A-tým doma po špatném výkonu podlehl Bystřici

Lázók
  11.11.14 7:37
V sobotu 8.11.2014 se uskutečnilo na naší domácí hale v Petrovicích u Karviné 9. kolo Národní ligy. Naším soupeřem byl pro nás dosud neznámý tým ASK Bystřice nad Pernštejnem, který před utkáním okupoval 6. místo tabulky s 11 body. Jednalo se tak o nejbližšího konkurenta a velmi důležitý souboj o důležité body. Hned v průběhu týdne jsme museli řešit několik omluvenek z rodinných, zdravotních, nebo pracovních důvodů (Rajnec, Lázók, Kubiena, Urban). Těsně před utkáním i zdravotní problémy, které znemožnili nástup k utkání dalšího hráče (Fielek). Přes tyto komplikace, jsme na soupisku zapsali 17 hráčů, včetně tří juniorů (Kloza, Mrkva, Szweda), kteří byli připraveni bojovat o důležité body. Soupeř přicestoval pouze s 11 hráči do pole a dvěma gólmany, takže naším cílem bylo tento tým uběhat ve třech formacích. Z.F.K. AQM Petrovice 3:5 ASK Bystřice nad Pernštejnem Bohužel solidní výkon jsme předvedli pouze v první třetině, kdy jsme soupeře i výrazně přestříleli, avšak bylo z toho vedení pouze 2:1. První branku vstřelil Ondřej Firda po spolupráci s Petrem Kašparem, po vybojovaném balónu za brankou. Soupeři se podařilo vyrovnat v 16. minutě kdy na tečovaný balónek do protipohybu, nedosáhl opět výborně chytající Jan Drobný. Do minuty se nám podařilo reagovat, kdy Petr Kašpar využil chyby soupeře a proměnil svůj samostatný únik. Toto bylo z naší strany pro dnešní den bohužel celkem vše, od druhé třetiny jsme se stali horším týmem, který přestal trefovat bránu a chyběl nám důraz i pohyb. Vyrovnávací branku z pohledu Bystřice vstřelil krásně na přední tyč v 5. minutě druhé třetiny hráč Zavadil. Následně, jsme hořeli v obraně, což hasil v brankovišti Jakub Kloza, následkem bylo trestné střílení, se kterým si opět poradil náš nejlepší hráč v utkání Jan Drobný. Následnou přesilovku soupeř využil v polovině utkání ke vstřelení branky a stav až do konce druhé třetiny zůstal 2:3. Ve třetí části, v rozmezí jedné minuty mezi 5 a 6. minutou, nám soupeř po naší nedůslednosti kolem brány a před bránou vstřelil další dvě branky a stav 2:5 soupeř držel až do poslední minuty. Korekci jsme provedli v samotném závěru, díky standartce dvojice Kašpar - Firda ve vlastním oslabení. B: 6:30 – Firda (Kašpar), 17:00 – Kašpar, 59:37 – Firda (Kašpar) Konečným hodnocením zápasu, z pohledu trenéra je nedostatečné nasazení hráčů v týmu a nemohoucnost v zakončení. Sestava: gólmani: Drobný, Široký obránci: Kloza – Plonka, Plíhal – Szweda, Vlček – Rychlý, Fielek útočníci: Oborák – Firda – Kašpar, Rybák – Michalík – Daubner, Mieszek – Krumplovič – Hudec, Mrkva Roman Ochodek