A-tým v sobotu podlehl MVILu, v neděli přejel Olomouc

Lázók
  20.01.14 20:15
O víkendu se odehrála další dvě kola 2.ligy mužů – divize IV. Náš tým tentokrát zajížděl na půdu soupeře. Konkrétně v sobotu do Ostravy, na palubovku 1.MVILu Ostrava, a v neděli do Olomouce. Již před samotným odjezdem bylo jasné, že hlavně MVIL bude o poznání těžším soupeřem, což se také nakonec potvrdilo. Ze základní sestavy nám v sobotu chyběl pouze Martin Schulhauser, ke kterému se v neděli, kvůli pracovním povinnostem, přidal Jan Mieszek. Z.F.K. AQM Petrovice 5:7 1.MVIL Ostrava Domácí, po sestupu z první ligy, ve druhé lize tápou. A pokud se chtějí dostat mezi 5 nejlepších týmů, které si zajistí účast v nově tvořené soutěži, musí sbírat body ze všech zápasů. Nevím, jakou filozofii praktikují v celku MVILu, ale v porovnání s prvním duelem proti nám stálo takřka jiné mužstvo. Nicméně i přesto to kvalitu soupeře nesnižovalo. Zápas začaly oba celky opatrně a nikdo se nikam nehnal. První střely v zápasu jsme si na své konto připsali my, Kořínek v bráně domácích však zůstal nepřekonán. Naopak první střela ostravských skončila v naší síti, na přízemní střelu Šebesty byl Jakub Rataj krátký – 0:1. Dále se pokračovalo ve vyrovnaném souboji a ve 12.minutě bylo vyrovnáno také skóre, prosadil se Marek Cihelka – 1:1. Za malou chvíli jsme dostali možnost zahrát si první přesilovku v zápase, která se nám dlouho nedařila, ale nakonec jsme ji dokázali proměnit a dostat se do vedení. Tomáš Suszka potáhl míček středem hřiště, bekhendem přihrál do strany na Vítězslava Růžičku, který se nemýlil – 2:1. Naše vedení však nemělo dlouhého trvání. Za necelou minutu totiž MVIL rozehrával standartní situaci z půlky hřiště, míček se po střele dostal před bránu, kde si naši beci nedokázali poradit s odraženým balonkem a Lukáš Tomiczek neměl problém rozvlnit síť – 2:2. Za tohoto stavu také skončila první perioda a šlo se do druhé části. Nutno říct, že v ní jsme až do 36.minuty, dominovali. A naši dominanci jsme během 8 minut vyjádřili i třemi brankami, bohužel jedna z nich byla za údajnou hru vysokou holí, kterou viděl zřejmě pouze jeden jediný člověk v hale, a to sudí, neuznána. Uznané branky vsítili ve 24. minutě Jan Mieszek a ve 28. minutě znovu Marek Cihelka a skóre bylo 4:2. Za necelé tři minuty se sice domácím povedlo snížit na 4:3, za další minutu ale využil přesilovku krásnou ranou z nulového úhlu Ondřej Firda – 5:3. Poté však přišel okamžik, který výrazně ovlivnil další vývoj utkání. Roman Oborák nevybíravě sestřelil hostujícího Machálka a za svůj faul obdržel trest na 5 minut. Následovala tedy dlouhá přesilovka domácích, ve které dokázali do konce třetiny, zásluhou Tesárka a Stejskala, dvakrát skórovat. Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 5:5. Po ubránění posledních 42 sekund z trestu Oboráka jsme se konečně dostali zase do hry 5 na 5. Avšak co se MVILu nepovedlo ve zbytku přesilovky, to se jim povedlo takřka vzápětí – Stejskal dává na 5:6. My jsme stáhli hru na dvě formace a snažili se o zvrat v utkání. I přesto, že jsme byli jasně lepším celkem a vytvářeli si velké množství šancí, Kořínka v bráně domácích už jsme překonat nedokázali. Naopak Ostrava nám utekla do dvoubrankového vedení, po brance Štefka, a skóre 5:7 už nezměnila ani naše tříminutová power-play. B: 11:37 – Cihelka (Firda), 14:08 – Růžička (Suszka), 23:02 – Mieszek (Klus), 27:51 – Cihelka (Firda), 31:48 – Firda (Michalík) Z.F.K. AQM Petrovice 11:4 TEMPISH FBS Olomouc Zápasy v Olomouci bývají hodně specifické díky menšímu hřišti. Je v nich tedy vidět dost osobních soubojů a hlavně hodně šancí. Po sobotním nezdaru a absenci Honzy Mieszka, se trenér Libor Hrček rozhodl trochu překopat sestavu, do brány šel Jan Drobný a v poli si zahráli všichni hráči. Olomouci patřila před víkendem předposlední pozice, navíc v sobotu utrpěla debakl s Opavou a tak bylo nutností vyhrát. Začalo se hrát tak, jak se očekávalo, šancí bylo více na naší straně, ale také Olomouc dokázala naši branku ohrozit. Skóre otevřel v 7. minutě přízemní střelou Ondřej Firda – 1:0. Ve 12. minutě si první branku v dresu Petrovic připsal Jiří Klus – 2:0. V 18. minutě se prosadily oba celky, nejprve domácí snížili, když si Jan Drobný nešťastně srazil do brány balonek po šanci Konečného a za 20 sekund se, i díky teči jednoho z obránců, prosadil Roman Ochodek – 3:1. I přesto, že jsme první třetinu vyhráli 3:1, tak trenér Hrček nebyl spokojen zejména s proměňováním šancí. Druhá třetina už byla o něčem jiném. V ní jsme dokázali rozvlnit síť hned pětkrát! Po brankách Vítězslava Růžičky a Adama Kubieny se skóre dlouho neměnilo. Až v posledních 5 minutách třetiny se prosadil znovu Víťa Růžička, po něm Marek Cihelka a po krásném individuálním průniku také Jiří Klus. Na světelné tabuli tak svítilo skóre 8:1. Ve třetí periodě padly na každé straně 3 branky. Nejprve rychle snížil domácí Liška – 8:2. V půlce třetiny se prosadil Marek Porosz – 9:2. Poté přišel krásný moment nejlepšího hráče domácích, kapitána Roletzkého, ten vymetl všechny pavučinky v šibenici naší brány – 9:3. O minutu později se prosadil Marek Cihelka, který byl jistě rád, že přispěje do klubové kasy za 10. gól v utkání. V 58. minutě se šťastně prosadil Liška a v 59. minutě uzavřel skóre utkání Richard Urban, který spálil za víkend snad 10 tutových šancí. S konečným výsledkem 11:4 jsme určitě spokojeni. Navíc, při zaváhání Torpeda Havířov v souboji s Bulldogs Brno B, jsme se znovu dostali do čela 2.ligy. O to víc nás mrzí sobotní prohra s MVILem Ostrava. B: 6:36 – Firda (Ochodek), 11:58 – Klus (Suszka), 17:35 – Ochodek (Firda), 23:27 – Růžička (Fielek), 24:22 – Kubiena (Cihelka), 35:29 – Růžička (Urban), 37:07 – Cihelka (Lázók), 38:50 – Klus (Vlček), 51:32 – Porosz (Michalík), 54:17 – Cihelka, 58:07 – Urban (Karola) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Zahajovací část sobotního utkání 14. kola proti MVILU byla poměrně vyrovnaná a to jak herně, tak i výsledkově (2:2), avšak víc dobrých příležitostí ke skórování si vytvořil náš tým. V prostřední části, která byla pro celkový výsledek střetnutí nakonec klíčová, jsme až do závěru 36. minuty diktovali tempo hry a jen zásluhou vynikajícího brankáře domácích nebyl rozdíl ve skóre větší než o dvě branky, nejprve to bylo 2:4, později pak 3:5 v náš prospěch. V této fázi hry nám navíc byla z mého pohledu sudími odepřena zcela regulérní branka. To byl první nepříjemný moment pro psychiku některých našich hráčů. Ten druhý a zcela zásadní se odehrál v čase 35:42, kdy byl faul Romana Oboráka velmi přísně ohodnocen vyloučením na 5 minut. Určitě sporný okamžik. V tuto chvíli na ukazateli skóre svítilo 3:5 v náš prospěch. Ještě do druhé přestávky dokázali tuto výhodu domácí po dvou trefách přetavit ve vyrovnání (5:5), a tak se v poslední periodě začínalo „od nuly“. Zbylých 42 vteřin oslabení, které chybělo ve třetím dějství odehrát, jsme sice přečkali, avšak než se nám podařilo trochu zformovat a dostat se zpět do hry, prohrávali jsme. Tato zhruba pětiminutová pasáž hry v podstatě rozhodla o osudu celého utkání, i když času bylo ještě dostatek. Z naší hry se úplně vytratil klid, pohoda a lehkost. I když jsme si ve třetím dějství vytvořili dostatek šancí, v koncovce to byla spíše křeč a trápení. A ještě hůře bylo, když se domácím podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Vrhli jsme veškeré své síly do útoku, ale ani závěrečná hra bez brankáře, která trvala takřka tři minuty, už další branku nepřinesla, takže jsme zůstali bez jediného bodu. V utkání 15. kola, ke kterému jsme zajížděli do Olomouce, jsme si chtěli po sobotě spravit chuť. V tomto utkání o favoritovi nebylo pochyb, takže mělo jít spíše o splnění povinnosti. I když se domácí sužovaní mnoha zraněními snažili vzdorovat, bylo spíše jen otázkou času, jak dlouho se jim to bude dařit. Dalo by se říct, že se jim to dařilo po celou úvodní část, po které jsme vedli „jen“ o dvě branky. Druhá část byla, stejně jako v sobotním utkání proti MVILU, zlomová. Ovládli jsme ji v poměru 5:0 a celkově už skoro nebylo co řešit - 8:1. Poslední část už se tak spíše jen dohrávala. Pro diváka to musela být určitě část zajímavá, protože se hrálo takřka bez bránění nahoru a dolů. K vidění bylo na obou stranách mnoho pohledných akcí i šancí. Tato bezstarostná třetina skončila remízou 3:3. Chtěl bych ocenit velmi férovou a čistou hru soupeře, který chtěl i za rozhodnutého stavu hrát florbal, o čemž svědčí i fakt, že v tomto utkání nebyl udělen ani jeden trest.“ Sestava: gólmani: Rataj – Drobný obránci: Suszka – Růžička, Vlček – Ochodek, Lázók – Fielek, Porosz útočníci: Oborák – Mieszek – Klus, Firda – Michalík – Cihelka, Urban – Ščigel – Karola, Kubiena