Áčko přehrálo Žďár nad Sázavou a výrazně se přiblížilo play-off!

Lázók
  27.01.15 19:54
V sobotu 24.1. hostil náš mužský A-tým celkem Hippos Žďár nad Sázavou. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce (Petrovice 6.místo, Žďár 8.místo), šlo o velmi důležitý zápas v boji o postup do play-off. Rozdíl totiž činil pouhé dva body. Pro nás to znamenalo jasný cíl, zvítězit. Tomu podřídil trenér Libor Hrček také sestavu, která nastoupila v takřka totožné sestavě, jako při zápase s MVILem. Opět jsme nastoupili s hrou na 3 útočné trojice a 2 obranné páry, přičemž v prvním útoku se objevil Patrik Michalík místo Martina Szwedy, který kapitánoval juniorce a ve třetí trojici se místo Jakuba Krumploviče představil Martin Schulhauser. První vzájemný duel ve Žďáru jsme nezvládli a nakonec odjeli s debaklem 4:10, i když byl po dvou třetinách stav 3:3! Měli jsme tak soupeři co vracet. Z.F.K. AQM Petrovice 8:5 Hippos Žďár nad Sázavou Vzhledem k tomu, že hosté dorazili pouze s 11-ti hráči do pole, bylo jasné, že se nikam nepoženou. Největší hrozbu měl představovat kapitán Melichar a velezkušený Tlustoš, což se také v průběhu zápasu potvrdilo. Ale pojďme od počátku. Vstup do zápasu jsme měli doslova snový. V čase 1:51 svítilo na světelné tabuli skóre 2:0. Nejprve se prosadil chytrou tečí Plíhalova nahození Jan Mieszek a poté skóroval Martin Schulhauser. Hosté se dostali k prvnímu ohrožení Jakuba Rataje v naší bráně až v 6. minutě. V té také padl první gól Žďáru, neobsazený Melichar se nemýlil – 2:1. V 11. minutě už bylo srovnáno, zmatky před brankou Rataje využil k vyrovnávací brance opět Melichar – 2:2. A začínalo se od „nuly“. Naštěstí pro nás jsme se brzy oklepali a vrátili vedení na svou stranu. Prsty v tom měl znovu Martin Schulhauser, který vybojoval míček a předložil prakticky před prázdnou Richardu Urbanovi, který nezaváhal – 3:2. Ve 14. minutě už to bylo znovu o dvě branky. Standardní situaci rozehrál Ochodek na střílejícího Schulhausera, jehož střelu gólman vyrazil. Toho využil Robin Hudec, který míček šťastně propasíroval mezi tyčkou a tělem gólmana až do brány – 4:2. V 18. minutě měl na holi navýšení náskoku Jan Rybák, bohužel svou střelu do brány neumístil a tak se šlo do druhé části. Úvod do ní měli lepší hosté, ve 25. minutě snížil Pazdera – 4:3. O minutu později se poprvé vylučovalo, odpočinout si šel hostující Pátek. Bohužel naše přesilovka neměla potřebné parametry a ke gólu nevedla. Naopak ve 32. minutě bylo podruhé v zápase srovnáno. Nepřesná rozehrávka skončila na hrudi Tlustoše, ten vybídl Dvořáka, který nekompromisně zakončil – 4:4. Vyrovnaný stav však opět netrval dlouho. Uběhlo 55 sekund, Firda našel Rajnece, který krásnou střelou nedal gólmanovi šanci – 5:4. Za dalších 30 sekund už to bylo znovu o 2 branky. Suszka vystřelil od mantinelu a míček k překvapení všech skončil za zády Kratochvíla v brance Hippos – 6:4. Ve třetí části už Hippos na naše další dvoubrankové vedení nedokázal odpovědět, i když jsme mu nabídli 2 přesilové hry. V 53. minutě poté Ondřej Firda zvýšil na 7:4. Hosté dokázali skóre korigovat až v poslední minutě. Dostali možnost standardní situace, vzali si time-out, nakreslili si signál, který jim vyšel dokonale. Melichar nahrál Hamanovi a ten trefil přesně – 7:5. V závěrečné power-play potom uzavřel na konečných 8:5 Martin Schulhauser. Do tabulky jsme si tak připsali důležité 3 body, ale jistotu play-off stále nemáme. B: 1:24 – Mieszek (Plíhal), 1:51 – Schulhauser (Urban), 11:19 – Urban (Schulhauser), 13:21 – Hudec (Schulhauser), 32:35 – Rajnec (Firda), 33:05 – Suszka (Mieszek), 52:53 – Firda (Rajnec), 59:48 – Schulhauser (Rybák) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Toto utkání bylo nesmírně důležité, protože se hrálo vlastně „o 6 bodů“. Proto jsem velmi rád, že jsme nepřipustili žádné větší drama a dovedli ho do vítězného konce. Naše hra jde nahoru a já se domnívám, že jsme zápas od zápasu lepší. Ve zbylých 3 kolech už můžeme hrát s větším klidem a prostor mohou dostat i někteří další hráči, kteří toho v posledních kolech mnoho nenahráli. S ohledem na další výsledky už je totiž jisté, že Národní liga se bude hrát v Petrovicích i příští rok (a samozřejmě může být i lépe). Záchranu v soutěži však považuji jen za první krok. Tím druhým by měl být postup do play-off, ke kterému by nám teoreticky mělo stačit porazit v domácím utkání předposlední Paskov (neočekávám, že všechny týmy bojující o play-off budou ve zbylých zápasech bodovat naplno). Já navíc pevně věřím, že další krok(-y) můžeme přidat i v play-off, kde nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Suszka – Rybák, Lázók – Hudec, Vlček útočníci: Michalík – Rajnec – Firda, Plíhal – Mieszek – Kašpar, Urban – Ochodek – Schulhauser, Krumplovič