem zakončil – 0:1. Poté se hrál v celku vyrovnaný florbal a výborné výkony předváděli zejména oba gólmani Jan Drobný v naší bráně a hostující Bábíček. Proto přišla další změna skóre až v 19. minutě, kdy srovnával Roman Oborák – 1:1. Ve druhé části nám naordinoval trenér Hrček napadání a na hřišti se přitvrdilo. Hrálo se nahoru dolů a na obou stranách bylo opět spoustu šancí, ale skóroval až ve 40. minutě domácí Líznar, který po standardce obkroužil bránu a trefil přesně na přední tyč – 1:2. V poslední třetině se mělo rozhodnout. Tentokráte jsme zkoušeli osobní obranu. Ve 44. minutě se opět prosadil Roman Oborák a začínalo se od nuly – 2:2. Ve 49. minutě však přišla nešťastná chyba Filipa Rajnece v rozehrávce a Dufek se zakončujícím Gremmelem si v situaci 2 na gólmana poradili – 3:2. Necelých 20 sekund poté jsme dostali možnost si zahrát přesilovku, ta však neměla potřebné parametry a další srovnání nepřinesla. Poté přišla série spálených tutovek našich obránců. Nejprve to byl Vlček, po něm Suszka a nakonec Lázók, ani jeden z nich však nedokázal skórovat. Nedáš – dostaneš, známé a stále platící pravidlo. V 58. minutě využil domácí bijec Lazor svých kilogramů v souboji s Lázókem a zakončil přesně 2:4. Trenér Hrček reagoval time-outem a zkusili jsme power-play. Ta nám také nevyšla a Gremmel upravil skóre na konečných 2:5. B: 18:49 – Oborák (Kašpar), 43:00 – Oborák (Kašpar) Komentář trenéra Libora Hrčka: „V posledním utkání základní části už nám o nic nešlo, takže jsem to pojal spíše jako přípravu před play-off. Prostor dostali někteří náhradníci a ve hře jsme si vyzkoušeli pár variant, které by mohly být ve vyřazovacích bojích užitečné. Celou předzápasovou přípravu navíc naboural náš pozdní příjezd k utkání, kdy někteří naši hráči do něj vstoupili takřka „rovnou z auta“. Samotný výsledek pro mne není až tak důležitý jako spíše předvedená hra. S tou však spokojený být nemohu. Hrubé chyby, kterých jsme se v tomto utkání dopustili, společně s žalostnou koncovkou a skvěle chytajícím brankářem domácích, v podstatě rozhodly o osudu tohoto utkání. Pokud nechceme mít příští sobotu po sezóně, musíme přidat ve všech ohledech.“ Sestava: brankáři: Drobný, Rataj obránci: Suszka – Rybák, Vlček – Lázók útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Krumplovič – Rajnec – Michalík, Mieszek – Ochodek – Plonka V neděli večer, po odehrání posledního duelu Národní ligy, probíhala volba soupeřů pro play-off. Postupně byly osloveny první 3 týmy v tabulce a volili své soupeře. První celek tabulky MVIL Ostrava nereagoval na výzvu v určeném čase a tak mu byl vybrán automaticky 8. tým tabulky, Frýdek-Místek. Druhé Torpedo Havířov si podle předpokladů vybralo nás. Třetí Gullivers Brno si do čtvrtfinále vybralo Aligators Klobouky a na čtvrtou Kopřivnici zbyla Bystřice nad Pernštejnem. Na nás tedy čeká duel s Torpedem Havířov, které jsme ještě nikdy v historii neporazili. Navíc poslední zápas skončil jasně 1:7 z našeho pohledu. Čekají na nás tedy minimálně 3 těžké zápasy. Série začíná již 21. a 22. února v Havířově. Jak volbu soupeře okomentoval trenér Libor Hrček? „Havířov patří k hlavním favoritům na vítězství v celé soutěži a je pro mne tou nejhorší možnou volbou z celé první čtyřky. V této sérii je jednoznačným favoritem, avšak my nemáme co ztratit. Svůj cíl, kterým byla záchrana, jsme splnili a nyní už můžeme s čistou hlavou jen překvapit. Zatímco soupeř „musí“, my „můžeme“. Vzhledem k tomu, že jsme v předchozích 4 utkáních v posledních 2 letech nezískali ve vzájemných zápasech ani bod, je před námi opravdu velmi nelehký úkol, pokud si chceme zahrát semifinále. Každé vítězství v této sérii budu považovat za velmi cenné a doufám, že soupeři nedáme nic zadarmo. Zároveň doufám, že k těmto utkáním přistoupí všichni naši hráči zodpovědně, protože jedině tak máme šanci pomýšlet na dobrý výsledek. Play-off je velmi specifická soutěž a o překvapení v něm často nebývá nouze. Já osobně si to půjdu užít a těším se na pěkné návštěvy i atmosféru v hledišti. Tyhle zápasy jsou jen párkrát za život.“