Áčko přehrálo Frýdek-Místek a stále bojuje o přední příčky!

Lázók
  24.02.14 20:15
V neděli 23.2. se mužský A-tým vydal k utkání 20.kola na halu do Čeladné, kde své domácí duely pořádá Frýdek-Místek. Tabulka je i v závěru soutěže velmi vyrovnaná a tak má každý duel svou důležitost. A utkání s Frýdkem-Místkem nebylo výjimkou, spíše naopak. Vedoucí tým, Aligators Klobouky, totiž v sobotu podlehl na domácí půdě Gulliverům z Brna a 3 body z Frýdku-Místku by nás udržely v boji o titul. Trenér Hrček nemohl k zápasu počítat s Martinem Vlčkem a Richardem Urbanem. K zápasu už však byli k dispozici Patrik Michalík s Martinem Karolou. Na Čeladnou jsme tak přicestovali se 16-ti hráči do pole a dvěma gólmany. Z.F.K. AQM Petrovice 7:3 FBC BD STAV Frýdek-Místek To domácí měli k dispozici 13 hráčů do pole a hráli na 2 formace, stejně jako v sobotu, kdy přehráli silnou Opavu po výsledku 5:4. Úvodní minuty duelu byly ve znamení oťukávání. Domácí byli zpočátku více na míčku a snažili se tvořit hru. Když už jsme se dostali k rozehrávce také my, Frýdek se, pro mě velmi překvapivě, zatáhl na vlastní polovinu a čekal na naše chyby. První opravdu větší chyby jsme se dopustili v 10.minutě, kdy šel hostující Závodný sám na gólmana Jakuba Rataje, který však skvěle zasáhl. Následně se hra rychle přesunula na polovinu domácích, potvrdilo se pravidlo „nedáš-dostaneš“, a Ondřej Firda otevřel skóre – 1:0. Na srovnání skóre nemuseli diváci dlouho čekat, uběhlo 37 sekund a Frýdek se z brejku prosadil. Situaci 2 na 1 vyřešili Žůrek se zakončujícím Vežranovským – 1:1. Další zajímavé momenty zápasu přišly o 2 minuty později. Nejprve jsme dostali možnost přesilovky po přestupku Kalivody. Bohužel, kromě zápasu s Prostějovem, se nám poslední dobou přesilovky moc nedaří a po špatné rozehrávce se dostávali do šance domácí, kteří byli zastaveni faulem a následovalo trestné střílení. Nejproduktivnější hráč domácích Vežranovský si tentokrát na skvělého Rataje v bráně nepřišel a skóre se neměnilo. Ke konci třetiny měla hra opravdu slušné tempo a hrálo se nahoru dolů. Z našich šancí se ujala krásná střela Jiřího Kluse od mantinelu a do šaten se tak šlo za stavu 2:1. Hned v úvodních minutách druhé periody padlo stejně gólů jako v první třetině. Ve 23.minutě šla na plac naše druhá formace, které si domluvila signál z nacvičené standartky a ten vyšel dokonale – Marek Cihelka zakončuje takřka do prázdné brány – 3:1! O minutu později uhodilo na druhé straně, Štrbák nechytatelně vypálil přes obránce a Rataj neměl nárok – 3:2. Ve 26.minutě jsme dostali, po faulu Kalivody, možnost trestného střílení také my. K nájezdu se postavil Martin Schulhauser a bekhendovou kličkou nedal gólmanovi šanci – 4:2. V polovině třetiny jsme měli dobrou šanci k navýšení skóre, i přes dobrou přesilovku gól nepadl a o chvíli později se vylučovalo na naší straně. V tomto oslabení však kraloval Kuba Rataj, který předvedl několik famózních zákroků a skvěle nás podržel. A neproměněné šance Frýdek o to víc mrzely ve 37.minutě, kdy se po individuální akci prosadil Marek Porosz – 5:2. Druhá třetina tak vyzněla jak výsledkově tak, i herně, pro nás