Áčko potrápilo lídra, ale body nezískalo

Lázók
  20.01.15 22:16
Poprvé v roce 2015 vyběhli hráči A-týmu k ligovému zápasu a hned je čekal ten nejtěžší možný soupeř, lídr soutěže MVIL Ostrava. Ostravští v dosavadním průběhu sezóny prohráli pouze jednou a to v domácím zápase s Torpedem Havířov. Naši borci na MVIL narazili hned v prvním kole na domácí palubovce a podlehli vysoko, poměrem 3:10. Svému soupeři tak měli co vracet a pomoci k tomu měli také navrátilci do sestavy, gólman Jakub Rataj, který ukončil své angažmá ve Vítkovicích a obránce Tomáš Suszka, který nedostával prostor v dalším ostravském celku, FBC. I přes tyto posily však počítal trenér Hrček také absence. Kvůli nemoci chyběl Martin Schulhauser, pracovní povinnosti do zápasu nepustily Patrika Michalíka a pouze do přesilovek naskakoval Roman Oborák, kterého trápilo lýtko. Z.F.K. AQM Petrovice 3:4 1.MVIL Ostrava Úvodní minuty zápasu naznačily, jakým směrem se bude ubírat úvodní perioda. Domácí byli více na míčku a snažili se tvořit, my jsme se snažili poctivě bránit a vyrážet k nebezpečným brejkům. Na první branku si museli diváci počkat do 11. minuty. V čase 10:19 byl za hru rukou vyloučen domácí Robenek, následovala rozehrávka, míček se dostal k Ondřeji Firdovi, který po 3 sekundách propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Po vstřeleném gólu samozřejmě domácí ještě více zvýšili svou aktivitu, ale naše obrana v čele s výborným Jakubem Ratajem v bráně dlouho odolávala. Až v 19. minutě došlo k přečíslení 3 na 2 a Kezua ze středu trefil přesně nad rameno našeho gólmana – 1:1. Za toho stavu se šlo do druhé části. V úvodních minutách měli znovu navrch domácí, vše navíc měla umocnit přesilová hra po sporném vyloučení Jana Mieszka. Jenže místo toho, aby se dostali do vedení domácí, velkou šanci měl k dispozici Firda. Robin Hudec si vzal míček u vlastní brány, vymotal 3 hráče domácích a nakonec předložil lahůdkovou přihrávku Firdovi, proti kterému však skvěle zasáhl Kořínek. Nicméně, co nezvládl Firda, to zvládl po návratu z trestné lavice Mieszek, který sám před bránou zahrál Kořínkovi na housle – 2:1. Po vstřelené brance to začalo na hřišti ještě více jiskřit a na trestnou si šel odpočinout Dombrovský, druhá přesilovka v utkání se nám však nevydařila a tak se šlo do poslední periody. Vstup do ní jsme měli lepší, hned v úvodní minutě jsme měli dvě dobré šance, ale neproměnili jsme. Pravidlo nedáš dostaneš se nám vymstilo o minutu později, Šrámek sporně, ale šťastně doplácal balónek do branky – 2:2. Ve 44. minutě si šel na trestnou odpočinout Suszka a domácí využili přesilovku ještě rychleji než my. Ze standartky se po dvou vteřinách prosadil Robenek a domácí poprvé v zápase vedli – 2:3. Vypjatý souboj pokračoval, nervy na uzdě neudržel Lukáš Tomiczek a byl vyloučen za hrubost. A domácí byli nebezpeční i ve vlastním oslabení, zákrok večera předvedl Jakub Rataj, který v situaci dva na nikoho vychytal nahrávajícího Robenka se střílejícím Gurkovským! Ani tento moment nám však nepomohl ke kýženému gólu. Poté si dvakrát zahráli přesilovku domácí. První přesilovku jsme ubránili, v té druhé už jsme bohužel inkasovali, když se k míčku na středu dostal Machálek a v čase 56:21 zvýšil na 2:4. S našemi akciemi to v tu chvíli vypadlo hodně bledě, ale za 13 sekund je zase o něco pozvedl Ondřej Firda – 3:4! V závěru zápasu jsme se pokusili o power-play, ale když se v posledních sekundách neujala ani střela Firdy, mohli domácí slavit další výhru. I přesto si troufám tvrdit, že jsme s lídrem soutěže sehráli vyrovnané utkání, ve kterém se o 3 body hrálo do posledních sekund. Do dalších bojů by nám tento zápas měl dodat potřebné sebevědomí v boji o body, které potřebujeme, abychom se dostali do play-off. A hned další zápas bude velmi důležitý, na domácí palubovce přivítáme Žďár nad Sázavou, který je na 8. místě v tabulce. B: 10:22 – Firda (Plíhal), 30:45 – Mieszek (Plíhal), 56:34 – Firda (Rajnec) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Do utkání jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit, o favoritovi totiž nebylo pochyb. Soupeř měl před utkáním úctyhodnou bilanci 14 výher a 1 porážky a v prvním letošním vzájemném měření sil nám uštědřil na domácím hřišti debakl (3:10). Navíc do utkání nemohla zasáhnout hned trojice našich hráčů, která jinak patří k oporám, a tak bylo zapotřebí na poslední chvíli kompletně přeskupit celou sestavu. Všechny tři útoky byly před utkáním nově složeny, stejně jako první obranná dvojice. Zápas bych označil za zcela vyrovnaný a myslím si, že jsme si z něj nezasloužili odejít bez jediného bodu. Zřejmě rozhodl úvod třetí periody, kdy jsme za stavu 2:1 v náš prospěch neproměnili dvě vyložené šance a soupeř vzápětí po zmatku v obraně vstřelil vyrovnávací branku. Následně jsme potom nezvládli dvě početní výhody soupeře a to rozhodlo. Dokázali jsme sice ještě snížit na rozdíl jediné trefy, ale i přes několik dalších šancí už jsme na vyrovnání nedosáhli. Jsem moc rád, že jsme s vedoucím týmem soutěže odehráli vyrovnanou partii, teď je ovšem zapotřebí na tento výkon navázat i v dalších střetnutích. Zároveň bych si moc přál, abychom už konečně někdy nastoupili v nejsilnějším možném složení.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Suszka – Rybák, Lázók – Hudec, Vlček – Rychlý, Plonka útočníci: Szweda – Rajnec – Firda, Plíhal – Mieszek – Kašpar, Urban – Ochodek – Krumplovič, Oborák, Daubner