A-tým dostal na úvod desítku

Lázók
  21.09.14 0:00
V sobotu 20.9. 2014 se naplno rozjela nová florbalová sezóna 2014/2015. A vůbec poprvé v historii se rozběhla také soutěž s názvem Národní liga. Ta navazuje na 4 divize druhé ligy, ze kterých vznikly 2 skupiny, východ a západ. A právě v té východní působí po loňském, historicky nejlepším umístění ve 2.lize, také náš A-tým. Ten prošel po loňském úspěšném tažení mnoha změnami, jak co se hráčů týká, tak také na trenérském postu, kam přišel Miroslav Kozel, který loni vedl ostravský MVIL a právě ten byl prvním soupeřem našeho celku. MVIL před sezonou hodně posiloval a rozhodně bude chtít po loňském neúspěšném působení opět bojovat o postup do první ligy, který se mu podařil v sezóně 2011/2012. Z.F.K. AQM Petrovice 3:10 1.MVIL Ostrava Hosté z Ostravy navázali před sezonou spolupráci s extraligovými Vítkovicemi a tak bylo záhadou, koho vlastně přivezou. Nakonec trenér Holovka dovezl „pouze“ Šebestu a Gurkovského, který u nás paradoxně ještě loni na podzim působil. A byla to právě Gurkovského lajna s Robenkem a Machálkem, která nám dělala největší problémy. Nicméně úvod zápasu vyšel lépe nám, hned v 59 sekundě se dostal k míčku Jakub Krumplovič, před kterým se rozevřela doslova dálnice, a procedil míček pod rukou gólmana Kořínka – 1:0. Poté začal hru diktovat MVIL a bylo tak tomu v podstatě po celý zápas. Na vyrovnání si diváci počkali do 10.minuty, kdy hosté hráli první přesilovku. Machálek vybídnul křížným pasem ke skórování Robenka, který prázdnou bránou nepohrdl – 1:1. V 16.minutě už šli hosté do vedení, to když se na středu objevil Robenek a skóroval v utkání podruhé – 1:2. A aby toho nebylo málo, za 3 minuty z totožné situace skóroval Gurkovský – 1:3. V druhé třetině se bohužel obraz hry nezměnil. Ve 27.minutě skórovali hosté počtvrté a za necelou minutu a půl znovu – 1:5. To už nepřežila naše první lajna, kterou trenér Kozel stáhl, a pokračovali jsme na 2 formace. Naše hra se o maličko zlepšila, ale bohužel maximem byla pouze nastřelená tyč Robina Hudece. V závěru třetiny dokázal MVIL přidat ještě dvě branky a do šaten se šlo za hrozivého stavu 1:7. Do třetí části vrátil trenér první formaci, do které nasadil Lukáše Plonku. Ten ve 43.minutě z nenápadné střely korigoval na 2:7. Pak ovšem během tří minut skórovali hosté 3x a na světelné tabuli svítila nepopulární desítka – 2:10. Další změnu skóre přinesl až závěr zápasu, kdy jsme dostali možnost si zahrát první přesilovku v utkání a na malou chvíli také dvojnásobnou. Skórovat se nám podařilo 8 sekund před závěrečnou sirénou, když se prosadil Jan Mieszek – 3:10. Debakl 3:10 nám jasně ukázal, že letošní sezóna bude o hodně náročnější, než ta loňská. A vůbec výsledky prvního kola ukázaly, že v soutěži moc slabších soupeřů nebude a máme před sebou hodně práce! Přísnější měřítka v tomto utkání snesli snad jedině debutující junioři. B: 0:59 – Krumplovič (Fielek), 42:40 – Plonka (Michalík), 59:52 – Mieszek (Růžička) Komentář trenéra Miroslava Kozla: „Po dobrém vstupu do utkání soupeř rychle vyrovnal. Po druhé brance se nepochopitelně naše hra zcela sesypala. Zkušený soupeř nám nasypal další branky. Jako tým jsme selhali. Je třeba se oklepat a začít pořádně makat.“ Sestava: gólmani: Lupták, Drobný obránci: Plíhal – Michalík, Lázók – Fielek, Rychlý – Kloza útočníci: Oborák – Mieszek – Porosz, Urban – Krumplovič – Růžička, Chvastek – Mrkva – Hudec, Plonka