a slušný náskok jsme chtěli zúročit v zisk tří bodů. Komplikací pro nás byl inkasovaný gól ihned z buly. Uběhly 4 sekundy, Měrka natáhl a trefil se opět nechytatelně – 5:3. Ve třetí třetině Frýdek přebral aktivitu, musel tvořit a my jsme čekali na jeho chyby. Ve 45.minutě se nám povedlo skórovat, když se podruhé v utkání prosadil Firda – 6:3. I za tohoto stavu hrál Frýdek zataženě a čekal na naše chyby. Když už nějaká ta šance domácích přišla, zakročil hráč utkání Jakub Rataj. Až v posledních 4 minutách se Frýdek pustil do napadání, ale na zvrat už bylo pozdě, poslední hřebíček přidal v poslední minutě Jan Mieszek po nezištné nahrávce Jirky Kluse – 7:3. B: 9:19 – Firda (Michalík), 18:18 – Klus (Mieszek), 22:25 – Cihelka (Ščigel), 25:25 – Schulhauser (TS), 36:20 – Porosz, 44:27 – Firda (Růžička), 59:36 – Mieszek (Klus) Do konce ligy nám zbývají 3 zápasy. Při pohledu na vyrovnanou tabulku je jasné, že půjde o hodně. Již v neděli zajíždíme na půdu Torpeda Havířov a další víkend už bude liga zakončena domácími zápasy s Aligators Klobouky a Spartakem Hluk. Hlavně poslední 2 domácí duely budou pro konečné pořadí klíčové a je nutné z nich vybojovat plný počet bodů. Poté bychom mohli opravdu reálně uvažovat o titulu. Tabulka týmů se šancí na umístění v top 5: 1. Aligators Klobouky 20 zápasů / 43 bodů 2. Z.F.K. Petrovice 19 zápasů / 41 bodů 3. S.K. P.E.M.A. Opava 19 zápasů / 37 bodů 4. Torpedo Havířov 18 zápasů / 37 bodů 5. 1.MVIL Ostrava 20 zápasů / 37 bodů 6. FBC Frýdek Místek 20 zápasů / 37 bodů 7. Gullivers Brno 19 zápasů / 34 bodů Komentář trenéra Libora Hrčka: „Frýdek-Místek jsme sice v domácím prostředí porazili vysokým rozdílem (13:4), avšak před tímto odvetným duelem byl mezi oběma týmy pouze jednobodový rozdíl. Očekával jsem tak velmi náročnou bitvu. Myslím, že se to i potvrdilo. První třetinu jsme sice vyhráli v poměru 1:2, ale je třeba zmínit, že soupeř neproměnil trestné střílení a zahodil ještě několik dalších slibných šancí. Ty jsme ovšem měli i my. Rozhodující byla koncovka. Prostřední část byla z našeho pohledu zřejmě nejvydařenější a podařilo se nám v ní odskočit až na rozdíl tří branek (2:5), což nám dávalo slušnou naději do poslední části, do které jsme vstupovali s vědomím, že Frýdek-Místek má třetí třetiny nejlepší. Šok přišel již po 4 vteřinách hry (!), kdy po prohrané úvodní buly následovala výstavní střela takřka z poloviny hřiště a bylo to 3:5. Naštěstí jsme drama nedopustili. Ve zbytku času jsme přidali ještě další dva přesné zásahy, a protože soupeř už skórovat nedokázal, připsali jsme si další 3 cenné body do tabulky. V tomto utkání jsme podali jeden z nejlepších výkonů sezóny, na všech byla vidět chuť, nasazení a bojovnost, plnili jsme taktické pokyny, perfektně nám zachytal brankář a dokázali jsme proměnit alespoň každou třetí vyloženou šanci, což se nám v nedávných střetnutích nedařilo. Nutno podotknout, že jsme v některých momentech měli i štěstí.“ Sestava: gólmani: Rataj – Drobný obránci: Suszka – Porosz, Lázók – Ochodek, Fielek – Michalík útočníci: Klus – Oborák – Mieszek, Schulhauser – Ščigel – Cihelka, Firda – Karola – Růžička, Kubiena