A-tým podlehl v poháru Slovanu Havířov

Lázók
  26.09.14 8:35
Ve středu 24.9., se znovu po několika letech objevil v poháru také náš A-tým. K zápasu 4.kola Poháru České Pojišťovny zajížděl do nedalekého Havířova, aby se zde utkal s místním celkem TJ Slovan Havířov. Po sobotním výprasku od MVILu Ostrava se vedení klubu rozhodlo k radikální věci, a to odvolání trenéra Miroslava Kozla, na jehož místo se přesunul asistent Roman Ochodek. Ten by měl tým vést do doby, než klub najde trenéra nového. Na lavičce ho tak čekala premiéra a také těžký úkol – dostat po sobotní prohře tým na tu správnou vlnu. Z.F.K. AQM Petrovice 5:6 TJ Slovan Havířov Zápas začal poměrně svižně a šance se rodily na obou stranách. Více ze hry měli domácí, kteří se dostávali častěji do střeleckých příležitostí, které však do 8.minuty končily na Dominiku Luptákovi v naší bráně. A právě ve zmíněné osmé minutě se dostali domácí do vedení – 0:1. Pro oko diváka tak začala výživná čtyřminutovka, ve které padaly branky. Ta vyrovnávací na sebe nenechala dlouho čekat, prvním gólem v prvním utkání za náš mančaft se uvedl Petr Kašpar, po krásné kombinaci s Oborákem – 1:1. Neuběhlo však ani 10 sekund, Lázók doslova daroval míček soupeři, který našel svého spoluhráče před odkrytou klecí – 1:2. Aby toho pro nás nebylo málo, za další dvě minuty se skóre měnilo potřetí. Hosté dostali po faulu Ondřeje Firdy možnost první přesilovky, kterou proměnil Daniš – 1:3. Tento stav s námi docela zamával, ale třetina se dohrála za stejného stavu. Do druhého dějství už jsme vstoupili lépe a vytvářeli si více šancí než v úvodní části, avšak trápila nás koncovka. Kýžený gól přišel ve 28.minutě, Firda vyslal po mantinelu Oboráka, který si manévrem do středu udělal prostor a prostřelil Renze v bráně domácích – 2:3. Poté se na hrací ploše trochu zajiskřilo a ven šli Lázók společně se Sysalou. Za necelou minutu šel na trestnou lavici také Petr Kašpar a chvíli se hrálo 4 na 3. Domácí si však schovali branku „až“ na přesilovku 5 na 4 a Trunkát zvýšil na 2:4. V minutě 36. se situace opět opakovala. Po našem faulu a následném propadu v oslabení, se prosazuje Daniš – 2:5. Znovu to bylo o 3 branky a šlo se do poslední části. Ve 43.minutě se nám podařilo proměnit také naši přesilovku, podruhé se mezi střelce zapsal Petr Kašpar – 3:5. V tu dobu jsme byli lepším týmem a vytvářeli si dobré šance. Kapitán Martin Fielek po dobré střele orazítkoval břevno. V 50.minutě to bylo znovu pouze o gól, když se v přesilovce nadvakrát prosadil Lázók – 4:5. V dalším tlaku nás přibrzdil odpískaný nájezd pro domácí, po faulu Lukáše Rychlého. Trunkát sice nájezd neproměnil, avšak následnou přesilovku už po špatném odehrání Martina Fielka domácí využili, na 4:6 zvyšoval Chalupa. Následoval náš time-out, stažení hry na 2 formace a následné snížení na 5:6. To neměl na svědomí nikdo jiný než Petr Kašpar, který tak uzavřel hattrick, když krásnou střelou vymetl pavučinky v bráně Renze. Minutu a půl před koncem nám dali domácí velkou možnost na vyrovnání, to když se nechal vyloučit Prorok. Tentokráte nám však nabídnutá přesilovka nevyšla a domácí už zápas dovedli do vítězného konce a postoupili tak do 5.kola, ve kterém na své palubovce přivítají prvoligový Rožnov pod Radhoštěm. Zápas bohužel rozhodly naše individuální chyby v obraně, špatná koncovka a soupeřova velká efektivita v přesilových hrách (4 branky). Stále tak máme na čem pracovat. Času je však málo a již v sobotu zajíždíme do Žďáru nad Sázavou k zápasu s místními Hippos. Komentář trenéra Romana Ochodka: „Pokusím se tedy, nějakým způsobem zhodnotit naše vystoupení v poháru, z pozice osoby stojící na střídačce. Hned na počátku jsem byl nucen vyřešit jednu nepříjemnost, kdy jsme zjistili, že nás k zápasu dorazilo větší množství, než dovoluje zápis o utkání. Hlavním našim úkolem bylo předvést lepší výkon, než v prvním soutěžním zápase, který se nám herně příliš nevydařil, což si myslím se povedlo i přes dosažený výsledek. Do zápasu jsme vstoupili s nově vytvořenou první útočnou trojicí Oborák-Firda-Kašpar, které zápas docela vyšel a podílela se na všech našich dosažených brankách a pokud by Razin (Roman Oborák, pozn.) trefil jednu z mnoha dalších šancí, mohl být výsledek jiný. V průběhu zápasu byla škoda našich občasných výkyvů, kdy jsme soupeři třikrát vyloženě darovali branku, díky vlastním výrazným chybám v obraně a nesoustředěnosti. Výkon byl výrazně týmovější, bylo vidět větší zaujetí hrou a chybělo trošku štěstí a lepší produktivita. Utkání ukázalo, že do dalších zápasů je potřeba zapracovat na obranné části, vyvarovat se zbytečných faulů a nedávat soupeřům takový prostor ke střelbě.“ Sestava: gólmani: Lupták, Drobný obránci: Plíhal – Rychlý, Lázók – Fielek, Vlček – Kloza útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Michalík – Krumplovič – Růžička, Urban – Mieszek – Plonka, Kubiena – Mrkva - Chvastek