Áčko na Torpedu vyhořelo a odvezlo si zaslouženou prohru

Lázók
  02.02.15 18:40
V sobotu 31.1. zajížděli muži A na horkou půdu do Havířova, k utkání s místním Torpedem. S tímto soupeře jsme v historii ještě nikdy nebodovali a tuto „sérii“ jsme chtěli ukončit. I přes to, však trenér Libor Hrček avizoval, že dá v utkání příležitost také méně využívaným hráčům. K zápasu tak nominoval 18 hráčů a 2 gólmany. Do brány se postavil po delší době Jan Drobný, který v minulosti právě v Torpedu působil. Navíc na naší straně bylo několik dalších borců, kteří kdysi havířovský dres oblékali. Z.F.K. AQM Petrovice 1:7 Florbal Torpedo Havířov Jak řekl, tak také konal. Trenér Hrček překopal sestavu, ve které se objevili například Lukáš Plonka, Jan Daubner či Martin Szweda, který nastoupil v elitním útoku, stejně jako na MVILu. Vstup do zápasu nám však v novém složení všech formací vůbec nevyšel. A vůbec ne proto, že by na sebe hráči nebyli zvyklí, ale proto, že jsme byli v každém souboji pozdě a domácí nás svou rychlostí a přesností snadno přehrávali. Tlaku domácích jsme odolávali pouze necelé 3 minuty, poté našel Plášek volného kapitána Bezděčíka, který otevřel skóre – 0:1. Po vstřelené brance se obraz hry nezměnil, Torpedo tvořilo a hrálo v pohodě, zatímco my jsme se v některých chvílích horko-těžko bránili a navíc vyráběly „fatály“ a v útoku jsme byli naprosto bezzubí. Stolek časoměřičů sice napočítal v první třetině 8 střel na domácí bránu, ve skutečnosti to však byly pouze 2. Ve 13. minutě našel Bezděčík krosem přes celou šířku Pláška, který otevřel svůj střelecký účet – 0:2. V 16. minutě bylo ještě hůř, Lázók vyrobil další fatál, který trestal Plášek – 0:3. Poté jsme se konečně trochu osmělili, ale bránu ne a ne trefit. Co nepřinesl závěr první třetiny, přinesl úvod té první. Konečně trefená brána a Petr Kašpar snižuje na 1:3. Jenže místo toho, abychom stahovali soupeřův náskok, přišla další chyba a situaci 2 na 1 uklidil s přehledem do prázdné brány opět Plášek – 1:4. Zbytek třetiny už se překvapivě dohrál bez branek. Hra se opticky vyrovnala a šance měly oba celky, ani jeden nevyužil nabídnutou přesilovku a tak se šlo do poslední periody. Tu už domácí lehce vypustili. Nasadili polovinu juniorů a my jsme se dostali do hry. Sice jsme tlačili, ale naše koncovka byla žalostná. Když už jsme prostor brány trefili, byl na místě gólman Piško, který byl asi rád, že si konečně aspoň sáhl na balonek. Za našeho tlaku poté domácí vyráželi k rychlým brejkům. A hned tři v poslední periodě proměnili. Nejprve to byl Vlach v 50. minutě, po něm v 53. minutě Černý a konečně v 56. minutě Fliega upravili konečné skóre zápasu na 1:7. V závěru jsme ještě dostali možnost si zahrát přesilovku, ale ani z té jsme nebyli schopní skórovat. Nicméně celý zápas ovlivnila první třetina, kterou jsme hráli zbytečně nervózně a vyráběli jednu chybu za druhou. S takovýmto výkonem se v play-off daleko nedostaneme, pokud ho vůbec budeme hrát. Havířov nás přehrál ve všech herních činnostech a není se na co vymlouvat. Navíc je zde velká pravděpodobnost, že by si nás do play-off vybralo právě Torpedo. B: 20:56 – Kašpar (Mieszek) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Vzhledem k tomu, že jsme si v předchozím kole po vítězství proti Žďáru n/S zajistili účast v Národní lize i pro příští sezónu, rozhodl jsem zařadit do základní sestavy i několik náhradníků, kterým jsem po mém návratu do Petrovic zatím nedal na hřišti příliš prostoru. Tři další hráči navíc vypomáhali bezprostředně před tímto duelem našemu B-týmu s postupem do vyšší soutěže, takže měli v nohách jiná dvě utkání. To jsou fakta, která měla bezesporu vliv na výsledek celého střetnutí. I když je Havířov jedním z hlavních favoritů na vítězství v celé soutěži, určitě jsme schopni proti němu odehrát mnohem lepší zápas. První třetina byla z našeho pohledu tragická a v podstatě rozhodla o osudu celého utkání. Kupili jsme chybu za chybou, nebyli se pořádně schopni dostat za polovinu hřiště, prohrávali osobní souboje a brankáře soupeře ohrozili za celých 20 minut pouze 2x! Ve zbylých periodách se sice hra celkem vyrovnala, avšak góly (s výjimkou jediného) střílel výhradně jen soupeř. Nutno říci, že šancí ke skórování jsme měli dostatek. I přes porážku tento zápas svůj účel splnil a poodkryl mnoho nedostatků, na kterých je potřeba v budoucnu pracovat. Nyní je zapotřebí se soustředit na poslední domácí utkání základní části proti Paskovu, které potřebujeme vyhrát, abychom si definitivně zajistili účast v play-off. Nečekám, že to bude jednoduché. Budeme muset předvést mnohem lepší výkon, abychom z něj odešli vítězně.“ Sestava: gólmani: Drobný, Rataj obránci: Lázók – Hudec, Suszka – Plonka, Rybák – Daubner, Vlček útočníci: Szweda – Rajnec – Firda, Plíhal – Mieszek – Kašpar, Urban – Michalík – Schulhauser, Krumplovič, Ochodek