Áčko přerušilo sérii zápasů bez bodu - veze bod z Rožnova

Vlček
  20.12.11 0:00
K poslednímu zápasu zajížděli Áčkaři do Rožnova pod Radhoštěm. Domácím se v letošní sezóně daří a tak na nás měl čekat těžký duel. K dispozici jsme však měli docela široký kádr, to když chyběli pouze Gorgol s gólmanem Waleczkem, a navíc tým doplnili z B-týmu Šamonil s Kačorem. Z.F.K. AQM Petrovice 7:8p 1.FBK Rožnov pod Radhoštěm (statistika utkání | online ze zápasu) První velkou šanci utkání měl ve 4.minutě náš Michal „Kachna“ Kačor. Neproměnil a tak skóre otevřeli domácí, když si domácí střelec vyběhl oblouk na střed hřiště a propálil Burka v bráně – 0:1. Vyrovnání přišlo po chybě domácích v rozehrávce, Jiří Mareš se zmocnil balonku, přihrál do palebné pozice Růžičkovi, který přišpendlil balonek pod horní tyčku – 1:1. Hrál se otevřený florbal, šance měly oba mančafty a do menšího trháku se dostávali domácí, to když dokázali 2x skórovat a odskočili na rozdíl dvou branek. Poté následovalo naše vyloučení za hru v 6ti a v početním oslabení snížení skóre 29 sekund před koncem první části – Schulhauser přihrává, Cihelka zakončuje – 2:3. Druhá část se vyvíjela lépe pro nás. Po brejku se opět prosadil Cihelka po Schulhauserově pobídce, domácí sice znovu odskočili, ale Vítězslav Růžička chytrým zakončením dokázal srovnat na 4:4. Poté přišly velké momenty Lukáše Burka v naší bráně. Hned 2x snad během dvou minut se proti němu řítil domácí střelec tváří v tvář. Buro však oba nájezdy vyčapal a aby toho nebylo pro domácí málo, vedení na naši stranu strhnul, po dlouhém pasu Adama Fialy, Karel Šamonil – 5:4. Necelou půl minutu před koncem druhé třetiny nás poslali rozhodčí do čtyř a velkou šanci v oslabení si vytvořila dvojice Mareš – Olšák, když druhý jmenovaný netrefil odkrytou bránu. I přesto jsme šli do třetí části s jednobrankovým vedením. Jenže netrvalo dlouho a domácí během krátkého intervalu, který trval 33 vteřin, otočili skóre z 5:4 na 5:6. Naštěstí pro nás, se potřetí v zápase prosadil Marek Cihelka, samozřejmě po asistenci Martina Schulhausera – 6:6. Poté jsme přežili přesilovku domácích, naši početní výhodu jsme však také nezužitkovali a tak v čase 57:10 skórovali domácí. Do konce zbývaly necelé 3 minuty a nám nezbývalo nic jiného než vrhnout vše do útoku, po našem time-outu jsme šli do power-play. Kýžený gól dlouho nepřicházel, až 8 sekund před koncem se při závaru na středu prosadil Martin Schulhauser, čímž nám vystřelil bod a prodloužení. V tom se hned po půl minutě prosadili domácí, když se skrytou střelou od mantinelu prosadil Martyčák a rozhodl tak o tom, že bonusový bod zůstane v Rožnově. Velká škoda toho zápasu, mohl být klidně tříbodový. Hlavně mrzí některé neproměněné šance, ale na druhou stranu nás několikrát zachránila branková konstrukce a skvěle podržel Buro v bráně. K rozhodčím se radši vyjadřovat nebudu, protože to, co na hřišti předváděli, by sneslo pouze vulgární komentář. Navíc, domácí nebyli zrovna fairplay. Jejich místy nevybíravé zákroky zůstávaly bez povšimnutí a třeba přiznání se při tečovaném balonu, to je pro ně asi věc neznámá. B: 8:34 – Růžička (Mareš), 19:31 – Cihelka (Schulhauser), 23:11 – Cihelka (Schulhauser), 32:48 – Růžička (Olšák), 37:29 – Šamonil (Fiala), 45:44 – Cihelka (Schulhauser), 59:52 – Schulhauser (Olšák) Sestava: Burek – Lázók, Rychlý, Vlček, Fiala – Olšák, Mareš, Růžička, Schulhauser, Ochodek, Cihelka, Šamonil, Kačor Ziskem bodu jsme se dotáhli na Frýdek-Místek, avšak jsme stále poslední, i když jen o skóre. Co do počtu vstřelených branek, patříme k těm lepší, ale 109 obdržených branek za 12 zápasů – tragické. Ale opět jsme si dokázali, že se můžeme měřit s každým. Pouhých 9 bodů po polovině sezony, je však málo a po Vánoční pauze budeme muset sbírat body.