A-tým doma, ve svátečním dni, zdolal Gullivery z Brna!

Lázók
  30.10.14 20:17
Po sobotní prohře na půdě Frýdků-Místku 2:3, se hned v úterý hrálo další kolo Národní ligy. Na domácí půdě jsme hostili celek Gullivers Brno, který v tabulce okupoval 3. příčku. K zápasu nebyl k dispozici hlavní trenér Roman Ochodek, kterého tak na lavičce zastoupil Richard Urban. Kvůli nemoci do zápasu nezasáhl Jakub Krumplovič a kvůli povinnostem v mateřských Vítkovicích ani gólman Dominik Lupták. V bráně tak byl opět od začátku Jan Drobný. Sestavu doplnili junioři Martin Szweda a Jakub Kloza. Z.F.K. AQM Petrovice 8:6 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Asistent Richard Urban tak musel kvůli absencím opět zamíchat se sestavou. Kromě toho však také naordinoval týmu jiný styl hry než doposud a sami jsme byli zvědaví, jak tato změna zafunguje. Úvod utkání dal vzpomenout na naše poslední domácí vystoupení, kdy jsme proti Kloboukům hodně rychle prohrávali. Nejinak tomu bylo i nyní, protože již po 42 sekundách se prosadil hostující Bořecký – 0:1. Po menší úvodí převaze hostů se hra vyrovnala. Po šancích na obou stranách se znovu měnilo skóre v 9. minutě. Hostující Konečný dostal prostor na velkém brankovišti a zakončil přesně – 0:2. V 10. minutě se zastřeloval Roman Oborák, který trefil tyčku. O minutu později už však mířil přesně a snížil na 1:2. Na další branku si diváci museli počkat do 17. minuty. V rohu se dostal k míčku Patrik Michalík, následně ho předložil Janu Daubnerovi, který vsítil první branku v našem dresu – 2:2. Když jsem v úvodu vzpomínal utkání s Aligators Klobouky, jistá analogie zde byla i ve druhé periodě, protože právě v ní jsme Aligátorům utekli ve skóre. Stejně na tom byli i Gulliveři. Po 51 sekundách nahodil Jakub Plíhal míček po zemi před bránu a ten nakonec skončil po teči Petra Kašpara v bráně – 3:2. Po vedoucí brance byla aktivita stále na našich holích a odměnou nám bylo vedení 5:2, po brankách Firdy a Rajnece, které od sebe dělilo pouhých 35 sekund. Poté převzali iniciativu hosté, kteří si začali vytvářet poměrně velké množství šancí, ale v bráně jsme měli spolehlivého Jana Drobného. Ten kapituloval až ve 35. minutě, kdy se po sehrávce na jeden dotek prosadil Bořecký – 5:3. Naše reakce však byla okamžitá, uběhlo 20 sekund a Petr Kašpar zvyšoval na 6:3. Bleskový nástup jsme měli také do poslední části. V čase 40:20 se potřetí v zápase prosadil Petr Kašpar – 7:3. A když o 2 minuty později zvyšoval Ondřej Firda již na 8:3, zdálo se být rozhodnuto. Avšak kdo zná Petrovice, ten si nemohl být ničím jistý. Ve 46. minutě přišla korekce z hole Konečného, který využil toho, že Kašpar rozehrál standardku, i když mu šel zbytek lajny vystřídat – 8:4. Ve 49. minutě se prosadil hostující Pokorný, a když za další minutu chyboval na středu Oborák, hattrick kompletoval také Konečný – 8:6. Do konce zbývalo necelých 11 minut, stáhli jsme hru na 2 lajny a naštěstí zbytek zápasu dohráli bez inkasovaného gólu, i když nás jednou zachránila tyč. Bohužel se opět ukázalo, že neumíme zápas v klidu dohrát, i když vedeme o 4 a více branek. Nyní máme na kontě 9 bodů a již v sobotu zajíždíme na půdu Kopřivnice! B: 10:20 – Oborák (Kašpar), 16:17 – Daubner (Michalík), 20:51 – Kašpar (Plíhal), 25:45 – Firda (Oborák), 26:20 – Rajnec (Mieszek), 35:16 – Kašpar (Firda), 40:20 – Kašpar (Firda), 42:28 – Firda (Plonka) Komentář asistenta trenéra Richard Urbana: „Po prvních dvou minutách prohrávat 2:0, to mě ani tento zápas nepřekvapilo, už se z toho stává rutina, ale do třetiny jsme nepříznivý stav ještě dokázali smazat. Druhá třetina se nám povedla o poznání lépe a zanedlouho jsme si vytvořili pohodlný náskok a utkání jsme měli pouze kontrolovat. To se bohužel nestalo a po 2 zbytečných individuálních chybách jsme soupeře dostali zase do sedla. Bojovný výkon ale kluci dotáhli do konce zápasu a nakonec, dle mého názoru, jsme zaslouženě zvítězili.“ Sestava: gólmani: Drobný, Široký obránci: Plíhal – Plonka, Vlček – Rychlý, Lázók – Fielek, Szweda – Kloza útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Mieszek – Rajnec – Hudec, Rybák – Michalík – Daubner, Kubiena