9. a 10. kolo 1 ligy mužů

Vlčková
  29.10.21 11:49

V sobotu 23.10. se A-tým vydal přes celou Republiku až do dalekého Chomutova. Do první třetiny nastoupili muži unavení z dlouhé cesty, a tak hned po prvních deseti minutách zaostávali za soupeřem o tři branky. Takto to bylo až do třinácté minuty, než se poprvé trefil i náš hráč a to přesněji Marek Brunowski. Během tří minut se nám ještě podařilo vstřelit další gól a do první přestávky jsme tak šli se ztrátou jedné branky. Po pauze byli muži motivováni vyrovnat a otočit skóre na naši stranu. Hned po první minutě měli domácí po našem faulu nárok na trestné střílení, které naštěstí neproměnil střelec Tomáš Novotný a hra tak pokračovala dál za stejného skóre. Soupeřovy góly na sebe ale nenechaly dlouho čekat a v páté minutě druhé třetiny jsme už prohrávali skórem 2:5. Z mnoha šancí jsme do konce třetiny využili už jen jednu, zato soupeři se podařilo vstřelit ještě další dva góly. Do druhé a poslední pauzy jsme tedy šli za stavu 3:7. Dlouhá cesta a malý počet hráčů nás bohužel hodně oslabil a na třetí třetinu nám tak nezbývalo moc sil. Soupeř se celou třetinu držel pevně ve vedení.Naše dva vstřelené góly oproti soupeřovým čtyřem nic neznamenaly. Chomutov nás tak přejel výsledkem 11:5 a my jsme tak vyrazili na dlouhou cestu zpátky domů s prázdnýma rukama.

A-tým nezahálel, a tak i na státní svátek 28.10. proběhlo domácí utkání. Do Petrovic tentokrát zamířil tým z Ústí nad Labem, který se momentálně nachází hned na druhém místě tabulky soutěže. To nás ale nezastrašilo, hned po 3 minutách se trefoval Žák, a tak jsme se brzy po začátku utkání ocitli ve vedení.  Gólový náskok jsme poté drželi až do poloviny první třetiny, kdy se však Flašar dopustil nedovoleného zákroku a A-tým musel do oslabení. Hosté nenechali nic náhodě a přesilovku využili po necelých 10 sekundách. Skóre bylo tedy vyrovnané a stejně tak i výkony obou celků v této třetině. Oba týmy měli pár pěkných gólových šancí, ale ani jednomu se již do začátku přestávky nepovedlo své skóre navýšit. Druhá třetina začínala za stavu 1:1, to po dvou minutách změnil soupeř v jeho prospěch. Dále pak výkony hostujících hráčů začali mírně přesahovat výkony domácích, a tak se hrálo převážně kolem naší branky. Do dvoubrankového vedení poslal hosty Martin Fuchsig. V 10 minutě druhé periody jsme však měli možnost využít přesilové hry. Přesilovka v podání A-týmu vypadala opravdu velmi dobře, bohužel se nám však ani po mnoha střeleckých pokusech nepodařilo překonat hostujícího brankáře. Na konci třetiny se Ústí trefovalo ještě jenou a do šatny se tak šlo za stavu 1:4.  Míčku se hned na začátku poslední části zápasu ujal soupeř. Trefoval se  Lukáš Täuber, který byl také nakonec zvolen nejlepším hráčem utkání na straně hostů. Domácím se pak konečně  podařilo znovu v tomto zápase skórovat, odpověď soupeře však přišla hned necelých 30 vteřin poté. Třetí branku Petrovic vstřelil Jakub Češek a už to vypadalo, že se domácí opět dostávají do hry. Bohužel ale přišlo další oslabení, které se nám tentokrát podařilo ubránit. Dále jsme měli možnost využít trestného střílení, brankář Ústí svým zákrokem však zastavil Šmídovu střelu, ještě než stihla překročit gólovou čáru. V závěru utkání se muži snažili skóre obrátit ve svůj prospěch. Měli jsme možnost vidět spoustu pěkných střel, ani jedna však nespadla do soupeřovy branky. Hosté naopak překonali našeho brankáře do konce třetiny ještě dvakrát. Utkání tedy opět skončilo neúspěšně, za stavu 3:8. A-týmu se nepodařilo připsat žádné body do tabulky, to však budou moci napravit již v sobotu 30.10. kdy se utkají s týmem TJ Sokol Jaroměř.