A-tým si v Paskově vybruslil 3 body!

Lázók
  13.10.14 19:53
Po třech prohrách v řadě už bylo na čase, aby A-tým naplno zabodoval. Po těžkém úvodním losu přichází na řadu týmy, se kterými bychom měli bodovat. Jako první přišel na řadu nedaleký Paskov Saurians, který hrál ještě loni první ligu. V posledních letech není situace v tomto klubu ideální, své by o tom mohl vyprávět trenér Libor Hrček, který v Paskově dlouho působil, a pád do Národní ligy je víceméně logickým vyústěním problémů tohoto týmu. Mnoho hráčů, kteří zažili s Paskovem úspěšné tažení první ligou, už v klubu nepůsobí, nicméně se stále jedná o nepříjemného soupeře. My jsme však jeli do tamní nafukovačky pro 3 body, které jsme si nakonec, i přes trošku hokejové podmínky, odvezli. Z.F.K. AQM Petrovice 15:9 Paskov Saurians Ráz celého utkání určila první třetina. Hned v první minutě zápasu načal své představení Ondřej Firda, který se po zranění dostává do výborné formy, a poprvé rozvlnil síť – 1:0. Na další branky si naši výborní a hlasití fans museli počkat do druhé poloviny první části. Nejprve přišlo vyrovnání z hole Klegy – 1:1. Poté ale přišlo našich 74 sekund, ve kterých jsme dali tři branky. Jmenovitě Firda, Mieszek a Krumplovič a rázem to bylo 4:1. Již na 5:1 dával v 16.minutě Petr Kašpar. Poté sice přišlo snížení domácího Böhma, ale Firda vrátil v poslední minutě na naši stranu čtyřbrankové vedení a uzavřel tak svůj hattrick – 6:2. Ve druhé části pokračovala přestřelka. Nejprve zvýšil naše vedení Roman Oborák – 7:2. Pak přišel náš výpadek a během 2 minut hned 3 branky domácích – 7:5. Za dalších 42 sekund padla další branka z hole Kašpara a stav byl 8:5. Již v té době se začal projevovat hlavní problém Paskovské nafukovačky a hrací plocha se proměnila doslova na led. Oba celky měly s povrchem problémy, ale pokračovalo se. Ve 36.minutě uzavřel hattrick i Petr Kašpar, který skóroval při hře 4 proti 4 – 9:5. Po návratu obou hráčů na hřiště přišel sporný gól domácích. Jan Mieszek společně s hráčem Paskova uklouzl na středu hřiště a společně doklouzali až do brankoviště Jana Drobného, který tak nemohl zasáhnout a Martin Karola skóroval do odkryté klece. Rozhodčí však nakonec branku neuznali a po dohodě s oběma kapitány se hra na 20 minut přerušila, pro lepší stav hrací plochy. Po zhruba 20ti minutách se tedy pokračovalo, avšak stav povrchu se takřka nezměnil. Nicméně třetina se dohrála a na každé straně padla branka. Na naší straně se prosadil Jakub Krumplovič, za domácí pak Řeha. Po další debatě s rozhodčími jsme se rozhodli zápas dohrát a do třetí části se tak šlo za stavu 10:6. A opět jako v předchozích periodách v ní padlo 8 branek. Ve 48.minutě se prosazuje počtvrté v utkání Petr Kašpar – 11:6. V čase 50:00 dochází ke změně stran, aby byly podmínky stejné pro oba celky, protože jedna polovina hrací plochy přece jenom klouzala o něco méně. Další dva góly si pro sebe rezervoval Roman Oborák. Ten se v úvodu sezony trápil, ale v tomto zápase zkompletoval hattrick a zvýšil tak na 13:6. Za domácí poté korigoval dvěma góly Klega – 13:8. V 59.minutě padly dvě branky na naší straně. Pátý gól vsítil kanonýr Kašpar, který tak vylepšil svou bilanci v našem dresu na 4 zápasy – 12 branek. Na 15:8 poté v přesilovce zvýšil Lázók. Poslední slovo měl domácí Růžička, který uzavřel skóre této přestřelky na konečných 15:9. A-tým tak, především za přispění první lajny, ukořistil první 3 body do tabulky. V sobotu bude o další body bojovat na domácí půdě proti celku Aligators Klobouky. B: 0:34 – Firda (Oborák), 11:13 – Firda (Plíhal), 11:45 – Mieszek (Lázók), 12:24 – Krumplovič, 15:29 – Kašpar (Oborák), 19:38 – Firda (Plíhal), 23:07 – Oborák (Kašpar), 26:58 – Kašpar (Firda), 35:18 – Kašpar (Firda), 38:38 – Krumplovič (Kubiena), 47:57 – Kašpar, 50:45 – Oborák (Firda), 52:46 – Oborák (Firda), 58:07 – Kašpar (Oborák), 58:52 – Lázók (Firda) Komentář trenéra Romana Ochodka: „Hodnocení zápasu, ve kterém tým získá první tři body ve čtvrtém kole soutěže, by asi mělo být pozitivní a směrováno ke slovu tak konečně. Já tedy zápas rozdělím do dvou pohledů a tím pozitivním tedy začnu, je to celkem excelentní útočná část, kdy jsme dali více branek než za dosud odehraná tři kola. Naše první útočná trojice měla střelecký den a dohromady získala úctyhodných 20 kanadský bodů a přidali se i jiní. Druhou nepříliš ideální stranou hry je opět naše obranná hra, kdy 9 branek je požehnaně, i když přihlédneme k neregulérním hracím podmínkám. Pozitivní je, že byla vidět bojovnost na všech hráčích v průběhu zápasu, problém byl však v tom upravit bojovnost vůči aktuálním podmínkám, které umožňovala hala a pokusit se nezabít. Možná by bylo dobré v případě některých, občas zkusit plnit některé pokyny lavičky. Jinak nakonec blahopřeju k bodům a posunu tabulkou, ale Petrovice mají i dále co zlepšovat.“ Sestava: gólmani: Drobný, Lupták obránci: Plíhal – Plonka, Lázók – Rychlý, Vlček – Kloza, Szweda útočníci: Oborák – Firda- Kašpar, Urban – Mieszek – Hudec, Kubiena – Krumplovič - Daubner