A-tým doma porazil Paskov a zajistil si účast v play-off!

Lázók
  10.02.15 10:15
V sobotu 7.2. čekal na A-tým poslední domácí zápas této sezóny v základní části. Ve 21. kole Národní ligy na něj čekal nejhorší tým ligy, Paskov Saurians. Pro nás byl tento duel velmi důležitý, protože k jistotě účasti v play-off nám chyběly 2 body, tudíž jsme museli za každou cenu vyhrát, abychom mohli jet v posledním kole k zápasu s Aligators Klobouky v naprostém klidu. Tomu se podřídil také trenér Libor Hrček, který dlouhá léta v Paskově působil. Po nevydařeném zápase na Torpedu se vrátil ke hře na 3 útočné trojice a 2 obranné páry, přičemž k sobě po dlouhé době vrátil trio Oborák – Firda- Kašpar. Hosté se již v posledních kolech připravují na play-down a mobilizují síly. V posledním kole dokonce potrápili právě Aligators Klobouky, které se dlouho přes dobrou defenzivu Paskova nemohly prosadit, ale nakonec vyhrály 2:0. I k nám přijel Paskov se stejnou taktikou. Z.F.K. AQM Petrovice 12:4 Paskov Saurians V bráně Paskova nastoupil Dominik Lupták, který u nás na začátku sezóny působil a ten měl jistě o motivaci postaráno. Nicméně na úvod zápasu by asi nejradši zapomněl, protože 2 branky, které inkasoval v utkání s Klobouky za 60 minut, tentokrát inkasoval za 3 minuty. Ano, hned z první střely na bránu totiž skóroval Martin Schulhauser a v čase 3:20 dával, po obnovené souhře první formace, do prázdné brány Roman Oborák – 2:0. Po tomto úvodu se začali osmělovat také hosté a Jakub Rataj v naší bráně, který měl původně krýt záda Janu Drobnému, se také nenudil. Jan Drobný měl však pořádné větry a tak místo toho, aby zápach z jeho páteční večeře (halušky se zelím) obtěžoval hráče na palubovce, museli snášet jeho výpary spoluhráči na střídačce. Ale zpět k duelu, ve 14. minutě to bylo 3:0, když se prosadil Ondřej Firda. Uběhlo 12 sekund a prosadili se také hosté, nedůrazu před bránou využil Viktor Böhm – 3:1. V závěru první části poté přišla ještě jedna branka, Robin Hudec při rozehrávce nevěděl co s míčkem, tak si to vzal, jak se říká na hada a krásně zavěsil – 4:1. Druhá část byla na góly nejbohatší. Ve 23. minutě snížil nejlepší hráč hostů Matěj Kožušník – 4:2. Ve 25. minutě předvedl dobrý výhoz Jakub Rataj, míček proskákal mezi obránci Paskova a Roman Oborák přeloboval Luptáka v bráně – 5:2. O 4 branky to bylo ve 33. minutě po gólu Honzy Mieszka – 6:2. Poté přišla další chvíle Kožušníka, který nechytatelně vymetl pavučinky – 6:3. Ve 38. minutě přišlo naše vyloučení za špatné střídání a Paskov se dostal zpátky do hry, hostující kapitán Růžička tečuje Kožušníkovu pobídku – 6:4. Naštěstí to bylo do minuty opět o 4 góly, po slepených brankách Oboráka a Schulhausera – 8:4. Navíc vstup do třetí části byl z naší strany opět gólový a Schulhauser s Robinem Hudcem dávali již na 10:4. Tímto se zápas definitivně zlomil v náš prospěch a přidali jsme ještě další dvě branky. Ve 47. minutě Petr Kašpar a v 55. minutě hrající asistent trenéra Roman Ochodek. Skóre 12:4 dá se říct odpovídá průběhu zápasu a to ještě gólman Lupták chytil ve třetí části 3 nebo 4 tutové branky. Tímto vítězstvím jsme si definitivně zajistili účast v play-off, nyní budeme čekat, který z týmů si nás zvolí. B: 1:50 – Schulhauser (Michalík), 3:20 – Oborák (Kašpar), 13:59 – Firda, 18:58 – Hudec (Ochodek), 24:58 – Oborák (Rataj), 32:52 – Mieszek (Ochodek), 38:08 – Oborák (Firda), 38:34 – Schulhauser (Plíhal), 41:19 – Schulhauser (Lázók), 41:36 – Hudec (Ochodek), 46:28 – Kašpar (Firda), 54:11 – Ochodek (Vlček) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Vítězství v tomto utkání bych označil za povinné. Soupeře velmi dobře znám a ten mne ničím nepřekvapil. Byli jsme na něj velmi dobře připraveni. Až na jeden malý výpadek ve druhé třetině bych řekl, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Postup do play-off pro mne představuje splnění druhého kroku (tím prvním byla záchrana). Zároveň doufám, že další kroky přibudou v play-off, ve kterém nemáme co ztratit. Jsem moc rád, že v posledním utkání základní části už nám prakticky o nic nejde, a tak můžeme zkoušet, experimentovat a prostor mohou dostat někteří náhradníci.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Suszka – Rybák, Lázók – Hudec, Vlček – Kloza útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Plíhal – Michalík – Schulhauser, Krumplovič – Ochodek – Mieszek, Szweda – Mrkva - Plonka