A-tým protrhl domácí smůlu a porazil Frýdek-Místek

Lázók
  03.12.14 12:56
Po výhře 8:7 v prodloužení na hřišti Gullivers Brno, jsme chtěli na zlepšený výkon navázat v utkání 13.kola Národní ligy s Frýdkem-Místkem. Poslední dva domácí duely se nám hrubě nepovedly a tak jsme měli našim fanouškům co vracet. Stejně jako hostům, se kterými jsme první vzájemný zápas prohráli 2:3. Na naši lavičku usedl poprvé staronový trenér Libor Hrček, který měl k dispozici 18 hráčů do pole a 2 gólmany. Oproti utkání v Brně pak udělal změnu v první obraně, kam nasadil Vítězslava Růžičku a do brány se postavil Jakub Rataj, který našemu týmu vypomůže v době konání MS. Z.F.K. AQM Petrovice 6:5 FbC BD STAV Frýdek-Místek Hosté k nám dorazili pouze v 9-ti hráči do pole, ale v podstatě s tím nejlepším co mají k dispozici. Chyběl pouze zkušený Grochal. Proto se dalo očekávat vyrovnané utkání, stejně jako v úvodním střetnutí na Čeladné. Úvod utkání také má slova potvrdil. Hrálo se nahoru dolů a více šancí si vytvářeli hosté. Ve 4.minutě už měl Jakub Rataj na svém kontě 3 úspěšné zákroky. Pozornost hostujícího Zápalky pořádně prověřil až v 5.minutě střelou ze středu Rybák, avšak neproměnil. Na druhé straně šel o minutu později sám na Rataje hráč hostů, který zazvonil na tyč. Poté už se však měnilo skóre, Lukáš Plonka vyslal po mantinelu Romana Oboráka, který započal svou one-man show – 1:0. Obraz hry se ani po úvodní brance nezměnil a šance si vytvářely oba celky, Filip Rajnec se objevil dvakrát v dobrých příležitostech, ale nedal. I proto skončila úvodní část za stavu 1:0. Vstup do druhé třetiny nás zastihl v dobrém rozpoložení. Nejprve se ihned po buly prosadil Kašpar, ale jeho gól nebyl uznán pro hru vysokou holí. Ve 23.minutě už ale branka platila, trefil se Roman Oborák – 2:0. Poté se do hry dostával také Frýdek, ale přišel další náš gól. Na své dvě branky z Brna navázal gólem Jan Mieszek – 3:0. Ve 29.minutě jsme dostali poprvé v utkání možnost přesilové hry, ve které jsme chtěli navázat na výbornou úspěšnost z utkání s Gullivery. Proti systému 2-1-1, který Frýdek praktikuje, se nám však dlouho nedařilo. Až vzal na sebe zodpovědnost Roman Oborák a propálil Zápalku na bližší tyč – hattrick a stav 4:0 pro domácí. Hosté se poprvé prosadili v 31.minutě, kdy se trefil při standardce neobsazený Gřunděl – 4:1. Na to jsme reagovali nádhernou kombinací, do které se zapojila téměř celá první lajna a Petr Kašpar zakončoval pohodlně do odkryté brány – 5:1. Hosté znovu korigovali po standardní situaci, Kalivoda si udělal z beků kužely a překonal i Rataje – 5:2. Nicméně uběhlo pouze 30 sekund a Roman Oborák svým 4.gólem v utkání upravil skóre po druhé třetině na 6:2. Tradiční obrázek v našem podání se opakoval. Nadějný náskok před třetí třetinou nevěští nic dobrého. A opět se to potvrdilo. Ve 43.minutě si šel na trestnou spočinout Lázók, který na středu fauloval Žůrka a nabídnutou přesilovku využil Gřunděl – 6:3. O 50 sekund později už to bylo pouze o 2 branky, když se míček odrazil ke Kahánkovi, který snížil na 6:4. Poté přišla pasáž, kdy si oba týmy vyzkoušely dvě přesilovky. Nejprve jsme to byli my po faulech Korbáše a Žůrka. A poté hosté po zákrocích Oboráka a Plonky. Nám se naše přesilovky nevydařily. Také Oborákův faul zůstal nevyužitý, až při vyloučení Plonky a hře 6 proti 4, se prosadil Žůrek – 6:5. Do konce zbývala minuta, ve které už se však skóre nezměnilo a připsali jsme si tak cenné 3 body do tabulky. B: 8:33 – Oborák (Plonka), 22:58 – Oborák (Firda), 27:21 – Mieszek (Michalík), 29:30 – Oborák, 33:36 – Kašpar (Oborák), 35:58 – Oborák (Rataj) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Jsem velmi rád, že se nám podařilo získat důležité tři body v boji o play-off, i když s našim výkonem příliš spokojený být nemohu. Podle mých představ jsme odehráli jen druhou třetinu, která byla pro celé utkání nakonec klíčová. Úvodní část jsme sice rovněž vyhráli, avšak soupeř neproměnil několik vyložených příležitostí (v jednom případě nás dokonce zachránila branková konstrukce). Do poslední části jsme si přenesli vedení 6:2 a navíc jsme ji zahajovali v početní výhodě. Místo toho, abychom soupeře hrajícího jen s 9 hráči do pole takříkajíc dorazili, jsme ji prohráli v poměru 0:3 a strachovali se tak o výsledek až do závěrečného hvizdu. Předzápasový úkol jsme splnili, což je hlavní, ale vidím hodně věcí, na kterých musíme pracovat.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Růžička – Plonka, Lázók – Hudec, Ochodek – Rychlý, Vlček – Kloza útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Plíhal – Rybák – Rajnec, Mieszek – Michalík – Krumplovič, Daubner